Ú s t í n/L. - Po výhře na ledě Sparty Praha si mohou junioři připsat další tři body do tabulky. A to za vítězství 4:3 proti Jihlavě. Utkání začalo velmi svižně a během první třetiny dali ústečtí dva góly. Ve druhé třetině přidali další, avšak Jihlava se začala taky prosazovat a dotáhla se na rozdíl jediného gólu. Ve třetím dějství navýšil Slovan své vedení a Jihlava se už jenom zmohla na snížení v poslední minutě zápasu.
pá 3. 12. 2010
HC Dukla Jihlava
4:3 2:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Šetka (Daráš, Hošek), 17. Šetka (Hošek, Daráš), 22. Hošek (Daráš), 44. Pořický (Baránek, Humpolíček) - 25. Kuřítko (Zadražil), 38. Jaroš (Vysloužil, Zeman), 60. Pometlo (Kuřítko). Rozhodčí: Orlický - Šerý, Šulo. Vyloučení: 7:6 navíc Vysloužil (JIH) 10 min. NESP. Využití: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Drahorád, Hříbal, Bulva, Grin (A), Humpolíček - Krupička, Kuchynka, Hošek - Vávra (A). Merta, Keltner - Šetka, Pořický (C), Baránek - Daráš, Pojezný, Racek

HC Dukla Jihlava: Jíra - Zadražil, Cirhan, Dobrovolný, Jaroš, Kolda, Martínek, Hlaveš - Matějka, Brychta, Prokš - Vysloužil (C), Zídek, Malec - Malec, Zeman, Polacar (A) - Kuřítko, Mikeš, Kasalý - Pometlo

Utkání začalo velmi svižně a diváci nemuseli příliš dlouho čekat na gól. Postaral se o něj Marek Šetka, který přesně trefil odkryté místo nad lapačkou jihlavského gólmana - 1:0. Jihlava se hnala za vyrovnáním, ale zbrzdily ji dvě po sobě jdoucí vyloučení. Ty však dokázala ubránit. Do kabin se však odcházelo za stavu 2:0, protože znovu Marek Šetka našel odkryté místo. Tentokrát pálil z prostoru pro vhazování přímo mezi betony.

Ve druhé třetině padl gól ještě rychleji, než v prvním dějství. Necelé dvě minuty po zahájení třetiny propasíroval kotouč za hostujícího brankáře Vojtěch Hošek - 3:0. To si ale už Jihlava nenechala líbit a začala hrát aktivněji. Úspěch to přineslo zanedlouho. Vynutila si totiž přesilovou hru, kterou po třiceti sekundách také využila - 3:1. Úspěšně pálil Martin Kuřítko. Hned následnou přesilovou hru Dukla opět využila. Martin Vysloužil perfektní přihrávkou přesně našel hůl Václava Jaroše, jenž stál u brankového prostoru a trefil poloprázdnou klec - 3:2. Tímto gólem určil výsledek po dvou třetinách zápasu.

Třetí část zahájili žlutomodří opět poměrně rychlým gólem. Martin Baránek totiž poslal puk Jakubovi Pořickému a ten nikým neatakován krásně zasunul do odkryté branky - 4:2. Hosté chtěli ještě s výsledkem něco udělat, ale museli čelit nebezpečným protiútokům domácích. Když už puk dostala Dukla za brankovou čáru, tak gól nebyl uznán. Padl totiž po odpískání rozhodčích. Jihlava se však snížení přece jenom dočkala. Adam Pometlo propálil domácího brankáře mezi betony - 4:3. Ten však nemohl příliš zasáhnout, jelikož v prostoru brankoviště se nacházel útočící hráč. Gól byl ale přes diskuze domácích uznán. Následná power-play Jihlavy nic nezměnila, a tak si z Ústí nad Labem odváží pátou porážku za sebou. To naopak ústečtí junioři mají na kontě poprvé v sezóně dvě vítězství za sebou.