Ú s t í n/L. - Velmi dramatický zápas sehráli v pondělí ústečtí junioři. Po druhé třetině prohrávala Lvíčata už 0:2, ale v polovině závěrečného dějství dokázala snížit na rozdíl jediné branky. V poslední minutě zápasu vyrovnal Baránek. V následném prodloužení nařídil sudí trestné střílení pro Ústí, které Holomek s přehledem proměnil. Slovan si tak zaslouženě připsal dva body.
po 1. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Mountfield ČB
3:2pp 0:0, 0:2, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 50. Žák (Merta), 59. Baránek (Boháč, Vávra), 65. Holomek - 33. Zvoník (Přibyl, Rousek), 36. Marek (Seidl). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 2:4, navíc Kříž, Jáchym (oba ČB) TS. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Bulva, Smetana, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Keltner, Boháč, Grin, Bříza, Holomek, Žák, Pořický, Baránek, Merta, Humpolíček, Racek.

HC Mountfield ČB: Hrubec – Kříž, Štěpán, Klement, Předota, Seidl, Heřman, Marek, Přibyl, Sumerauer, Jáchym, Zvoník, Šaršok, Semrád, Ježek, Rousek.

Úvod utkání začal opatrně na obou stranách. První zákrok si připsal hostující brankář po střele Humpolíčka. Ani hosté nezaháleli a Petráskovu pozornost prověřil z mezikruží Heřman. Po celou třetinu hráli jak domácí, tak hosté velmi disciplinovaně, až na konci si Lvíčata jako první zahrála přesilovku – Slovan dokázal rozevřít přesilovkový deštník a uzamknout hosty ve třetině. Ale ani Vávra ani Baránek nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Po nich to ještě od modré zkoušel Boháč, ale jeho střela šla mimo Hrubcovu branku. Lvíčata se začala pomalu dostávat „na koně,“ co se aktivity týče.

Ve druhé třetině byli domácí stále aktivnější. Ve 22. minutě se Žák prokličkoval až do útočného pásma, ale mířil vysoko nad hostující branku. Po něm se zkoušeli prosadit z dorážek Vávra s Břízou, ale ani jeden z nich neuspěl. Ústí si také zkusilo další hru v početní výhodě - Humpolíček napálil na modré puk, ten se odrazil od zadního mantinelu přímo k Mertovi, který se ho snažil zasunout k bližší tyči, ale Hrubec se stihl včas přemístit. Ale i Budějovice dokázaly zahrozit. Z pravého kruhu nebezpečně pálil Heřman, ale Petrásek puk vytěsnil do rohu. Poté přišly tři slabé minuty ústeckého celku – v čase 32:27 tečoval puk mezi Petráskovy betony Zvoník, po něm v čase 35:08 vymetl horní roh domácí branky Marek. V závěru třetiny nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch Ústeckých, ale Baránek ho neproměnil.

Na začátku posledního dějství poslal Kuchynka přesnou přihrávku Baránkovi, ten ale mířil pouze do lapačky hostujícího brankáře. I Českobudějovičtí si vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale ústečtí hokejisté svou branku skvěle uhájili. Ve 48. minutě sebral Boháč ve vlastním pásmu puk, prokličkoval s ním přes celé kluziště až k Hrubcově brance, ale jeho střelu hostující gólman vytěsnil nad branku. V čase 49:10 se po střele Merty z dorážky prosadil Žák. Stále aktivnější Ústí se zkoušelo prosadit ze všech možných pozic. V závěru třetiny si domácí zahráli přesilovku, kterou vylepšili ještě tím, že odvolali brankáře. Hra bez gólmana se ukázala jako správný tah. V čase 59:00 při hře šesti proti čtyřem vyrovnal Baránek.

V prodloužení to byl právě Slovan, kdo se snažil dobýt soupeřovu branku. Budějovičtí hráči se vzmohli pouze na obrannou hru. 17 sekund před koncem prodloužení dokonali ústečtí hráči malou senzaci. Z tlaku před soupeřovou brankou si vynutili opět trestné střílení, ke kterému se postavil Holomek a s ledovým klidem poslal puk do branky.

Jan Neliba (HC Slovan Ústečtí Lvi): I když jsme dneska prohrávali, tak musím ten výkon kluků ocenit. Měli jsme takový ten důraz. Kdybychom bývali byli bez toho, tak bychom se k těm gólům vůbec nedostali. Já si toho vážím, že jsme ten zápas zvládli a vyhráli.