Ú s t í n/L. - Tak takhle si Ústečtí Lvi poslední zápas před startem ligy na vlastním ledě nepředstavovali. V nedbalkách a to pořádných je nachytala Kadaň. Ústečtí dokázali skórovat až za stavu 0:4, kdy odražený puk vrátil do branky Martin Šagát. Souboj se zlomil v začátku třetí třetiny, kdy během 50 vteřin hosté odskočili z 0:1 na 0:3. Ústečtí své šance měli, mířili však převážně mimo. Tlak v polovině třetí třetiny pak definitivně uťal čtvrtým gólem Jakub Bauer, který to kdysi zkoušel i v Ústí. Zásah Šagáta měl jen kosmetickou podobu.
čt 2. 9. 2010
SK Trhači Kadaň
1:4 0:0, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 57. Šagát (Vobořil) - 32. Bursík, 41. Ton (Trefný), 42. Schmidt (Bursík, Szakal), 52. Bauer (Ton). Rozhodčí: Novák M. - Biedermann, Bečvář ml. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 723. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Vobořil, Klobouček, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek - Daráš, Kříž, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Kloz - Kanko, Mikulík, Rod.

SK Trhači Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Trefný, Revay, Přindiš, Hlubuček, Všetečka, Mazanec - Balász, Bauer, Bursík - Ton, Mikšovic, Mužík - Eiselt, Kadlec, Radulay - Rohan, Mareček, Hofmeister.

Do úvodu utkání vkročili aktivněji Kadanští, kteří několikrát provětrali Orctovu lapačku a vyrážečku. O několik chvil později se ale misky vah přehouply a Ústí se dralo do útoku. Lví Aréna tak byla svědkem série pokusů o vstřelení branky v podání Hanzla, Poživila a dalších. V první třetině se i pěkně předvedl nováček Daráš Viliam, jenž do Slovanu zavítal ze sousedního Slovenska. V polovině třetiny ohrozil svatyni domácích Martin Szakal, jehož střela Orctovi vypadla z lapačky a jen taktak minula brankovou konstrukci. V druhé polovině první třetiny byli stále aktivnější Lvi, ale bohužel se jim gól vstřelit nepodařilo. Soupeři však hráli skvělou obrannou hru a precizní výkon předvedl i hostující brankář Závorka. Právě díky němu Slovan nevstřelil ani jeden gól. Do šaten se tak odcházelo za nulového skóre.

Druhá třetina ve své první části vypadala na chlup stejně jako třetina první. Domácí se potýkali se střeleckou neúspěšností, která většinou pramenila ze střel, které plachtily těsně nad ledem a nikdy nepřeletěly brankářovy betony. Ve 32. minutě ale došlo k lámání chleba. Lvi chybovali ve své obraně a umožnili tak Tomáši Bursíkovi, jenž se ujal puku a sám jel na Orcta, kterého napodruhé překonal a přivedl tak svůj tým do vedení. Lvi se pak dále snažili vyrovnat, ale marně, a tak Kadaň šla do šaten s úsměvem na rtech.

Během přestávky se nabíraly síly na poslední periodu utkání. Více se ale zregenerovali hosté. Necelou minutu po začátku třetiny Orcta po přihrávce překonal Karel Ton. Jeho gól ale nezůstal dlouho gólem posledním. O necelou minutu později jej v úspěchu následoval Tomáš Schmidt, kterému skvěle na modrou čáru přihrál Bursík. Lvi se pak vehementně snažili vsítit svůj první gól, ale ani v přesilové hře se jim to nedařilo. Ani prudká střela od Marka Hovorky v polovině periody nestačila. Těsně přeletěla břevno. A jak se ve sportu říká rčení „Nedáš, dostaneš“, tak se i stalo. V následující akci po Hovorkově pokusu se za všechny domácí hráče trhl Jakub Bauer, který za Orcta poslal již čtvrtý gól. Ke smazání ostudné nuly z ukazatele skóre Ústí pomohla jedna z mnoha přesilovek. V té puk získal Vobořil, jehož střela se od Závorky odrazila přímo na hůl Martina Šagáta, který tak na konci utkání alespoň lehce snížil náskok Kadaně. Slovan si tak od Kadaně vysloužil odvetný výprask za poslední vzájemné utkání.