Ústí nad Labem - Ve 20. kole 1. ligy ČR změřil síly tým Ústeckých Lvů s Benátkami nad Jizerou. Z počátku spíše nudné utkání nenasvědčovalo přestřelce. Severočeši si ale se svým soupeřem nakonec hladce poradili a po výhře 6:0 si připisují další tři body do tabulky. Domácí musí poděkovat i svému brankáři Zdeňku Orctovi, který Lvy v několika momentech podržel parádními zákroky a po zásluze si do svých osobních statistik připisuje čisté konto.
so 20. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Benátky nad Jizerou
6:0 0:0, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 27. Janků (Pazourek, Klobouček), 36. Kloz, 48. Diviš (Alinč), 50. Sklenička (Alinč), 52. Mikulík (Kanko), 53. Handlovský (Hanzl, Kloz). Rozhodčí: R. Svoboda – J. Svoboda, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 2382. Střely na branku: 48:25. Průběh utkání: 6:0. Zakázaná uvolnění: 1:6. Ofsajdy: 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Hořava, Klobouček, Gureň, Poživil, Holomek – Sklenička, Alinč, Diviš – Janků, Čurilla, Pazourek – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Majdan (jedno střídání).

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek (53. Stejskal) – Pavlů, Vála, Bendik, Kájínek, Ulrych, Kolmann, od 41. Müller – Krejčík, Urban, do 38. Kica – Liška, Klimt, Jech – Weiss, M. Pabiška, Kopic – Hobza, Hudíček, Tondr.

Úvodní minuty přinesly už obligátní oťukávání soupeře. První akce přišla tedy až po průniku Kanka, který jej zakončil pěknou střelou do protipohybu gólmana, Nedvídek zasáhl betonem a v následné skrumáži se mu podařilo puk zalehnout. Tento okamžik ovšem domácí povzbudil k větší útočné aktivitě. V oslabení se až před nepřátelskou branku podíval Hanzl, ale puk pod betonem brankáře neprocpal. Ovšem na co se dívat bylo i na druhé straně. Po Kolmannově ráně od modré dorážel Urban, zastavil ho ale hvizd píšťalky, branka nebyla na svém místě. V závěru oslabení Lvům pořádně zavařili Kopic s Weissem, oba zakončovali z dobrých pozic a Orct měl co dělat, aby puk udržel před čárou. Benátky začaly domácím hodně znepříjemňovat přesuny do útoku dobrou obranou modré čáry. Ústeckým se nedařilo dostat do optimálního tempa. Naopak hosté hrozili z protiútoků. A nebezpečných – Krejčík tečoval puk do břevna. A vzápětí měl v přesilovce stejný hráč na holi první gól zápasu, střela Urbana se odrazila k němu a on v podstatě zakončoval do prázdné sítě, Orct se ovšem k tyči doklouzal dříve než puk. Slovan si už v plném počtu vytvořil tlak, čímž se dostal k první přesilovce. Ta se ale vůbec nepodařila. Domácí se ne a ne usadit v pásmu. První třetina tedy zcela vyzněla ve prospěch Benátek – tedy kromě skóre, to zůstalo nezměněno.

I v začátku druhého dějství se uvedli lépe hosté, nejprve zmáčkli Slovan v obraně, posléze v přesilovce Kica namířil puk přímo na hůl Krejčíkovi, jenž ho lehce usměrnil na branku, Orct zasáhl bezchybně. Vzápětí z mezikruží pálil Kolmann, ale netrefil branku. V sedmé minutě Lvi konečně dostali hru i na opačnou stranu kluziště. Janků nejprve pálil sám, ale jeho střela byla zblokována, tak zkusil poslat puk Čurillovi, ten ale z ostrého úhlu přestřelil. Slovan alespoň vytěžil přesilovku a mohl za ni být dvojnásobně šťastný, když si Pazourek najel do pásma podél levého mantinelu, aby s dokonalým načasováním poslal puk ke vzdálenější tyči, kde se neomylně potkal s hokejkou Janků, Nedvídek byl zcela bezmocný. Domácí se ujali vedení 1:0. Vstřelená branka vlila Lvům opět krev do žil. Diviš poslal puk do skrumáže před brankou, benátecký gólman si jej nakonec po pár odrazech od bruslí našel. Ludvík si narazil puk s Mikulíkem na modré, aby se prokousal až ke střele, která nakonec zamířila mimo tyče. Necelých pět minut před koncem třetiny se Klozovi naprosto vyplatilo napadání rozehrávky soupeře. Nakonec se totiž sám zmocnil puku v mezikruží a bleskově vypálil přímo pod břevno – 2:0. Že domácí nesmí zapomínat na zadní vrátka, připomněl Weiss, když se obratně protáhl podél mantinelu a nabruslil až před Orcta, ten si s ním musel poradit sám, což se povedlo, v pádu mu vypíchl puk. V samotném závěru Lvi s přehledem ubránili větší část přesilovky a podrželi si své vedení.

Přesilovka Benátek zůstala nevyužitá i v posledním dějství. To akce těsně po ní vypadala nebezpečněji. Po Kopicově příhře zakončoval z hranice brankoviště Klimt, Orct puk vytěsnil ramenem. Ale i na druhé straně se blýskalo. Sklenička poslal puk zpoza branky až Divišovi číhajícímu před ní, Nedvídek betony sklapnul včas. Ani v této fázi ale oba týmy nepředváděly nějak závratné tempo. Slovan se kupředu nehnal a hosté vypadali, že nehodlají hru otevřít, přestože prohrávají o dvě branky. Hanzl zkoušel štěstí z pravého kruhu, ale namířil přímo do gólmana. Hořava zas trefil protihráče, Němeček přestřelil. Přesto se povedlo využít přesilovku. Puku se ujal Alinč, objel branku a protlačil ho před ní, kde čekal Diviš, aby jej poslal do sítě - 3:0. Ústečtí se namlsali, a jak je známo, s jídlem roste chuť. Hanzl se tedy nejprve pokoušel doklepnout puk do branky, posléze střílel jedovkou z kruhu. Ale další branku vstřelil až Sklenička opět po asistenci Alinče, jenž vyvezl puk zpoza klece a přihrál ho na vzdálenější tyč – 4:0. Následně Nedvídkovy betony vyprášil Poživil, aby vzápětí padl pátý gól. Bylo to v podobné situaci jako předchozí, jen na opačné straně branky, kudy puk procpal Mikulík - 5:0. Neuvěřitelné. Uplynula sotva půl minuta, když Hanzl nahrál přes šířku pásma Handlovskému, jehož střela propadla benáteckému brankáři mezi tyčí a rukou – 6:0. Nedvídek si odešel odpočinout na střídačku a místo něj naskočil Stejskal. Ani on to ale neměl jednoduché, po spolupráci Kloze s Hanzlem zasahoval vleže na poslední chvíli. Nakonec alespoň jeden z dvojice hostujících gólmanů nedostal branku.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi: "Utkání hodnotím pozitivně, protože jsme vyhráli. Jsem spokojen s výsledekem, především ze zisku tří bodů. Utkání rozhodlo to, že jsme hráli dobře zezadu. Měli jsme v první třetině hodně štěstí, Benátky měly tři velké šance a jednou nastřelily břevno. Chtěli jsme na ně vlétnout, dát rychlý gól, to se nám bohužel nepovedlo, ale když jsme se ujali vedení, věřil jsem, že vyhrajeme."

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): "Zápas hodnotím negativně. Rozhodla to třetí branka, kterou jsme inkasovali. Za stavu 2:0 jsme si ještě šance vytvářeli, mohli jsme se dostat do hry. Nepřijeli jsme sem bránit. Výsledek tomu neodpovídá, protože to tak jednoznačné nebylo, jenže jsme nedali gól, a proto jsme prohráli."