Ú s t í n/L. - Páteční domácí zápas s Orly ze Znojma nezačali ústečtí junioři vůbec špatně. Netrvalo to dlouho a po šesti minutách hry prostřelil hostujícího gólmana Grin. Jenže hosté ještě v závěru úvodní třetiny vyrovnali. Poté vzali otěže zápasu do svých rukou Znojemští a ve druhém dějství odskočili o dvě branky. Domácím se sice podařilo hrozivě vyhlížející stav snížit na rozdíl jediné branky, ale Orli si v poslední minutě pojistili své vítězství čtvrtým gólem.
pá 19. 11. 2010
Orli Znojmo
2:4 1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Grin (Pořický, Baránek), 44. Žák (Humpolíček, Bříza) – 19. Komínek (Jarůšek, Pospíšil), 27. Komínek (Jarůšek, Bartoš), 29. Jarůšek (Stehlík), 59. Novák (Piskoř, Videlka). Rozhodčí: Dundr – Chochola, Marek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Bulva, Smetana, Hříbal, Grin, Humpolíček, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Šetk,a Bříza, Žák, Pořický, Baránek, Daráš, Pojezný, Racek

Orli Znojmo: Kacetl - Hejl, Pospíšil, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur, Novák, Komínek, Bartoš, Trojan, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek

Úvod zápasu začal svižně a už po několika sekundách hry si ústecký gólman připsal první zákrok po střele Jarůška. Ani Ústečtí se nenechali zahanbit a Bulva vyzkoušel Kacetlovu pozornost tvrdou střelou od modré. Ve 4. minutě mohl jít Hošek sám na branku, ale v souboji ve středním pásmu ztratil hokejku, tak mohl puk pouze přikopnout do útočné třetiny. V další minutě se hra přesunula před Petráskovu branku. Blízko ke gólu měl Piskoř, ale jeden z domácích obránců ho od puku stihl včas odstavit. Jako první si přesilovku zahráli domácí a hned jí dokázali využít – přesně po šestnácti sekundách prostřelil od modré Kacetla Grin. V čase 8:17 vytáhl Petrásek vynikající zákrok po střele Jarůška – nepatrným postrčením puku do útočné třetiny se Znojemští dostali do přečíslení dva na nikoho, a kdyby se Jarůšek neunáhlil se střelou, ale přihrál spoluhráči, tak se mohli hosté radovat z gólu. Takhle se mohli pouze smutně dívat na domácího gólmana. Poté předvedli hosté další z pěkných akcí – Piskoř s Novákem předvedli krásnou akci na jeden dotek; první jmenovaný poslal přesný pas na Nováka, ten ale netrefil bránu. V 15. minutě ujížděl Baránek sám na Kacetla, měl dost času na zakončení, tak zvolil střelu mezi betony, které ale hostující gólman včas sklapnul. V čase 18:49 se hosté dočkali vyrovnávacího gólu - Komínek sebral puk v útočné třetině a z velkého úhlu Petráska prostřelil.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí hru v početní výhodě. Nejblíže měl ke gólu Pojezný, ale v rozhodující chvíli mu soupeř zvedl hokejku. Přes bližší tyčku se snažil puk procpat Baránek, ale ani on neuspěl. Ve 23. minutě předvedli pěknou akci Žák s Kuchynkou, když první jmenovaný přihrával zpoza brány na Kuchynku, který ale pouze vyprášil Kacetlovy betony. Poté opět zaúřadovalo Znojmo. V rozmezí dvou minut dokázalo odskočit o dvě branky. Nejdříve zvyšoval v čase 26:01 Komínek, po něm mířil do černého Jarůšek, který si mazácky položil gólmana a vymetl horní růžek domácí branky. Ve 30. minutě se snažil zblízka překonat hostujícího gólmana Bříza, ale uklidil puk pouze do lapačky. Ale hosté byli při chuti. V čase 31:55 ujížděl sám na Petráska Telesz, ale domácí brankář ho vychytal. V závěru prostředního dějství si i hosté zahráli v početní výhodě – Petrásek vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků proti střele Bartoše.

Na začátku závěrečné třetiny využila Lvíčata další přesilovku, kdy Žák snižoval na 2:3. Po zbytek třetího dějství se prakticky stále hrálo v oslabení, ať už na jedné, či na druhé straně. Rozhodčí dokonce nabídl domácím čtyřminutovou přesilovku, když vyloučil Hejla za vysokou hůl. Ale i touto dvojnásobně dlouhou početní výhodu nedokázali domácí využít – sice se Ústečtí usadili v útočné třetině, ale ani jedna jejich střela neprošla až k hostujícímu gólmanovi. V čase 49:09 vystihl Jarůšek špatnou rozehrávku domácích a řítil se sám na Petráska, ten ale včas sklapl betony. Po něm to zkoušel Pořický, ten pro změnu mířil pouze doprostřed hostující branky, kde byl Kacetl připraven. Znojemští si uvědomovali, že jejich náskok nebyl tak velký, takže dobře bránili střední pásmo a spíše to byli oni, kdo se snažil svůj náskok ještě zvýšit. Ale Piskoř ani Latner nedokázali Petráska překonat. To se povedlo nakonec až Novákovi, který v čase 58:17 zblízka vymetl horní růžek Petráskovy branky. Po zbytek zápasu si znojemští hokejisté už svůj náskok pohlídali.

Jan Neliba, trenér Ústí: My jsme hráli s velice kvalitním soupeřem. Jeho kvalita se projevila hlavně v útoku, kde mají lepší individuality, než momentálně máme my a to rozhodlo. I když kluci bojovali. Ale je vidět, že to nestačilo. Neproměňovali jsme šance, i když Znojmo mělo taky hodně šancí, takže bych řekl, že tohle je vyrovnaný na obě strany. Výborně zachytali oba dva gólmani. Ale my jsme dali bohužel o dva góly míň a můžeme jenom soupeři pogratulovat.