Ústečtí junioři narozdíl od svých mladších kolegů z dorostu vkročili do nového ročníku NOEN extraligy pravou nohou. Na dalekém severu Moravy ukořistili v rámci prvního kola nejvyšší soutěže důležité tři body. S domácí Opavou se dvě třetiny přetahovali o vedení, o jasnější vidinu vítězství se postarali ve třetí periodě dvěma brankami Vávra s Kuchynkou. Slezan posléze jen zkorigoval stav gólem Seidlera.
pá 17. 9. 2010, Zimní stadion města Opavy
HC Slezan Opava
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Verlič (Vítek, Seidler), 32. Baďura (Džemla, Koschatzký), 52. Seidler (Vitásek, Slanina) - 7. Vávra (Novotný), 15. Vávra (Humpolíček), 37. Vávra (Bříza), 48. Kuchynka (Humpolíček). Rozhodčí: Volek - Černý, Moravec. Vyloučení: 5:4, navíc Smetana (UNL) TS. Využití: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

HC Slezan Opava: Trenčan - Faksa, Kysela, Trčka, Vaněk, Rýpar, Procházka, Vitásek - Spusta, Vítek, Mosler, Šimkovič, Otípka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Koschatzký, Slanina, Seidler, Jelen

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Bulva, Burkovec, Drahorád, Smetana, Hříbal, Grin, Novotný, Humpolíček, Krupička, Kuchynka, Hošek, Vávra, Chládek, Daráš, Šetka, Bříza, Žák, Pořický, Fusek, Keltner

Začátek tohoto zápasu byl hodně bojovný, o čemž mohou vypovídat i tři tresty za prvních sedm odehraných minut. Lépe se však s těmito situacemi vypořádali hosté. Byli to totiž právě oni, kdo se jako první prosadili. Stalo se tak v čase 6:55, kdy se střelou po ledě prosadil k pravé tyčce Vávra. Odpověď Slezanu na tuto branku však byla okamžitá – přesně o sedmadvacet sekund později vyrovnával do poloodkryté branky domácí Verlič.

Hosté však byli v první části hry lepším týmem a v 15. minutě vstřelili Lvi svou druhou branku, o kterou se postaral opět Vávra, který ve spolupráci s Humpolíčkem rozebral opavskou obranu, a zamířil přesně do černého. Domácí Opava se snažila o vyrovnání, nicméně Ústí ji do konce první fáze pátečního duelu do ničeho nepustilo.

Do druhé tercie vstoupili lépe hostující junioři. O jejich útočnou aktivitu se staral především agilní Bříza, který se ve 26. minutě vysmýkl Žídkovi a pořádně vylekal Trenčana v brance domácích. Tomu totiž kotouč prošel pod pravým ramenem, a gólman Slezanu ani netušil, že se puk šourá nebezpečně blízko k jeho brance. Toto riziko však pohotově zažehnal Vitásek, který puk odpálil na icing. To bylo ze strany Lvů ve druhé části nadlouho vše. Dění na ledě totiž začali ovládat domácí hokejisté, kteří si vypracovali řadu gólových příležitostí.

Ve 29. minutě podklouzl ústecký Smetana, ale Slanina jeho zaváhání nevyužil, hlavně díky skvělé předvídavosti brankáře Petráska. O minutu později pak bylo ve prospěch Opavy nařízeno trestné střílení. K němu se postavil výše zmíněný Slanina, ale s jeho bekhendovou kličkou si Petrásek celkem v klidu poradil. Okamžik na to se pak ve velikánské šanci ocitl Vitásek, ke kterému dopadl puk po vysokém odrazu od Petráska. Gólman hostí tak měl z pekla štěstí, že Vitásek, ač stál dva metry od branky, nedokázal trefit odkrytou ústeckou svatyni, protože sám brankář Lvů neviděl, kam kotouč dopadl. Na domácích hráčích to evidentně nezanechalo výraznější stopy. Ve 32. minutě totiž pod horní tyčku Ústí zavěsil nekompromisním způsobem domácí Baďura - 2:2.

Slezan byl stále lepším týmem, ale co čert nechtěl, udeřilo na druhé straně. 37. minutu si bude dobře pamatovat hostující Tomáš Vávra, jenž překvapivou střelou znovu poslal Ústí do vedení a sám sobě zkompletoval hattrick.

Třetí dvacetiminutovka pak nenabídla příliš záživný hokej, ale zhruba v její polovině zvýšili hosté svůj náskok na 4:2. Když před opavskou klecí zůstal neobsazen Kuchynka, kterému už nedělalo problém zasunout puk za záda Trenčana. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí juniorku v 52. minutě tvrdě střílející Seidler, jehož rána si našla místo v levé časti hostující branky. Slezan si však již nevytvořil ze svého útočného snažení žádnou další výraznější šanci, která by mohla ohrozit ústecké ambice na vítězství, a když v závěru zůstala nevyužita další početní výhoda, ani power – play, skončilo toto střetnutí 4:3 ve prospěch mladíků z Ústí nad Labem.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava:)

Toto utkání mě zklamalo, protože někteří hráči předvedli velice špatný výkon. Nemyslím ani tak herně, jako spíš svým přístupem a morálkou. Chybělo mi tam více důrazu, bojovnosti a nasazení. Vytvořili jsme si myslím více šancí než soupeř, ale bohužel jsme je nedokázali přetavit v góly, a na ty se pak hodně nadřeme.

Karel Chládek (HC Slovan Ústí nad Labem):

Jsme spokojeni s vítězstvím, protože jsme zde jeli vyhrát. Toto utkání ale bylo nakonec velmi těžké. Domnívám se, že rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli. Opava byla totiž ve druhé části lepším týmem, dostala nás pod tlak, ale ve třetí třetině jsme vstřelili gól a vítězství už jsme pak se štěstím ubránili.