Ú s t í n/L. - Po nepříliš vydařeném zápase ve Znojmě zamířila Lvíčata do Brna. Ale ani v Brně nedokázala vstřelit ani jeden gól a odjela tak na sever Čech s prázdnou. V úvodní třetině využili Brněnští přesilovku pět na tři. Ve druhém dějství přidali Jihomoravané ještě dva góly a bylo v podstatě rozhodnuto. V závěrečné třetině svítilo na světelné tabuli 5:0 a z vítězství se tak radovali domácí.
so 2. 10. 2010
HC Kometa Brno
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Jurák (Křivohlávek, Štindl), 28. Křivohlávek, 38. Jankovič (Jurák), 41. Svatý (Jurák), 47. Popolanský (Hnilička, Krejčiřík). Rozhodčí: Ro. Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 68. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 5:0.

HC Kometa Brno: Barus - Dittrich, Dlapa (C) - Štindl, Krejčiřík - Bilčík, Dufek - Koukal, Tesař - Šafránek, Popolanský, Hnilička - Stehlík, Jurák, Křivohlávek - Jankovič, Svatý, Juráň - Káňa, Novotný, Horehleď

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (od 41 min. Bursa) - Drahorád (C), Smetana, Hříbal, Novotný, Humpolíček, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Daráš, Keltner, Šetka, Bříza, Žák, Pořický, Baránek, Fusek, Pojezný, Racek

Zápas začal oboustranným oťukáváním. Hráčům obou celků nepomohly k šancím ani přesilové hry. Nejprve pykal domácí Ondřej Stehlík a po něm ústecký Smetana. Souhra však v obou přesilových hrách vázla. První nadějné situace jsme se dočkali až ve dvanácté minutě. Hostující Baránek se proháčkoval až před brankáře Baruse, zamířil však vedle tyče.

Hned po této zmařené šanci začali hosté faulovat. Samozřejmě že k tomu bylo zapotřebí domácího náporu, který Lvy donutil k nedovoleným zákrokům. Krátce za sebou byli vyloučeni tři hráči. Kometa dostala výhodu přesilové hry pět na tři, se kterou si poradila na jedničku. Na modré čáře vše rozehrál Dlapa, který přenesl puk na druhou stranu na Štindla, ten nahrál zpět na pravo na Křivohlávka, jenž z první dokončil ťukes krásnou přihrávkou na Romana Horáka. Slovenský útočník puk jemnou tečí zasunul kolem betonu Petráska do brány – 1:0.

Krátce poté, co se Ústečtí vrátili do plného počtu, nechali za svými zády zcela osamoceného Popolanského, který tváří v tvář Petráskovi neuspěl. Brankář Ústí nad Labem chytl jeho bekhendový blafák do lapačky. I kvůli této promarněné příležitosti už jsme v první části žádnou branku neviděli.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla hned ze začátku velkou příležitost domácích. Popolanský s Hniličkou jeli dva na jednoho a prvně jmenovaný se rozhodl situaci vyřešit střelou. Petrásek měl lapačku na pravém místě.

V čase 27:30 se domácí přeci jen dostali do dvoubrankového vedení. Po hrubce jednoho z beků Ústí se dostal Jan Křivohlávek do ideální pozice na pravý kruh a příklepem propálil Petráska pod vyrážečku – 2:0. Následujících deset minut se hráči ke střelám moc nedostávali a spíše faulovali. Hosté však ke své smůle ani jednu ze dvou početních výhod nedokázali využít.

Pět minut do konce druhé části se Kometa pořádně rozehrála. Popolanský se Stehlíkem nejprve jeli dva na orbánce Smetanu, jenže přihrávka Popolanského Stehlíkovi utekla. Neprosadil se ani Jankovič, který se protáhnul z pravého křídla až před Petráska, ale neprostřelil jej. Braňo Jankovič si chuť spravil v čase 37:35. V přesilové hře se na pravé straně dostal k puku a z velkého úhlu jej nejspíše o záda brankáře Petráska poslal do brány – 3:0.

Hosté mohli v poslední minutě druhé části ještě snížit po chybě brankáře Baruse. Strážce brněnské brány vyrazil nahození od modré čáry před sebe, kde byl Šetka, jenž jej trestuhodně trefil do betonu. Korigování by hosty určitě povzbudilo, ale takhle museli odejít podruhé do šaten s tříbrankovým hendikepem.

Ráz poslední třetiny byl určen velice rychle. Už v její první minutě totiž domácí navýšili skóre na 4:0. Jurák naservíroval puk Janu Svatému, a ten si rázně poradil s brankářem Bursou, který nahradil po druhé přestávce svého kolegu Petráska.

Ve čtyřicáté sedmé minutě nadělili domácí Lvům nepopulárního bůra. Tomáš Popolanský vyřešil přečíslení dva na jednoho po svém – střelou příklepem do pravého horního rohu brány. Kometa i nadále diktovala tempo a vidět byli zejména hráči čtvrtého útoku. Káňa ke své smůle trefil jen břevno Bursovy brány.

O čisté konto mohl brankáře Baruse připravit dvě minuty před koncem Racek. Jenže obránce Koukal jeho střelu zblokoval, a ta tak dopadla těsně vedle pravé tyče. Kometa už si zbytek zápasu pohlídala a připsala si druhou výhru za tři body ve dvou dnech. Naopak dravé šelmy z Ústí podruhé ve dvou dnech prohrály a navíc nevstřelily ani branku.

Vlastimil Kočí (Kometa): Od první minuty jsme hru postavili na ofenzivním pojetí. Všechny čtyři útoky poslechly na slovo, co jsme chtěli. V podstatě jsme je nenechali rozehrát. Krásným gólem v přesilovce na 1:0 jsme se uklidnili a už jsme jen zvyšovali. Mohli jsme dát i více branek, ale i pět je dost. Podali jsme parádní týmový výkon. Samozřejmě tam byly nějaké chyby. Ale když uděláte chybu při stavu 5:0, je to něco jiného, než když vedete 1:0.

Karel Chládek (Ustí nad Labem): Kometa byla ve všech směrech lepší. Neměli jsme šanci na úspěch. Podali jsme velmi špatný výkon.