Tábor - Prokletí pokračuje. Vyhrát za tři body na hřišti soupeře je pro ústecké hokejisty už měsíc nemožné. Ani popáté od 6. října neuloupili celé tři body. V úvodu utkání dokázali vstřelit první branku a stav 0:1 z pohledu Tábora platil až do 30. minuty, kdy brankáře Orcta překonal Mrkvička. O necelé dvě minuty později zvýšil už na 2:1 táborský Petráček. Slovan nic nevzdal a krátce po pěti minutách od zahájení závěrečné dvacetiminutovky vyrovnal Milan Mikulík. V základní hrací době už branka nepadla a na řadu přišlo prodloužení. O vítěznou trefu se 72 sekundy před koncem nastaveného času postaral Jan KLOZ, který kromě své branky asistoval na gól vyrovnávací.
so 6. 11. 2010, Tábor
HC Tábor
2:3pp 0:1, 2:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 30. Mrkvička (Petráček), 32. Petráček (Šperger, Kostourek) - 4. Pajič (Janků), 46. Mikulík (Ludvík, Kloz), 64. Kloz (Mikulík, Němeček). Rozhodčí: Jebavý, Flégl, Šperl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1020. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Zakázaná uvolnění: 5:5. Ofsajdy: 0:1.

HC Tábor: Čech - Jan Kudrna, Petráček, K. Černý, Kotaška, Lukáč Havran, Koktan, P. Zíb - Kostourek, Šperger, Kocar - D. Nedorost, I. Padělek, Mrkvička - Török, Andres, Krätzer - Vild.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, Němeček, Holomek - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Pajič, Pazourek - Kanko, Mikulík, Ludvík - Šedivý, Kloz, Sklenička.

Úvodní vhazování vyhráli domácí a byli to oni, kteří si připravili první šanci. Od modré střílel Petráček, ten však těsně minul. Hokejisty Tábora na chvíli umlčel svou brankou ve 4. minutě Rok PAJIČ, jenž zakončil střelou pod víko po přihrávce od Pavla Janků - 0:1. Krátce po vstřeleném gólu měli Táborští k dispozici přesilovou hru, jenže při vlastní přesilovce měli problémy dostat se do útočné třetiny. Za čtyři minuty nabídl další početní výhodu hostům Klobouček, žádnou větší šanci si Jihočeši nevytvořili. Další větší gólovka nadešla až koncem sedmnácté minuty, kdy se neprosadil Ludvík svou střelou z bezprostřední blízkosti. Jeho pokus skončil v Čechově lapačce. A protože se už po zbývající tři minuty nic závažného nestalo, odcházeli hráči na přestávku za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Puku se po vyhraném vhazování na začátku druhé části zmocnili hosté. Ale šance, která stojí za zmínění, přišla až s pětadvacátou minutou, kdy se ujal černé gumy ve středním pásmu Pazourek a svižnou střelou z mezikruží otestoval pozornost Jakuba Čecha. Bílomodrým se ještě do poloviny podařilo vyrovnat. Po kombinaci Tomáš Petráček - Vojtěch Mrkvička, uklidil puk za Orctova záda střelou nad lapačku druhý jmenovaný - 1:1. A za 106 sekund udeřili hokejisté Tábora znovu. Do černého se trefil Tomáš PETRÁČEK po krásné přihrávce od Zdeňka Špergera a domácí poprvé v zápase vedli - 2:1. Ústečtí začali být pod tlakem a Tábor pouštěli k mnoha nebezpečným střelám. Jenže za pět minut se celá situace obrátila. Slovan se dostal z tlaku a začal soupeře dobře napadat, nepustil ho z vlastní třetiny. V závěru druhé části se ještě o rychlý útok pokusil Krätzer, ale ústecká defenziva byla tentokrát bezchybná, Orct tedy zasahovat nemusel. Tábor ve druhé části otočil utkání, a to znamenalo, že do závěrečné třetiny šel za stavu 2:1.

Hned na začátku třetího dějství hrál tým domácích početní výhodu, ale naštěstí pro hosty ji nevyužil. Výborný zákrok si po střele Lukáše Poživila připsal v závěrečných vteřinách 44. minuty Čech. Další střelecký pokus byl připsán Janu Klozovi. Čech jeho pokus z levého kruhu vyrazil do prostoru mezi kruhy, kde nedělalo problém Milanu MIKULÍKOVI trefit odkrytou část Čechovy svatyně - 2:2. Po zbývající část základní hrací doby byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů se přiliš nedostával ke střelám a rozhodnout tak muselo prodloužení.

Hra nebyla v prodloužení nikterak zajímavá, hrálo se na obou stranách ledové plochy. Až v 64. minutě zakončil po krásné kombinaci střelou z mezikruží Jan KLOZ pod betony Jakuba Čecha a zasloužil se o bod navíc pro ústecký Slovan - 2:3 po prodloužení.