čt 17. 2. 2011
HC Škoda Plzeň
5:3 3:0, 2:0, 0:3

Branky a nahrávky: 2. Opava (Beneš), 17. Uhlík (Andrlík), 19. Ryba (Holý), 21. Uhlík (Přikryl,Kepka), 33. Uhlík (Andrlík) - 41. Kopta (Andres), 49. Vykouk (Straka), 60. Patzelt (Ordoš). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 43. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 5:0, 5:3.

HC Škoda Plzeň: Pacl - Andrlík, Kaňák, Holý, Němeček, Polata, Šmíd, Tyr - Uhlík, Přikryl, Kepka - Opava, Beneš, Krliš - Sladký, Kristl, Ryba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Chmel - Šimanovský, Málek, Trončínský, Vaněk, Procházka, Hcek, Dušek, Straka - Kopta, Andres, Janák - Patzelt, Ordoš, Řídel - Chovanec, Sýkora, Vykouk.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Po dlouhé pauze jsme zajížděli na led prvního mužstva tabulky, do Plzně, kde se nám v minulosti moc nedařilo. Utkání jsme začali jak nejhůř jsme mohli a hned ve druhém střídání jsme po hrubé individuální chybě dostali první branku. Poté jsme byli do 17. minuty lepším mužstvem, když jsme většinu střídání odehráli v pásmu Plzně, ale díky naší žalostné koncovce zůstával stav stále 1:0 pro domácí. V 17. minutě jsme po vhazování nepokryli hráče při vhazování a soupeř odskočil o 2 góly. Špatné střídání hráčů nás za dalších 20 sekund poslalo do čtyř hráčů a opět jsme hrubou individuální chybou připravili soupeři gól jak na talíři. Třetina skončila 3:0 a takový stav se v Plzni otáčí velmi těžko. O přestávce jsme si něco řekli v kabině, ale hráči si z toho nevzali vůbec nic. Během 3 minut druhé třetiny jsme dostali 2 branky jako přes kopírák, když jsme dvakrát nepokryli jejich hráče najíždějící z druhé vlny. Ve zbytku třetiny jsme byli odevzdaným mužstvem. Ve třetí třetině jsme hned v prvním střídání snížili po hezké kombinaci při přesilové hře na rozdíl 4 branek. Poté jsme přidali ještě 2 branky a měli ještě mnoho dalších příležitostí, ale žádnou jsme již neproměnili a tak zůstalo skóre 5:3 pro domácí. Výsledek vypadá hezky, ale "hezké" to bylo pouze ve třetí třetině, kdy domácí zřejmě šetřili síly na další utkání. Naše hráče musíme pochválit pouze za třetí třetinu, kdy utkání "nevypustili" a odehráli ho se ctí až do konce. Hokej se bohužel hraje celé tři třetiny. Někteří hráči si musí rychle uvědomit, že dnešní hokej je hlavně o obraně. V dalších utkáních budeme tuto "činnost" nekompromisně trestat!