H a v í ř o v - V posledních třech utkáních, která Ústečtí Lvi sehráli, padlo celkem 35 branek, tj. neuvěřitelných 9 gólů na zápas. Z toho dokázal Slovan vstřelit 21 branek a nemalou mírou se na tom podílí i dnešní vysoká výhra 3:7 na ledě Havířova. V dresu panterů se objevil odchovanec z Ústí, Martin Tvrzník, jenž pomohl Lukáši Havlovi jednou asistencí k hattricku. Ani tento individuální úspěch ale domácím štěstí nepřineslo. Výrazně přispěl ke třem bodům hostí útočník Appel, který dvakrát mířil do černého a do kolonky asistencí mu přibyla také "dvojka". Ústečtí Lvi tak ztrácejí na druhou příčku jen 4 body, dvojnásobná propast se pak ocitá mezi čtvrtým a pátým místem, které okupuje Hradec Králové.
st 17. 12. 2003
AZ Heimstaden Havířov
3:7 1:1, 1:3, 1:3

Branky: 20. Havel (Rimmel), 40. Havel (Tvrzník M., Říha), 41. Havel (Rimmel, Říha) - 10. Netík (Appel), 23. Drábek (Tvrzník D.), 29. Appel (Sýkora), 37. Lipina (Buďa, Dragoun), 42. Tvrzník D. (Appel), 53. Hodek, 60. Appel (Sýkora, Tvrzník D.) Rozhodčí: Smeták - Korčeková, Mana. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Diváci: 1283.

AZ Heimstaden Havířov: Vojtek (42. Vrba) - Prokop, Zavrtálek (41. Vavruša), Rimmel, Jurečka, Karlíček, Chmelíř - Culka (41. Staněk), M. Tvrzník, Kočara - Říha, Havel, Volák - Zdráhal, Csabi, Krenželok

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mrázek, Drábek, Pospíšil, Kočí, Kříž, Skuhrovec - Sýkora, Appel, Buďa - Lipina, Dragoun, D. Tvrzník - Hodek, Kudrna, Netík

Domácí hokejisté nastoupili k utkání se dvěma čerstvými posilami. Petr Jurečka přišel z Vítkovic na rozehrání po dlouhé pauze a Lukáš Havel přišel pomoci svému spoluhráči Lukáši Říhovi z Litvínova. Pikantním byl souboj pro Martina Tvrzníka, který přišel do Havířova na hostování právě z Ústí.

Domácí začali utkání náporem, který umocnila přesilová hra hned po čtyřiceti sekundách hry. V přesilovce si domácí vypracovali první velkou příležitost, ale Csabi na Sáblíka nevyzrál. O necelou minutu později zkoušel štěstí Říha, ale Sáblík byl opět pozorný. V šesté minutě vyrobila domácí obrana první velkou chybu, ale hostující Daniel Tvrzník v obrovské šanci Vojtka nepřekonal. V desáté minutě poslal Appel do sólového nájezdu Netíka a ten vystřihl krásný blafák do bekhendu a otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí se s tímto stavem nehodlali smířit. Po dalším faulu Lipiny dostali možnost hrát už třetí přesilovku a do obrovských šancí se dostal nejprve Říha, po něm i Volák, ale Sáblík stále odolával. V další, už čtvrté havířovské přesilovce vystřelil kapitán domácích Zdráhal a jeho bomba skončila bohužel jen na břevně, i když se domácí chvíli domnívali, že střela skončila v brance. Štěstí se na domácí ale přece jen usmálo. Po skončení přesilovky se hosté ještě nestačili zformovat a po Rimmelově střele získal odražený kotouč Havel, objel ležícího Sáblíka a zasunul do prázdné branky. Do konce první třetiny zbývalo sedm sekund.

Na začátku druhé části hry dostali výhodu přesilové hry hosté, ale zahrozili opět domácí. Říha získal kotouč a Havel ohrozil gólmana hostí. Jenže hosté po získání kotouče opět udeřili z brejku. Daniel Tvrzník našel dlouhým pasem Drábka, ten volil zakončení pod horní tyč a byl úspěšný – 1:2. Domácí se poté do svého soupeře zakousli a začal festival promarněných příležitostí. Ve 23. minutě vystřelil pěkně švihem Havel, ale jen do Sáblíka. Od modré to zkoušel Karlíček, ale neuspěl, stejně jako po něm Říha a Volák. Domácí nemohli nalézt na výborného Sáblíka v brance hostí účinný recept. Jejich střely létaly všechny po zemi nebo těsně nad ledem a s tím si hostující gólman dokázal poradit. Když se Říhovi nepodařilo dorazit dobrou Rimmelovu střelu, skórovali opět hosté. Dostali se rychle do útočného pásma, Buďa vystřelil zápěstím jen těsně nad, puk však ještě v pásmu zachytil Appel a od modré čáry nahazoval puk před branku a jeho lehké nahození prošlo k překvapení všech Vojtkovi mezi betony – 1:3. V téže minutě Vojtek částečně svou chybu napravil, když po Chmelířově chybě vyrazil ramenem střelu hostujícího útočníka. Domácí i po této brance působili lepším dojmem, vytvořili si mírnou převahu, ale stále se jim nedařilo vstřelit kontaktní branku. Střely z dálky si Sáblík bezpečně hlídal. Tři minuty před koncem třetiny, po velkém náporu Panterů, trefil Havel zblízka jen tyč, aby Lipina z protiútoku opět překonal Vojtka a hosté vedli už o tři branky. Panteři se ale stále nevzdávali. Litvínovská dvojčata předvedla krásnou akci na konci třetiny a tentokrát jedenáct sekund před sirénou snížil Havel na rozdíl dvou branek.

Stejně jak skončila druhá třetina, tak začala i třetí. V přesilovce se dostal k odraženému puku Havel a kolem ležícího, bezmocného Sáblíka dovezl puk až do prázdné branky – 3:4. Jenže domácí chtěli vrhnout vše do útoku a zapomněli na zadní vrátka. Přesně za třicet sekund opět po chybě domácí obrany jeli tři hostující „Lvi“ na jediného domácího „Pantera“ a Daniel Tvrzník nepříliš tvrdou střelou švihem trefil přesně k tyči a vyhnal Martina Vojtka z branky – 3:5. Tato branka domácí už zaskočila a do pořádného tempa už se nedokázali dostat. Snížit zkusil ještě Volák, ale s jeho střelou švihem si Sáblík poradil. Domácí pomalu rezignovali a hosté přidali další branky. Nejprve Hodek opět volil nekompromisní zakončení pod břevno – 3:6 a v poslední minutě hostující třetí útok vyškolil domácí obranu a po ose Tvrzník – Sýkora – Appel neměl posledně jmenovaný se střelou do prázdné branky žádné problémy. Konečný výsledek tak vůbec neodpovídá průběhu hry, ale hosté se prezentovali větší psychickou odolností a hlavně lepším zakončením.

Jindřich Setikovský (Ústí n. L.): „Výsledek sice moc neodpovídá průběhu utkání, ale projevila se větší vnitřní síla našeho mužstva. Situaci jsme si trochu zkomplikovali, protože vůbec nemělo dojít ke snížení na rozdíl jedné branky, ale hned z protiútoku jsme naštěstí dali branku. Dneska nám to tam docela padalo.“

Aleš Flašar (Havířov): „Největší chyba byla v tom, že každá střela hostí ve druhé třetině skončila brankou. Chleba se lámal, když jsme trefili tyč a z protiútoku jsme inkasovali čtvrtý gól. Sice jsme dokázali snížit na 3:4, ale pak jsme znovu okamžitě inkasovali další branku.. Hosté nám dnes dali lekci z produktivity.“