P r a h a - Po dvou přesvědčivých debaklech od Liberce a Pardubic cestovali junioři Ústeckých Lvů na led holešovické Tesla arény. Sparťané v minulém kole, po velkém boji, podlehli těsně v Třinci a jejich momentální nepohodu dokázali ústečtí mladíci dokonale využít k překvapivé výhře. V tabulce se tak opět dotáhli na týmy před nimi.
po 29. 11. 2010
HC Sparta Praha
2:3 0:2, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 29. Knijazev (Chára), 36. Antončík (Dvořák, Chára) - 6. Kuchynka (Baránek, Pořický), 16. Racek (Vávra, Grin), 42. Merta. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 23:52. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Sparta Praha: Sedláček - Sobotka, Švaříček, Kolář, Drvota, Žovinec, Müller - Sovík, Rubeš, Eis - Knijazev, Chára, Antončík - Hudec, Brzobohatý, Puna - Procházka, Brém, Dvořák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Bulva, Smetana, Hříbal, Grin, Humpolíček - Vávra, Merta, Racek - Baránek, Pořický, Kuchynka - Hošek, Šetka, Žák - Krupička.

Oba soupeři se do sebe hned zpočátku pořádně zakousli. Sparta ze své hry těžila o něco lépe než hosté, z čehož resultoval poměrně brzký nápor na branku gólmana Petráska. Avšak bez úspěchu. Ústečtí se pomalu oklepali a hned z toho byl úvodní gól. Štěpán Kuchynka se elegantně uvolnil a vypálil z prostoru mezi kruhy. Ke smůle domácích přesně k tyči Sedláčkovy klece.

Sparťané nesložili zbraně a dál vytrvale dobývali svatyni hostujícího brankáře. Jenomže to byli znovu Lvi, kdo se prosadili. Na dva góly Spartě uskočil v 16. minutě Václav Racek. Byl rychleji u odraženého puku a obratně jej poslal do sítě. Sparťané mohli ještě do přestávky snížit, jenže to by musel Jiří Chára se svým brejkem naložit lépe.

Ve druhém dějství domácí přidali na obrátkách a zásobovali Petráska jednou střelou za druhou. Ústecký brankář a celá defenziva Lvů však statečně odolávala. Věčně však nevydržela. Ve 29. minutě se rozjeli do útoku Jiří Chára a Valerij Knijazev. Několikrát si mezi sebou rychle vyměnili puk, až jej druhý jmenovaný poslal mezi betony ústeckého brankáře.

O několik minut později Sparta srovnala. Ve 37. minutě prostřelil Petráska Šimon Antončík a rázem se začínalo znovu. Při domácích stálo štěstí, když hostující Hříbal jen orazítkoval tyč Sedláčkovy branky. Holešovickému gólmanovi se také několikrát štiplavě prezentoval zadák Dominik Boháč. Ale to nic neměnilo na faktu, že po dvou třetinách oba celky odcházely do šaten za vyrovnaného stavu.

Rozuzlení tak muselo přinést až dějství závěrečné. A přítomní v hale na něj věru nečekali dlouho. Už po dvou minutách se trefil David Merta. Byť pálil z velkého úhlu, skulinku mezi Sedláčkem a tyčí přeci jen objevil. Emoce na ledě houstly, sudí se stále častěji uchylovali k dvouminutovým trestům. V polovině třetiny se pak znovu zvonilo na brankovou konstrukci, tentokrát po střele sparťana Brzobohatého.

Domácí stupňovali tlak. Nikdo z nich však nedokázal najít recept na pečlivě zformovanou obranu Ústí. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Ústečtí junioři těsnou výhru uhájili. Po dvou výhrách si tak znovu připsali vítězství. Sparta naopak druhou porážku.