Ú s t í n/L. - Ve 23. kole první hokejové ligy zavítali Lvi na led předposlední Chrudimi. A i v tomto zápase rozhodovaly o vítězi až samostatné nájezdy. Lvi sice během utkání dvakrát vedli, ale Chrudim vždy dokázala vyrovnat. Naposledy se tak stalo pouhých patnáct vteřin před koncem třetí třetiny, a to zásluhou Jana Stoklasy. Až v samostatných nájezdech získal pro Lvy druhý bod Milan Mikulík.
po 29. 11. 2010
HC Chrudim
3:4sn 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Stoklasa (Zohorna, Semorád), 32. Semorád (Král, Radil), 60. Semorád (Zohorna) - 5. Janků (Pazourek, Mikulík), 35. Diviš (Poživil), 45. Kloz (Hanzl, Handlovský), 65. Mikulík. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 410. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Zdráhal, Drtina, Žák, Kobela, Krejnus - Fořt, Král, Šeda - Radil, Zohorna, Sýkora - Klejna, Kubišta, Semorád - Stoklasa, Kaut, Goiš

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němček, Pojkar, Klobouček, Hořava, Poživil L., Holomek, Sklenička - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Hovorka, Šagát, Ludvík - Kloz, Hanzl, Handlovský

Ústí nepředvedlo v první třetině příliš důrazný hokej a z toho těžili domácí, kteří měli hru pod kontrolou. Branku sice vstřelili z první vážnější situace hosté, ale to bylo na první dvacetiminutovku málo. Pozorné bránění přerušila nečekaná přihrávka Pazourka, který našel zpoza branky nekrytého Pavla Janků a Lvi se ujali vedení - 1:0.

Východočeši odpověděli na brzkou branku tím nejlepším způsobem. O minutu poté se radovali z vyrovnání. Po pohledné akci na jeden dotek zakončoval přesně Filip Stoklasa - 1:1. To domácí povzbudilo a převzali iniciativu. Slovan podržel pozorný Orct, který v průběhu prvních dvaceti minut musel řešit hned několik ošemetných situací.

Druhá dvacetiminutovka naznačila, že utkání proti Ústí nebude snadné. Hosté do ní nastoupili s opoznání větší aktivitou a hned ve dvacáté třetí minutě hasil požár Landsman, který musel zasáhnout proti unikajícímu Hovorkovi.

Chrudimští začali mít potíže s vysunutým forčekingem a rychlým napadáním Ústí, které nátlakovou hrou nutilo domácí k chybám. V polovině zápasu nastal důležitý okamžik pro Orlice. Ústí nejprve chybovalo a hrálo v šesti, za což bylo potrestáno dvouminutovým trestem. Vzápětí ještě fauloval Klobouček a Chrudimští nabídnutou přesilovou hru pěti proti třem přijali s povděkem. K tvrdé ráně se odhodlal Drtina a Orctem vyražený kotouč doklepl do branky Jan Semorád - 2:1.

Z vedení se chrudimští fanoušci dlouho neradovali. Stejně jako domácím v první třetině, ani hostům netrvalo dlouho zařídit vyrovnání. Nahození Poživila přesně ztečoval Richard Diviš a bylo to 2:2. Ve třicáté osmé minutě se pak objevil v nebezpečném kontru Janků a Šedovi nezbylo nic jiného, než faulovat. Chrudim těžké oslabení v závěru třetiny přestála a do kabin se šlo tedy znovu za smírného stavu.

Lepší začátek třetí třetiny si hosté, slovy klasika, nemohli přát. Chrudim se dopustila snad jediné vážné chyby utkání, za kterou byla ovšem nemilosrdně potrestána. Střídající hráči nechali bez povšimnutí kotouč u své střídačky a nabídli tak Ústí jednoduché vedení. Po ose Handlovský - Hanzl - Jan Kloz dopravili Ústečtí kotouč za bezmocného Landsmana - 2:3.

Chrudim čelila obrovskému tlaku a přes nesmírnou snahu se jen sporadicky dokázala probojovat ze svého obranného pásma. Zahuštěné střední pásmo a důrazné napadání soupeře ubíralo domácím hodně sil. Lvům se však přílišná agresivita nevyplatila a vítr z plachet jim sebrala vyloučení Šagáta a o několik minut později Kloboučka. To se událo na konci padesáté osmé minuty a nabídlo příležitost pro závěrečnou power-play. Tu poprvé v sezóně chrudimský tým využil. Patnáct vteřin před koncem třetiny vyrovnal Jan Semorád - 3:3.

Prodloužení orámovaly šance obou týmů. Nejprve se ocitl v samostatném nájezdu Lukáš Král, proti jeho kličce ale dobře zasáhl Orct. Když domácí nedokázali využít ani přesilovou hru čtyř proti třem při vyloučení Poživila, ocitl se v šanci Klobouček, kterého vychytal Landsman.

V samostatných nájezdech se jely pouze dvě série. Zatímco na straně hostí se zadařilo jak Mikulíkovi, tak Čurillovi, za domácí nedokázal proměnit nájezd žádný z exekutorů. Trenérům se nepodařil ani tah s nasazením druhého brankáře - Marka Langhamera, který se postavil do klece proti Mikulíkovi. Nakonec právě blafák Milana Mikulíka znamenal pro Ústecké Lvy vítězství 4:3.

Tomáš Blažek, hrající asistent trenéra HC Chrudim: My jsme s bodem určitě spokojeni. Dneska se nám podařilo power - play přetavit ve vyrovnávací branku a opět rozhodly nájezdy, které nám letos vůbec nejdou.

Petr Rosol, trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: Mně se to nehodnotí příliš dobře, i přesto, že jsme vyhráli. Dostat branku 15 vteřin před koncem je hodně zlé, nám se to stalo již po několikáté za sebou. Dva body jsou dobré, ale spokojený rozhodně nejsem. Budeme je muset stále trénovat.