Ú s t í n/L. - Mladší dorostenci prohráli tento zápas s Karlovými Vary 2:6. Utkání nabídlo spoustu šarvátek i branek. Celý duel měli hosté pod kontrolou a domácí takřka k ničemu nepustili.
ne 6. 3. 2011, Zlatopramen Aréna
HC Energie Karlovy Vary
2:6 0:2, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 21. Andres (Vaněk), 53. Patzelt (Málek, Andres) - 4. Hroch (Vrána, Jirušek), 4. Zikmund (Gorčík) 22. Molnář (Gorčík), 32. Jirušek (Řezníček, Vrána), 43. Zikmund (Molnář) 51. Molnář (Zikmund). Rozhodčí: Štěpán - Ptáček, Čižmar. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:3. Diváci: 137. Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:6, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: M, Chmel – Šimanovský, Vaněk, D. Málek, Dušek, J. Trončinský, Mir. Straka, Patzelt, O. Sýkora, Kopta, Andres, Vykouk, Janák, Chovanec, Ordoš, T. Procházka, Řídel.

HC Energie Karlovy Vary: Frček – Zikmund, Kodl, Opatrný, Klíma, Řezníček, Vrána, Šafář, Petrov, Priškin, Jirušek, Gorčík, Hroch, Molnár, Bláha, Rulík.

Úvodní buly vyhráli domácí. Ve třetí minutě se do brejku dostal Janák, ale svoji šanci nevyužil. Vzápětí se prosadili hosté. Vrána od mantinelu našel před brankou najetého Hrocha, který našel mezírku mezi betony. Ústí se nestačilo ani vzpamatovat a inkasuje branku. Zikmund propálil domácího gólmana a zajistil svým barvám vedení o dvě branky. V sedmé minutě byl nešetrně sestřelen jeden z hráčů domácího týmu. Procházka byl odnesen na nosítkách. Doufejme, že bude brzy v pořádku. Ani jeden z týmů nehraje v rukavičkách. V čase 14:33 min. dopravili hosté puk do branky potřetí. Nicméně rozhodčí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do kabin šly tak oba týmy za stavu 0:2.

Druhou třetinu začala Lvíčata v početní výhodě. Tu také velmi rychle využili díky přesné střele Andrese. Karlovarští se s vedením o jediný gól nespokojili. V čase 21:09 min. přihrál Gorčík do míst, kde se pohyboval Molnár, a ten trefil mezírku v postoji brankáře Chmela. Domácí hokejisty srážela nepřesnost. V polovině zápasu se vyznamenal ústecký gólman, který proti střele hostů vytasil parádní semafor. V čase 31:36 min. Vary vstřelily čtvrtou branku. Po pěkné kombinaci celého útoku se prosadil Jirušek. Více zajímavých momentů třetina nepřinesla.

Do třetí části vstoupily Vary velmi dobře. Ve 43. minutě se podruhé v zápase produsil Zikmund. Utkání měli hosté zcela pod kontrolou, Lvíčata se do velké šance dostávala jen stěží. Hosté zvýšili na 6:1 z jejich pohledu. Molnár hbitě doklepl puk do ústecké branky. I domácí dokáží dávat góly. Nejprve žlutomodří trefili tyč a poté i gól. Do černého pálil Patzelt. Krušné chvilky si prožil i brankář Chmel. Jeden z hostů jej bolestivě trefil. Maskovaný muž prokázal odolnost, oklepal se a utkání dochytal. Na ledě to pořádně jiskřilo. Hráči se u mantinelu pustili do šarvátky. Oba hlavní aktéři byli vyloučeni do konce utkání za hrubost. Hokejisté se do menších soubojů pouštěli během celého závěrečného dějství. Jiskřivé utkání skončilo jednoznačnou výhrou hostů.