Ú s t í n/L. - Celkem jednoznačný zápas přineslo utkání v rámci 33. kola extraligy staršího dorostu. Brněnští hokejisté přijeli do Ústí jako favorité a s rolí favorita se poprali téměř dokonale. A dokonce si na ústeckém ledě i s chutí zastříleli. Už po první třetině vedli hosté o tři branky. V prostředním dějství přidali Brněnští další tři góly a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěrečné třetině mohla Kometa svůj náskok několikrát zvýšit, ale ústecký brankář již nekapituloval.
pá 7. 1. 2011
HC Kometa Brno
0:6 0:3, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Boček (Raška), 9. Buhaj (Beneš, Pospíšil), 19. Čtvrtníček, 24. Beneš (Pospíšil, Mrázek), 30. Fusek (Boček), 31. Lamač (Šidák). Rozhodčí: Hlinka – Mašek, Bertlík. Vyloučení: 2:2, navíc Bílek (UNL) TS. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 10:34. Průběh utkání: 0:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý (31. Novák) – Křepelka, Ságer, Procházka, Chmel, Zdvořáček, Vaněk, Patzelt, Rosa, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Topol, Vykouk, Janák, Hynek, Harkabus, Bílek, Vegner

HC Kometa Brno: Klimeš – Mytiska, Máša, Jaroch, Vojáček, Vágner, Šidák, Sedlák, Pospíšil, Buhaj, Vašíček, Raška, Mrázek, Čtvrtníček, Boček, Beneš, Fusek, Lamač

Utkání začali aktivněji domácí. Ale nedokázali se usadit v útočném pásmu. Ve 2. minutě se málem prosadil Vykouk, ale Klimeš včas sklapl betony k sobě. Jako první si přesilovku zahráli hosté – v první minutě se ústečtí hráči dobře bránili a Brněnské k ničemu nepouštěli, poté se ke střele dostal Sedlák, ale s tímto pukem neměl Ryšavý problémy. V čase 7:54 se diváci dočkali prvního gólu – pěknou kombinaci předvedli Boček s Raškou, kdy první jmenovaný střílel do téměř prázdné brány. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat – hostům stačilo přesně 52 sekund na vstřelení druhého gólu. Tentokrát se prosadil Buhaj. Kometu tyto dvě rychlé branky nakoply k ještě lepšímu výkonu. Ústečtí nevěděli, kde jim hlava stojí. V 17. minutě nebezpečně tečoval střelu od modré Lamač, ale ústecký brankář vytěsnil puk ramenem vysoko nad branku. V čase 18:50 přidali hosté třetí gól – přesně nad vyrážečku domácího brankáře se trefil Čtvrtníček. V závěru třetiny si Lvíčata zahrála přesilovku, ale za celou minutu se nedokázala usadit v útočném pásmu.

Na začátku prostředního dějství dohrávali domácí přesilovku z předchozí třetiny, ale k většímu ohrožení hostující branky nedošlo. Ve 22. minutě předvedli Rosa s Hynkem pěknou kombinační hru v útočné třetině, ale Hynek v rozhodující chvíli promáchl puk. Hosté ale dokázali ihned zahrozit z protiútoku. Fusek si sebral ve středním pásmu puk, zavezl ho do útočné třetiny, kde vystřelil na ústeckou branku. Ryšavý vyrazil puk pouze před sebe, kde byl opět Fusek, který se snažil dorazit kotouč do branky, ale ten pouze projel brankovištěm. V čase 23:19 navýšili Brněnští svůj náskok na rozdíl čtyř branek – střelu Pospíšila vyrazil ústecký gólman přímo na Benešovu hokejku, který zasunul puk do branky. Z ojedinělé šance se v čase 28:43 snažil prosadit Zdvořáček, ale mířil jen doprostřed branky, kde byl Klimeš připraven. Po něm to ještě zkoušel Vaněk, ale ani on neuspěl. V polovině zápasu navýšili Jihomoravané svůj náskok už na rozdíl pěti branek – tentokrát byl šťastným střelcem Fusek. Pátý gól v ústecké síti přiměl trenéra k tomu, že poslal do branky Nováka. Ten se ale na brankovišti moc neohřál a už lovil puk z vlastní klece – šestý brněnský gól vstřelil Lamač.

Poslední dějství si Kometa přímo vychutnávala a snažila se ještě více zvýšit svůj náskok. Hned po úvodním vhazování pálil z otočky Mrázek, ale ústecký brankář byl tentokrát pozorný. Ve 46. minutě se po špatné rozehrávce Ústí mohl prosadit Lamač, ale Nováka neprostřelil. V čase 46:58 nařídil sudí trestné střílení pro Kometu, ale Raška brněnský náskok nezvýšil. V 50. minutě se Hynek málem dostal do samostatného nájezdu, kdy mohl jet sám na Klimeše, ale neměl takovou rychlost, tak se s ním stihli oba dva hostující obránci vrátit. Jako poslední si přesilovku zahráli domácí, ale dnes jim nebylo přáno vstřelit ani jeden gól.