Ú s t í n/L. - Podruhé za sebou nestačilo ve Zlatopramen Areně k rozhodnutí 60 minut. Po výhře v prodloužení proti Litoměřicím se Lvi podobně nadřeli na zisk na dvou bodů v souboji s Třebíčí. Na 2:2 vyrovnával dvě minuty před koncem řádné hrací doby Robin Hanzl a penaltový rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii Roman Němeček. Slovan může mrzet zvláště branka po prvním vyrovnání. Hosté totiž podruhé v zápase odskočili deset vteřin před druhou sirénou.
st 8. 12. 2010, Zlatopramen Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2sn 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 37. Šagát (Hořava, Hampl), 58. Hanzl (Kloz, Klobouček), rozhodující nájezd Němeček - 3. Dolníček (Ostrčil, Dudáš), 40. Ostřížek (Burian). Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Delegát: Stulák. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 1438. Střely na branku: 55:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Vyhraná vhazování: 20:33 (7:6, 7:16, 5:8 - 1:3).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Sklenička - Hovorka, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Šagát, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Ostrčil, Dudáš, Kania, L. Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Malinský, Dóczy - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Ostřížek, Finsterle - T. Vondráček, Dočekal, Přibyl - Kesner, Vítek, M. Čech.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, pomohla jim v tom i brzká přesilovka. První dvě střely Třebíčských dokázal Orct vyrazit, na dorážku Davida Dolníčka do odkryté brány už byl však příliš krátký – 0:1. Lvy brzká branka nijak nerozhodila a začali hrát aktivněji. Jejich snažení přineslo taktéž výhodu jednoho muže v poli, až na střelu Janků zblízka si však žádnou pořádnou šanci nevytvořili.

I v dalších minutách měli domácí puk častěji na svých hokejkách, v permanenci ale byl i domácí gólman, který musel řešit rychlé protiútoky Třebíče. Třeba akce Tomáše Vondráčka, který se prosmýkl podél mantinelu a přes dva hráče se procpal až před bránu, vypadala hodně nebezpečně. Orct se ale překvapit nenechal.

Ani v dalším průběhu první části nebylo mnoho momentů, které by diváky zvedaly ze sedadel. Potlesk si vysloužila jen pohotová střela Pajiče z levého kruhu, kterou vytěsnil Francouz ramenem. Obrovskou šanci spálil v 19. minutě Pazourek. Zkušený forvard dostal puk před bránu, kde stál zcela sám. Na zakončení měl hodně času, položil si Francouze, při pokusu o bekhendovou kličku však mířil pouze výstroje gólmana.

Úvod druhé části přinesl pokračující přesilovku Lvů. Francouz mnoho práce neměl, střelám Ústečanů scházela přesnost. Třebíčský brankář se musel hodně ohánět až po skončení domácí výhody. Na svém spoluhráči, který je v Třebíči na hostování, si vylámali zuby Kloz z otočky, Pajič i Klobouček, který pálil od modré.

Prostřední fáze zápasu byla ve znamení nepřesných přihrávek na obou stranách. Diváci zpozornili ve 33. minutě, kdy se rozsvítilo červené světlo za Orctem, rozhodčí však ani chvilku nepochybovali o tom, že brankář měl puk pod kontrolou a Ostřížek si počínal nedovoleně.

Zajímavý kousek se podařil ve 37. minutě Martinu Šagátovi, který si z trestné lavice najel do útočné třetiny a po přesné přihrávce zpoza brány se štěstím prostřelil Francouze. Ten si na střelu sáhl, ale ta se i přes to odrazem od tyčky došourala za brankovou čáru – 1:1!

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, prosadil se napodruhé z mezikruží David Ostřížek. Jeho první pokus Orct dokázal vyrazit, na dorážku už neměl nárok.

I do třetí části tak šli Lvi s jednogólovou ztrátou. Už od začátku byla patrná snaha o její smazání, pokusům Kloze i Kloboučka scházela přesnost i razance. Zajímavěji vypadaly dvě střely zblízka z hole Handlovského, ani on však Francouze nedokázal prostřelit. O chvíli později to zkoušel šikovně Mikulík, jehož nahození před gólmanem nedokázal tečovat Pajič.

Poslední desetiminutovka přinesla o poznání svižnější hokej. Tvrdá střela Kloze skončila na pohotových betonech Francouze. Stejně tak dopadl Hovorka. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se domácí dočkali. Robin Hanzl se od mantinelu prodral až před bránu a zasunul puk za Francouzova záda – 2:2! Další gól už se ani jednomu týmu vstřelit nepodařilo a po týdnu zápas v Ústí opět dospěl do prodloužení.

V prodloužení se ani jeden z týmů do útoku příliš nehnal. Až v jeho polovině vytáhl Orct pohotový zákrok proti bekhendovému pokusu Laše. Domácím se za celých pět minut nepodařilo dostat do vyložené šance.

O vítězi utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. První tři série vyzněly lépe pro oba gólmany, kteří nenechali vyniknout žádného ze střelců. Když ani sedmý útočník, třebíčský Dolníček, nedokázal skórovat, rozjel se proti Francouzovi obránce Roman Němeček. Ústecký bek nic nevymýšlel, napálil puk a ten se odrazem od břevna zastavil až v síti!

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi: "Jsem nakonec rád, že jsme získali dva body, ale stále musíme pracovat na naší produktivitě. Toto byla naše dvanáctá remíza, takovou sezonu ještě nepamatuji. To, že dnes přišlo nejméně lidí v sezoně, přisuzuji počasí."

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): "Do Ústí jsme přijeli s tím, že nás čeká vynikající soupeř. Neznamenalo to ale, že jsme si nepřijeli pro body. Mohli jsme mít i dva, ale při nájezdech se štěstí přiklonilo k domácím, takže odjíždíme s jedním. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že získáme bod, byl bych spokojen, ale my sahali po třech. Nemůžeme brečet, hokej se hraje 60 minut čistého času. Bohužel pro nás se domácím podařilo vyrovnat, v prodložení gól nepadl."