Ú s t í n/L. - Vítězná šňůra ústeckých hokejistů se zadrhla. Po řadě šesti výher přišla druhá porážka. O to bolestnější, že nyní s Olomoucí na domácím ledě. V sezoně už potřetí. Souboj s Hanáky výrazně poznamenala už druhá minuta, v níž šli hosté do vedení. Do konce první periody přidal exreprezentant Kucharczyk druhý gól. Lvi zabrali pořádně až v závěru, kdy trenéři stáhli hru na tři pětky. Milan Mikulík snížil, ale vyrovnání něpřinesla ani více než dvouminutová power play.
so 27. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
1:2 0:2, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 51. Mikulík (Poživil) - 2. Haluza (Kucharczyk), 17. Kucharczyk. Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Štofa. Delegát: Stulák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2258. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Zakázaná uvolnění: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Vyhraná vhazování: 27:35 (10:10, 7:14, 10:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – L. Poživil, Holomek, Němeček, Boháč, Klobouček, P. Hořava – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Šagát, Alinč, Diviš – Janků, Čurilla, Pazourek – Majdan.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Vyrůbalík, Tesařík, Nedbálek, Janáček, Ondrušek, Mikel – Pekr, Ministr, Zbořil – Kucharczyk, P. Domin, Haluza – Meidl, Haas, P. Polodna – M. Černý, Brančík, Řípa.

Úvodní buly vyhráli Olomoučtí, kteří na Ústecké Lvy pěkně vlítli. Již v sedmdesáté sekundě se rozvlnila síťka za ústeckým brankářem Zdeňkem Orctem. Zleva od modré vyslal střelu Petr HALUZA, jehož střelecký pokus Orct vyrazil. Olomoucký forvard si najel před ústeckou svatyni a dorazil puk za Orctova záda – 0:1. Ve třetí minutě ujel domácím bekům Haas, jeho nájezd Orct zneškodnil. V minutě čtvrté objel domácí branku Kucharczyk, jeho střela jen těsně minula pravou tyč. V sedmé minutě odmítl po přihrávce Hanzla Handlovský vyrovnat. Osamocený druhý jmenovaný neusměrnil před gólmanem svou střelu mezi tyče. Do další větší brankové příležitosti se dostal až v 15. minutě Šagát při akci 1 na 1. Poté přišla hrubá chyba ústeckého obránce Lukáše Poživila, který nezpracoval kotouč na útočné modré a hosté se dostali do protiútoku. Z pravého kruhu vyzrál na Orcta Radim KUCHARCZYK - 0:2. Domácí měli v závěru první části k dispozici přesilovku. Nedisciplinovanost Radima Tesaříka svěřenci Petra Rosola nepotrestali a s jedním mužem navíc v poli nehráli tak, jak by chtěli.

I počáteční vhazování ve druhém dějství vyhráli hosté z Olomouce. První akci druhé třetiny připravil Moravanům ve 25. minutě Čurilla, který byl při svém úniku na soupeřovu branku faulován. Vyloučen byl Tesařík, jenž obdržel dvě minuty za hákování. Při jeho absenci promarnil tu správnou chvíli Kanko, který z prostoru mezi kruhy trefil pouze klečícího Žigárdyho. Olomoucký gólman ukryl puk do své lapačky.

Po další minuty byli gólmani téměř bez práce, neboť obecenstvo nemělo tu možnost shlédnout vyložené šance. Hrálo se na obě branky, mnoho střel ale bylo zblokovaných a cestu za brankovou čáru si nenašly. Za všechny stojí alespoň střela z 37. minuty, kdy Haluza, střílející zleva, trefil jen Orctovu lapačku. Další vážnější střela vyšla z hole Boháče, který dvě minuty před druhou přestávkou zamířil jen těsně nad. Na konci druhé dvacetiminutovky si ještě hosté mohli zahrát svou první přesilovku. Holomek obdržel dvě minuty za sekání. Do kabin se po druhé části odcházelo za stavu 0:2 z pohledu Ústí.

Ani při zahájení třetí části tomu nebylo jinak. Hosté opět zvítězili na středovém kruhu při boji o puk. První příležitost snížit ve třetí části měl v oslabení, ve 42. minutě Kanko, radost mu ale překazil dosud výborně chytající Žigárdy. Za čtyři minuty mohli snížit Kanko či Pazourek, ale ani jeden nedokázal ležícího hájce olomoucké svatyně překonat. Tlak Lvů narůstal a přišel zasloužený gól. Nejprve zkoušel štěstí od modré Poživil, na jeho pokus odpověděl Žigárdy vyražením, ale na nechytatelnou střelu Milana MIKULÍKA z bezprostřední blízkosti už byl krátký – 1:2.

Ústečtí dále pokračovali v tlaku a hrálo se v obranné třetině Moravanů. Blízko vyrovnání byl Petr Hořava, jenž v 54. minutě z prostoru mezi kruhy trefil připraveného Žigárdyho. Ale hosté také mohli přidat pojistku. Řípa, který se v 57. minutě vydal proti Orctovi v souboji nezvítězil. Ústecký brankář mu v leže puk vypíchl. O minutu později si domácí vyžádali oddechový čas a riskli hru v power-play, když do konce základní hrací doby chybělo 138 sekund. Ta bohužel pro Ústí úspěšná nebyla. Hosté dobyli Zlatopramen Arenu nejtěsnějším možným rozdílem a připisují tři body do prvoligové tabulky po výhře 1:2.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes se mi hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Rozhodla první třetina, kdy jsme zaspali začátek. Olomouc je zkušené mužstvo, které si to už pohlídalo. V zápasech s Olomoucí nikdy nepadá moc branek, ani dnes tomu nebylo jinak, bylo to velmi vyrovnané."

Petr Fiala (HC Olomouc): "Nepřijeli jsme sem bránit, jsou to pro nás cenné tři body. Hráli jsme velice dobře. Při prvním střídání měli sice domácí dobrou šanci, ale my na ní ihned odpověděli brankou. První dvě třetiny jsme byli lepší, ve třetí třetině nás domácí dostali pod tlak, ale i přesto jsme si šance vytvářeli. Vítězství jsme šli dnes naproti, předvedli jsme výborný kolektivní výkon. Máme zkušené mužstvo, nedělali jsme chyby v defenzivě a doufám, že v tom budeme pokračovat. Ústeckému týmu chybí tři jména do obrany, to bylo znát, ale i my máme zraněné beky."