Ústí n/L. - I ve druhém utkání během jednoho víkendu dokázali ústečtí junioři zvítězit. Po včerejším vítězství nad Duklou se dnes mohli radovat z výhry nad Havlíčkovým Brodem, který rozstříleli 4:1. Nejprve to vypadalo, že se z výhry budou radovat hosté, když po první třetině vedli 1:0. Domácí však dokázali vyrovnat a později i otočit utkání a ze zápasu si tak odnáší tři cenné body.

so 4. 12. 2010, Ústí nad Labem
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:1 0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 26. Hošek (Havlíček), 29. Baránek (Kuchynka, Petrásek), 50. Šetka (Havlíček), 54. Hošek (Havlíček) - 18. Havel (Ambrož). Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Toman. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Drahorád, Hříbal, Bulva, Grin, Humpolíček - Kuchynka, Hošek, Vávra, D. Merta, Keltner, Šetka, Martin Baránek, Pořický, Havlíček, Daráš, Pojezný, Racek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Krch - Richter, Ambrož, Šíma, Němec, Musil, Novotný, Varga, Szilva, Ondráček, Zdražil, Hájek, Havel, Milfait, Honza, Novák, Hadrava.

Ústečtí měli hned na úvod mnoho šancí. Hlavně když se několikrát octl před brankářem úplně osamocený ústecký hráč. Bohužel pro domácí ani jedna střela v síti neskončila. Havlíčkobrodští se přes ústeckou obranu jen zřídkakdy dostávali do útočného pásma. V sedmé minutě se do obrovské šance dostal Havlíček, který dostal přihrávku od modré a mohl sám pokračovat až k bráně, zkusil bekhendový blafák, ale trefil jen tyčku. Následovalo několik dalších pokusů, ale střely byly likvidovány výbornými zákroky Krcha. Ústecká obrana ovšem zas tak bezchybná nebyla. Nejdříve byl jeden z hostujících faulován Drahorádem, ale stačil ještě přihrát spoluhráči, který se úplně osamocen objevil před ústeckou bránou, Petrásek však vynikajícím kouskem zasáhl. Havlíčkobrodští si ale přesto mohli zahrát přesilovou hru, kdy se dostali do několika slibných šancí, ale ani jedna nebyla dotažená do konce. Ovšem i přesto, že domácí už hráli na ledě v pěti, hosté opět zkusili své štěstí. Necelé tři minuty před koncem první třetiny pálil Marek Havel, který dostal přihrávku od Ambrože a prostřelil Petráska. Stav po první třetině byl tedy 0:1.

Do začátku druhé třetiny vstoupili Havlíčkobrodští až příliš bojovně. Trest za podražení dostal Richter a Ústečtí se tak mohli pokusit vyrovnat. Ovšem i přes několik šancí nedokázali přesilovku využít. Přišly také vyhrocené chvilky zápasu, když se Pořický dostal do potyčky s Novotným. Oba usedli na trestnou lavici a týmy tak hrály ve čtyřech. To Lvům značně pomohlo. Ve dvacáté páté minutě skóroval Vojtěch Hošek, když mu zcela osamocenému zpoza brány přihrál Havlíček. Tento gól byl jako vzkříšení pro domácí. O čtyři minuty později přenechal Petrásek puk obránci Kuchynkovi, který nahrál Baránkovi, jenž dokázal přes havlíčkobrodského obránce vystřelit a poslat tak puk až do Krchovy brány. Druhá třetina skončila tedy za stavu 2:1.

Úvod třetí třetiny byl poněkud dramatický. Nejdříve útočili Lvi, co jim síly stačily, poté se dostali do útočného pásma i hosté a ukázali Ústeckým, že si nedají jen tak něco líbit. Nastřelená tyčka byla jejich odpovědí. Ve devětačtyřicáté minutě se v obrovské šanci octl Marek Šetka, který však pálil mimo. Ovšem podruhé už se mu podařilo vsítit branku, když z mezikruží vystřelil a puk doputoval až do hostující branky. Ústecký brankostroj pokračoval ve své jízdě dále a byl k nezastavení. O necelé tři minuty později se totiž prosadil opět Vojtěch Hošek, jenž vyjel před bránu hostí a dotlačil puk přes Krchovy betony až do brány. Havlíčkobrodští byli mírně zaskočeni ústeckou kanonádou a tak se z obraného pásma jen velmi těžko dostávali. Hošek mohl mít na svém kontě dokonce i hattrick, bohužel jen několik málo vteřin před koncem dvakrát minul branku Rebelů. Jasnou výhrou 4:1 tedy Ústečtí Lvi zvítězili nad Havlíčkovým Brodem.