Ú s t í n/L. - Junioři získali tři body. Ve velmi vyrovnaném zápase dokázali porazit soupeře z Mladé Boleslavi v poměru 3:0. Fantastický zápas zažil gólman Ústí Petrásek, který neinkasoval ani branku a vychytal premiérové čisté konto v roce 2011.
pá 14. 1. 2011, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
3:0 1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Pořický (Baránek, Kuchynka), 48. Slavíček (Boháč, Havlíček), 50. Žák (Havlíček, Slavíček). Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Drahorád, Bulva, Grin, Brož, Humpolíček, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Baránek, Žák, Pořický, Havlíček.

BK Mladá Boleslav: Will - Mahdal, Poláček, L. Vrba, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Martínek, Frolík, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Rys, Matějček, Koudela, Lenc.

Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté. Jako první se do šance dostalo Ústí. Vávra nahrával do míst, kde byl Baránek. Boleslavská obrana si s touto akci poradila. Z 1. třetiny uplynuly rovné dvě minuty a padla branka. Baránkova přihrávka našla Pořického a ten tváří v tvář proti gólmanovi uspěl. Volil střelu mezi betony. Hosty a jejich útočné akce brzdilo časté postavení mimo hru. V 10. minutě ústecký gólman Petrásek špatně rozehrál, ale jeho chyba zůstala nepotrestána. Další šanci na zvýšení náskoku Lvů měl Grim, jenže pálil hodně nad branku. Boleslavští hráči se dostávali pouze ke střelám ze střední vzdálenosti. Když už nějaká byla skutečně nebezpečná, zakročil Petrásek.

Na úvod druhé periody prověřil domácího brankáře střelou na lapačku Matějček. Ke slovu se dostalo i Ústí, jenže chybělo přesnější zakončení. Rozhodčí nechal hru bez častých přerušení. Byla k vidění ostřejší hra, která měla spád a divákům se rozhodně zamlouvala. Nejzajímavějším momentem v této části hry byly dva fauly domácího týmu v krátce po sobě. Nejprve v čase 38: 32 fauloval Drahorád, o čtyřicet sekund později šel za katr Vladimír Brož. Mladá Boleslav si zahrála více než minutu dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Protože výhodu o dva hráče hosté nevyužili, přenesli si ji do poslední třetiny.

Ústečtí oslabení přečkali na výbornou, hosté se k žádné velké akci nedostali. Lvi perfektně bránili. Domácí mohli své vedení navýšit. V době, kdy měl ke střele napřaženo Baránek, ozval se hvizd rozhodčího. Žlutomodří byli aktivní a jejich snaha byla zcela po zásluze odměněna. Ve 48. minutě našel Boháč najetého Slavíčka, který poslal puk mimo dosah brankáře. O dvě minuty později, po obrovském náporu Lvů, inkasují hosté znovu. Žák obkroužil branku a zasunul kotouč do branky. Byl k vidění naprosto vyrovnaný zápas, hra se přelévala ze strany na stranu. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější – domácí Ústí nad Labem.