Ú s t í n/L. - Ústecké juniory čekal v rámci odloženého druhého kola celek z Havířova. Ten si zpět na druhý konec republiky odváží všechny tři body za výhru 2:1. Ústečtí junioři celý zápas ostřelovali hostujícího gólmana Zelenku. Toho však prostřelil až v poslední minutě při hře bez brankáře Jakub Pořický.
út 11. 1. 2011, Zlatopramen Arena
AZ Heimstaden Havířov
1:2 0:0, 0:1,1:1

Branky a nahrávky: 60. Pořický (Brož, Havlíček) - 33. Brezani (Lešiga, Peslar), 43. Brezani (Teper, Mach). Rozhodčí: Wagner - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:9, navíc Mach (HAV) 10 min (ZHK). Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Bulva, Hříbal, Grin, Brož, Humpolíček – Kuchynka, Hošek, Vávra – Slavíček, Merta, Šetka – Žák, Pořický, Havlíček.

AZ Heimstaden Havířov: Zelenka – Duda, Zientek, Teper, Lešiga, Krause, Jindřich – Bálinit, Mráz, Pechanec – Peffer, Peslar, Číp – Smuž, Mach, Brezani - Pasker.

Již po druhé během 48 hodin sehráli ústečtí junioři ostrý zápas. Do Ústí nad Labem zavítal zatím poslední tým z Havířova. Že se střetly týmy bojující o záchranu v soutěži, bylo znát již po vhození prvního buly. K vidění bylo mnoho střetů a osobních soubojů, a tak první vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve druhé minutě si šel trest za hru vysokou holí odsedět František Humpolíček. Lvi oslabení ubránili. V deváté minutě svou tvrdost přehnal hostující Marek Mach a byl rozhodčím poslán na 2 + 10 minut na trestnou lavici. Ústečtí junioři tak měli také možnost sehrát přesilovou hru. Tu jim však ukončil faul domácího Jakuba Pořického, který se dopustil sekání a rozhodčí to nenechal bez povšimnutí. Do konce první třetiny hráli Ústečtí ještě dvě přesilové hry, které rovněž nevyužili. Velkou překážku totiž představoval gólman hostí Daniel Zelenka. První třetina skončila bez gólu.

Na začátku druhé třetiny se naskytla Slovanu možnost skórovat, protože hrál dvojnásobnou přesilovou hru. Žádná střela ale neprošla za brankovou čáru, a tak se skóre ještě neměnilo. V polovině utkání byl dvakrát za sebou za stejný faul vyloučen Vladimír Brož a hosté měli přesilovou hru celé čtyři minuty. Domácí opět oslabení ubránili, avšak hosté z Havířova byli v ofenzivním tažení a díku tlaku se jim podařilo vsítit první gól. Domácího brankáře Michaela Petráska prostřelil Mario Brezani - 0:1. Domácí se vrhli do útoku za účelem srovnání stavu. Naskytly se jim ještě do konce druhé třetiny další dvě přesilové hry. Také se do statistik ovšem zapisují poznámkou „bez využití“. Po čtyřiceti minutách hry se do šaten odcházelo za skóre 0:1.

Do třetí třetiny nastupovali domácí s jasným pokynem od trenéra, rychle vyrovnat a žádný gól nedostat. Realitou ale byl přesný opak. Domácí sice útočili, ale Havířov využil brejku a následného zmatku v obranném pásmu Lvů a střelec první branky Mario Brezani u modré čáry prásknul do puku, který zaplul do domácí branky - 0:2. Domácí pak začali více bruslit a jejich tlak se začal stupňovat. K tomu jim pomohly další dvě přesilové hry. Brankář Havířova Zelenka byl i nadále neprůstřelný. Jak se blížil konec zápasu, byli domácí nervóznější a několikrát netrefili poloprázdnou, či dokonce prázdnou branku Havířova. Puk za brankou čáru se dostal až dvaačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou, kdy Lvi hráli power-play a při střele Vladimíra Brože tečoval Jakub Pořický puk, který se doklouzal za záda brankáře hostů - 1:2. Na víc se už ale Lvi nezmohli, a tak si připisují již šestou porážku v řadě.