Ú s t í n/L. - Lvi vstupovali do zápasu s vědomím, že se jim v minulých zápasech příliš nedařilo. Tomu odpovídala i nejnižší návštěva v letošní sezóně, na utkání si našlo cestu 1287 diváků. Slovan nabudila využitá přesilovka v první třetině, i když se Berounu podařilo v druhé části srovnat, vedení vrátil Lvům David Pojkar. Ve třetí části ještě navýšil skóre v přesilovce Hanzl. Byla to už druhá využitá přesilovka žlutomodrých v tomto zápase. Pojistku do prázdné přidal Němeček. Ústečanům se tak podařilo po třech zápasech na domácím ledě opět naplno bodovat.
st 15. 12. 2010, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Poživil (Pajič, Hampl), 38. Pojkar (Čurilla), 44. Hanzl (Kloz, Němeček), 60. Němeček (Pojkar, Hanzl) - 27. Jelínek (Švagrovský, Vlček). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Delegát: Stulák. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1287. Střely na branku: 57:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava – Janků, Čurilla, Ludvík - Šagát, Mikulík, Diviš - Hovorka, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Medvědi Beroun 1933: Furch - Husák, J. Nedvěd, J. Látal, Jebavý, Malý, Jelínek, Veselý - Pavel, Kupec, Rudovský - Jiří Novotný, Jiří Hašek, Žalčík - L. Vlček, Hafenrichter, Švagrovský - Polák, Forman.

Hned v úvodní desetiminutovce si oba týmy vyzkoušely přesilovky. Lvi se svým prvním pokusem příliš dobře nenaložili. Nejnebezpečnější byla tvrdá střela Zemana od modré, Furch byl na místě. O chvíli později se stejná výhoda naskytla i hostům, ani Salfický však žádné nebezpečnější situace řešit nemusel.

Ve 12. minutě Mikulík vybídl ke skórování ideální přihrávkou zpoza brány Ludvíka. Pohotovým zákrok musel předvést berounský brankář.

Třetí přesilovka už gólovou radost přinesla. Nabídnuta byla domácím a hned po 15 sekundách ji tvrdou střelou od modré využil Lukáš Poživil - 1:0! Lvy branka očividně povzbudila a bylo to vidět na jejich střelecké aktivitě. Furch už však Ústečanům v první části nedovolil skórovat.

Do druhé části vstoupili Lvi velice aktivně a hned zamkli svého soupeře v pásmu. Furch i nadále držel naděje Berouna na úspěch. Zuby si na něm vylámali Hanzl, Hořava i Pajič. Pak však přišla dvě domácí vyloučení a hosté měli před sebou více jak minutu a půl trvající dvojnásobnou přesilovku. Během první minuty nemusel Salfický řešit žádnou ošemetnější situaci, pak ale nestačil na střelu Jiřího Jelínka od modré, která zapadla přesně ke vzdálenější tyčce – 1:1!

Ve 34. minutě jeli Klobouček s Pajičem na jednoho obránce, druhý jmenovaný však po střílené přihrávce nedokázal Furcha zblízka prostřelit. I v dalším průběhu byli Lvi aktivnější a dvě minuty před druhou sirénou se dočkali odměny. David Pojkar napřáhl a puk se po odrazu od brusle jednoho z berounských hráčů stojících před bránou dostal podruhé za záda překvapeného Furcha – 2:1.

V úvodu třetí části měli hosté k dispozici přesilovku, ale naložili s ní prachbídně. Jak lze výhodu jednoho muže využít, ukázali Lvi Medvědům ve 44. minutě. Robin Hanzl si s pukem vybruslil zpoza brány a prostřelil Furcha potřetí – 3:1. Z přesilovky uplynulo pouhých sedm vteřin.

Po třetí brance už hosté příliš velký odpor nekladli. V 53. minutě se pěknou individuální akcí prezentoval Hovorka, kterému scházelo jen trochu štěstí v zakončení. Neuspěli ani Diviš a poté Ludvík. Oba vychytal výborně chytající Furch.

Dvě minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas, na led už se vrátili bez gólmana. V samotném závěru jel dvakrát na opuštěnou bránu Hořava, poprvé přes obránce ani nevystřelil, o chvíli později v mnohem lepší pozici trefil tyč! Nakonec se ale Lvi čtvrtého gólu dočkali. Půl minuty před koncem poslal puk do prázdné brány Roman Němeček - 4:1.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání hodnotím pozitivně, vyhráli jsme 4:1. Ten výsledek tomu moc neodpovídá, měli jsme spoustu šancí a opět jsme selhali v koncovce. Hráli jsme dobře zezadu, dali nám gól jen při našem oslabení 5 na 3. Proč si lidé nenajdou cestu na stadion? Výkony asi nejsou úplně optimální, navíc je před Vánoci a lidé moc na stadiony nechodí, protože šetří na dárek. Počasí také není zrovna přívětivé."

Richard Žemlička (HC Berounští Medvědi): "Ústí vyhrálo zaslouženě. Proměnili šance, kdy nás dostali pod tlak v deseti minutách druhé třetiny. Škoda, že jsme stav 1:1 neudrželi do konce druhé části, protože to rozhodlo. Byla tam i určitá únava hráčů, protože hrají na Kladně a Slavii, ale na to se nemůžeme vymlouvat. S letošní sezonou jsme zatím spokojeni, jdeme zápas od zápasu."