M l. B o l e s l a v - Za zraněného Lukáše Sáblíka nastoupil do utkání v Mladé Boleslavi Jiří Zikmund a výrazně pomohl svým spoluhráčům k výhře 0:4. Jednoznačný výsledek ale tak úplně neodpovídal hře, jejíž tempo sice udávali hosté, ale i domácí se dostávali do nebezpečných šancí. Ty však výbornými zákroky ústecký brankář likvidoval a Lvi si tak připsali další tři body do tabulky, ve které stále setrvávají na čtvrté pozici.
po 22. 12. 2003
BK Mladá Boleslav
0:4 0:0, 0:3, 0:1

Branky: 21. D. Tvrzník (Hodek, Netík), 31. Netík (Hodek), 38. Netík (D. Tvrzník, Skuhrovec), 47. D. Tvrzník (Netík, Hodek). Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Urban. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1858.

BK Mladá Boleslav: Šindelář - Vála, Zeman, Meňhart, Pazdera, Táborský, Vyskočil - Metlička, Oliverius, Krupka - Kristek, Vrbata, Žák - Kadlec, Král, Weiss.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Skuhrovec, Pavlas, Kočí, Kříž, R.Pospíšil, Drábek, Evan, Mrázek – Hodek, Netík, D. Tvrzník – Buďa, Lipina, Dragoun – Appel, Sýkora, Kudrna – Sedlák, Volráb

Podruhé v této sezóně přijel ústecký Slovan na led Mladé Boleslavi, tentokrát bez brankáře Lukáše Sáblíka, který má vzhledem ke zranění zápěstí ruku v sádře. Ústecké však při absenci Sáblíka a také centra prvního útoku Koudelky alespoň mohl těšit fakt, že do utkání nastoupili posíleni o útočníka Tomáše Netíka. Ten se, jak se později ukázalo, stal hvězdou zápasu.

Od úvodního hvizdu bylo na ledě znát, že domácí nastupují po sérii několika nepovedených zápasů a chtějí dnes před domácím publikem naplno bodovat. Z optického tlaku se však Boleslavským nepovedlo vytěžit více, něž několik zahřívacích střel pro brankáře Lvů Zikmunda. Hosté se postupně dostávali do hry a pomoci jim k tomu měl i fakt, že v 5. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici po faulu na Dragouna u hrazení domácí Vrbata. Hráči Slovanu však přistoupili k přesilové hře velmi laxně a potrestat je za to mohl po dobrém napadání v 6. minutě Kadlec. Lvi nasadili na závěr přesilovky první útočnou formaci a po vysunutí jedním z obránců tak mohl poprvé před domácí svatyní zahrozit ústecký kapitán Hodek. Šindelář se však překvapit nenechal. V 8. minutě prověřil na opačné straně hostujícího brankáře pohotovou střelou Weiss, Zikmundova lapačka však byla včas na správném místě. O dvě minuty později dostali první výhodu přesilové hry také domácí, naložili s ní však obdobně jako před nimi hokejisté Ústí. Poté si oba celky vybraly jakýsi oddechový čas a za zmínku tak stojí až pohledná individuální akce hostujícího obránce Drábka. Ten našlápl ve vlastní třetině a prokličkoval se až do výhodné střelecké pozice, dobře postavený Šindelář mu ale jeho pokus lapil. V 19. minutě odešel za katr opět Vrbata. Hosté však domácí branku téměř neohrozili a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili Ústečtí o poznání aktivněji než do úvodního dějství. Těsně po návratu hříšníka Vrbaty na led se po kombinaci Netíka s Hodkem mohli hosté radovat z první branky zápasu. Druhý jmenovaný zpoza Šindelářovi klece našel zcela nekrytého Tvrzníka, pro kterého nebyl problém zasunout puk pod přesunujícím se domácím brankářem do sítě. Domácí rychlá branka nijak nezabrzdila a ve 23. minutě po střele Táborského od modré agilní Weiss tečoval těsně nad Zikmundovu branku. O minutu později se do dobré příležitosti dostal Král, který tečovanou střelou málem překonal hostujícího brankáře. Ten však včas zastavil svůj pohyb na opačnou stranu branky a lapačkou kotouč ztlumil ještě před brankovou čarou. Ve 26. minutě se již Ústečtí radovali ze druhé branky, to když Hodek z nulového úhlu nahazoval kotouč na Šindeláře a ten si podle mínění hostujících hráčů srazil kotouč do vlastní branky, ovšem červené světlo za domácí klecí zůstalo zhasnuté a tak k překvapení ústeckých hráčů rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Lvi se tak z regulérní branky radovali až ve 31. minutě, když po chybě domácích zadáků na útočné modré čáře agilní Hodek vysunul Netíka, který prudkou ranou pod vyrážečku nedal Šindelářovi sebemenší šanci - 0:2. Ve 34. minutě měli blízko k první brance i domácí, ale dlouhotrvající závar v útočné třetině nedokázali přetavit v kontaktní branku i přes to, že Zikmund neměl delší dobu k dispozici svou hůl. O dvě minuty později šel pykat na trestnou lavici domácí Vyskočil a když o necelou půlminutu později rozhodčí vyloučil za faul loktem v útočné třetině útočníka Krále, naskytla se hostujícím hráčům více než minutu a půl trvající přesilovka 5 na 3. Lvi se okamžitě nastěhovali do útočného pásma a tak dlouho bez přerušení dobývali domácí svatyni, až se jim podařilo ve 38. minutě vstřelit třetí branku. Křížnou přihrávku Tvrzníka brankovištěm zužitkoval Netík střelou do odkryté klece bezmocného Šindeláře. Hosté uspokojeni tříbrankovým vedením ponechali minutu před druhou sirénou před Zikmundovou brankou zcela volného Weisse, ten si počkal na pohyb brankáře, ale svou střelu namířil k nelibosti domácích diváků mimo ústeckou branku.

Do závěrečného dějství trenéři hostí stáhli hru na tři formace a na místě Appela působil Sedlák. Diváci v úvodu sledovali marnou snahu domácích hráčů o vstřelení kontaktní branky. Hosté se ve svých útočných výpadech také nenechali zahanbit a tak byl k vidění rychlý útočný hokej. Ve 42. minutě byl za sekání vyloučen obránce Ústí Kočí, Boleslavští několika pokusy ohrozili Zikmunda, ale ani střela Kristka ve 44. minutě nakonec brankou neskončila. O tři minuty později tak udeřilo opět na druhé straně. Po velmi hezké kombinační akci první formace Ústeckých tečoval Tvrzník přihrávku Netíka přesně k levé tyči Šindelářovi branky. Ve 49. minutě se prezentoval podařenou individuální akcí domácí Vrbata a jako první překonal hostujícího brankáře. Cestu puku do sítě však zastavilo dobře postavené břevno Zikmundovy klece a tak na ukazateli skóre stále svítil pro domácí velmi nelichotivý výsledek 0:4. Mladoboleslavští hokejisté se v závěru utkání snažili alespoň pokazit hostujícímu brankáři shotout, nejblíže k tomu měl při samostatném nájezdu v 55. minutě Krupka, ale ani on na Zikmunda nevyzrál. Paradoxně si tak mohl nulu na svém kontě pokazit sám ústecký brankář, když v 56. minutě neodhadl nahození jednoho z domácích obránců a puk ztlumený jeho lapačkou jen těsně přeletěl opuštěnou klec. Samotný závěr zápasu odehráli hosté mimo dosah své branky a tak se celý ústecký tým vedený výborným brankářem Zikmundem mohl radovat z cenné výhry na horkém mladoboleslavském ledě.

Josef Horešovský (Ml. Boleslav): Myslím, že z naší strany v tom dnešním utkání bylo hodně úsilí, chybělo tomu však to nejdůležitější a to zakončení. Ve chvílích kdy jsme měli více ze hry jsme udělali chybu nebo se soupeř dostal do rychlého přečíslení a z toho jsme bohužel dostávali branky. V závěru nemohu hráčům upřít snahu, kdy jsme chtěli dát alespoň jeden gól, ten výsledek zkorigovat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Výsledek utkání vypadá sice jednoznačně, ale výkon rozhodně nebyl tak katastrofický. Bohužel jsme dnes byli, takříkajíc, hluší. Přestávku využijeme k regeneraci jak sil fyzických, tak psychických a vzhledem k tomu, že do konce soutěže chybí ještě 11 zápasů, věříme že se dáme herně dohromady a 7. místo minimálně udržíme nebo ještě vylepšíme.

Vít Borůvka (Ústí n./L.): Odehráli jsme zde velice těžké utkání, soupeř hrál kvalitní, úporný hokej proti kterému jsme se těžko prosazovali. V úvodu jsme byli pod tlakem, ale podařilo se nám přestát to bez gólu a naopak my jsme své šance proměnili. To byl rozdíl oproti minulému zápasu tady, kdy si dovolím tvrdit, že jsme byli lepší, ale prohráli jsme. Dnes za nás opět nastoupil Tomáš Netík, což je výborný bruslař a pro soupeře je velmi nebezpečný, hlavně jakmile dostane puk do pohybu, těžko se brání. On i v té rychlosti umí spolupracovat, umí nahrát spoluhráčům.