Liberec - K utkání 44. kola zajížděl tým juniorů z Ústí do nedalekého Liberce. Zápas měl velmi zajímavý průběh, domácí vedli vždy o gól, Lvi dokázali srovnávat. Když ale sedmdesát sedm sekund před koncem třetí třetiny dovršil domácí Jakub MULAČ hattrick, jeho branka rozhodla o tom, že si Ústí neodveze jediný bod.
so 15. 1. 2011, Tipsport Arena
Bílí Tygři Liberec
4:3 1:0, 0:1, 3:2

Branky a nahrávky: 5. Skalický (Bulíř), 42. Mulač (Lacek), 55. Mulač (Niko, Bulíř), 59. Mulač (Bulíř, Skalický) - 34. Pořický (TS), 46. Brož (Grin), 56. Hošek (Vávra, Humpolíček). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 3:9 navíc Skalický (TS) a Jonák (oba LIB) 5 min. + OK; Grin (UNL) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek - Niko, Lacek, Dám, Říha, Karlík, Sobotka, Maďar, Šimek - Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Jonák, Bittner.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (9. Bursa) - Drahorád, Bulva, Grin, Brož, Humpolíček, Pojezný - Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Baránek, Žák, Pořický, Havlíček.

Ústečtí zahájili zápas poměrně aktivně, Jelínek měl první minuty ve svém teritoriu plné ruce práce. Před libereckým obydlím nejprve dotíral Vávra a posléze si nebezpečnou dorážku z levé strany připsal Baránek. Tygři ale soupeřův svižný nástup přečkali a v páté minutě zápasu šli z první šance do vedení.

Bulíř poslal kotouč na rozjetého Daniela Skalického, který se důrazně natlačil do branky. V ústecké kleci nakonec skončil brankář Petrásek, střelec Skalický a zřejmě také kotouč. Rozhodčí totiž svoji pravici bez rozmyslu namířil na hostující svatyni - 1:0.

O chvíli později ale byli diváci ve Svijanské areně svědky hodně nepříjmného momentu. Lvi hráli početní převahu, Liberec se dokázal osvobodit a Jonák poté dojížděl puk v ústecké třetině. Srazil se však s vyjetým brankářem Petráskem, který po soupeřově ataku zůstal nehybně ležet na ledové ploše. Až po delší době se značně otřesen odebral na střídačku a jeho místo v brankovišti musel zaujmout náhradní brankář Bursa. Jonák dostal za svůj faul trest pětiminutový + do konce utkání.

Hosté v dlouhé přesilovce Jelínka příliš nepozlobili, domácí mohli naopak zvýšit svůj náskok v oslabení. Sobotka ujížděl se Skalickým uplně sám na ústeckého gólmana, jenž dokázal včas zasáhnout a puk odrazit. Herně vyrovnaná první část tak vyzněle lépe pro Bílé Tygry, kteří do šaten odcházeli s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, kotouč zprvu klouzal především ve středním pásmu a hra se hodně kouskovala. Menší vzruch na ledovém oválu přinesla až Kedrštova přihrávka zpoza branky na volného Jánošíka, ovšem ten nezasáhl puk ideálně a Bursa pohodlně zakročil.

Vzápětí ale Skalický nedovoleně zastavil unikajícího Jakuba Pořického a sudí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč poté dokázal vyrovnat, pomalu přiklouzal až před branku a prudkou střelu namířil přesně pod břevno - 1:1.

Liberečtí se následně snažili zvrátit vedení zpět na svoji stranu, do ústeckého území se řítil Bulíř a Jánošík, ale Bursa byl vždy pozorný. V nepříliš zábavné prostřední dvacetiminutovce byli mírně aktivnější domácí hokejisté, nicméně Ústí zásluhou Pořického dokázalo z trestného střílení vyrovnat.

Závěrečné dějství odstartovali velkou příležitostí hosté, Slavíček vystihl laxní rozehrávku soupeře a rázem se ocitl uplně sám před Jelínkem. Trefil ale pouze břevno, a tak udeřilo na opačné straně. Po Lackově střele se před brankou prosadil Jakub Mulač - 2:1.

Když ale vzápětí usedl na trestnou lavici domácí Karlík, Lvi v přesilovce opět vyrovnali. Grin nahodil puk od modré čáry před Jelínka, kde se následně strhl velký souboj o kotouč. Z nepřehledného závaru nakonec dokázal černou pryž do sítě dostat Vladimír Brož - 2:2.

Liberec po druhé obdržené brance hodně ožil a Ústí se další minuty pouze bránilo. Nebezpečně pálil Kedršt a s hostující obranou si posléze pohrával také Bittner, jenže svoje finální zakončení namířil jen do boční sítě. Šest minut před koncem však Bursa kapituloval potřetí, do Nikovy střely vložil hůl Jakub Mulač. Brankář Lvů nestihl na jeho teč reagovat - 3:2.

Jenže ústečtí bojovníci opět dokázali sjednotit čísla na výsledkové tabuli. František Humpolíček operoval s pukem na holi v útočném pásmu a jeho nenápadná střela z levé strany skončila za zády gólmana - 3:3.

Menší trest poté dostal hostující Drahorád a Tygři v samém závěru hráli přesilovku. Ústecký trenér Neliba si vyžádal oddechový čas, ale jeho svěřenci v čase 58:43 neubránili liberecký útok. Hosté sice již byli v plném počtu, avšak Jakub Mulač dokázal rozhodnout. Svým čistým hattrickem, který nastřílel za třetí třetinu, zajistil modrobílým všechny body - 4:3. Lvi se nedostali ani do závěrečného náporu, domácí přečkali poslední vteřinky zápasu s pukem na svých holích.