Ústí nad Labem - Na led do Zlatopramen Areny zavítaly v rámci 29. kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu předposlední Letňany. V předchozích třech soubojích byli Lvi vždy úspěšní a proti pražskému celku zvítězili vždy shodně, 5:3. Pro tentokrát inkasovali svěřenci trenéra Mareše o bod méně a tři body tak zůstávají v Ústí nad Labem. Dvěma góly se na vítězství podíleli Martin Patzelt (2+1) a Radomír Vaněk (2+0), dva body za asistenci nastřádal Ondřej Sýkora. Třeba je zmínit i výborný výkon Michala Chmela, jenž přispěl 24 zákroky.
čt 3. 2. 2011, Zlatopramen Arena
HC Letci Letňany
5:2 1:0, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Vaněk (Patzelt), 36. a 39. Patzelt (Sýkora), 48. Šimanovský (Andres), 60. Vaněk - 37. Litera (Dyrynk), 46. Štosek (Karabáček). Rozhodčí: Bžoch - Heller, Pospíšil. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2. Zakázaná uvolnění: 5:5 (2:1, 1:1, 2:3). Ofsajdy: 2:2 (1:1, 1:0, 0:1). Vyhraná vhazování: 25:33 (8:10, 8:12, 9:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: M. Chmel - Šimanovský, D. Málek, J. Trončinský, Vaněk, Mir. Straka, Hucek - J. Procházka, Andres, Janák - Patzelt, O. Sýkora, Řídel - Ordoš, Kopta, Chovanec - od 41. Vykouk. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Letci Letňany: Jandera - Rulf, Hes, Šír, Zeliska, Janda, Štosek - Dyrynk, M. Neuman, Litera - Karabáček, Krátoška, do 53. Ječný - do 20. Kroh, D. Čapek, Nebeský - Honetschläger. <b>Trenér:</b> Zlatohlávek.

Ke první střele utkání se dostal ústecký Patzelt, jenž prověřil Janderovu pozornost na začátku druhé minuty. Na konci téže minuty musel domácí brankář Chmel čelit protiútoku Letňan, akci dva na jednoho ale s přehledem "uhasil". Další dobrá příležitost přišla až s desátou minutou, kdy si vypracoval šanci pražský Krátoška. Bohužel pro hosty selhal v koncovce. Krátce poté měli Ústečtí k dispozici přesilovou hru. V početní výhodě setrvali jen dvaadvacet sekund, domácí Sýkora soupeře zbytečným faulem podrazil. Ale právě větší prostor na ledě (při hře 4 na 4) Severočechům vyhovoval a vedl ke první brance. Patzelt objel Janderovu svatyni, přihrál do levého kruhu Radomírovi VAŇKOVI a ten s přehledem prostřelil hostujícího brankáře - 1:0.

Po obdržené brance začali být Letci lepším týmem. Byli aktivnější, napadali, ke vsítění potřebného vyrovnávacího gólu chyběl opravdu jen kousek štěstí. Neprosadil se ani Krátoška svou střelou z prostoru mezi kruhy. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro Ústí nad Labem.

Do druhého dějství vstoupili lépe Pražané, kteří svým napadáním nutili obránce ve žlutomodrém chybovat, domácí držel nad vodou gólman Chmel. Zuby si na něm vylámal například Dyrynk, který z gólové pozice střelou pod víko neuspěl. O šest minut později zastavil výborně akci hostí svou holí Šimanovský, který myšlenku tří pražských útočníků dobře přečetl. Za dvanáct sekund se do protiútoku vydal jeden z domácích hráčů. V úniku byl ale podražen kapitánem Šírem, který byl "odsouzen" jen na dvě minuty. Jednalo se o jasnou gólovou příležitost, ve které se Šír snažil zabránit střele ústeckého forvarda na Janderu.

S jedním hráčem v poli navíc svěřenci trenéra Mareše nedisciplinovanost Letců nepotrestali. Skórovat se jim podařilo až necelých pět minut před koncem druhé části, kdy Sýkora našel před Janderou osamoceného Martina PATZELTA, jenž se střelou po zemi nemýlil - 2:0. Za devadesát jednu sekundu po vstřeleném gólu ale Letňanští snížili. Dyrynk nalezl zpoza brány volného Petra LITERU, který Chmelovi nedal sebemenší šanci - 2:1. A ochozy Zlatopramen Areny se dočkaly branky i za dalších jednadevadesát vteřin. Dobrou souhru předvedli Sýkora s Martinem PATZELTEM, přičemž druhý jmenovaný se mohl radovat z druhého zásahu v zápase - 3:1. Stav již po zbytek druhé periody zůstal nezměněn, a tak svítilo na světelné tabuli skóre 3:1.

Poslední dvacetiminutovku začaly oba celky velmi opatrně. Nikdo se nikam nehrnul, nechtěl udělat chybu. Ve 45. minutě byl vyloučen obránce Lvů, Vaněk a domácí se museli bránit ve čtyřech. V následující minutě využil přesily na ledě Martin ŠTOSEK a vrátil svou střelou z mezikruží hosty zpět do utkání - 3:2. O necelé tři minuty bylo ale vše znovu jinak. Andres nalezl šikovně kapitána Radka ŠIMANOVSKÉHO, který díky zakrytému výhledu Jandery vstřelil třetí gól v sezoně - 4:2.

V 53. minutě mohli hosté opět snížit. Janda, ale při nájezdu ztroskotal na výtečném Chmelovi. V čase 58:13 min. si ještě vyžádal oddechový čas trenér hostů Zlatohlávek, o 45 sekund poté i kouč Mareš. Letci ještě riskli čtyřicet sedm sekund před koncem řádné hrací doby power-play. Do prázdné "klece" se z poloviny hřiště trefil Radomír VANĚK, který uzavřel vývoj celého klání. Po vyrovnaném souboji zůstávají tři body na severu Čech.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas hodnotím kladně, podali jsme výkon, který jsem si představoval. Vyhráli jsme i díky perfektnímu výkonu brankáře, pochválit bych chtěl ale celé družstvo za předvedenou bojovnost. Měli jsme i velké štěstí, Letňany byly naprosto vyrovnaným soupeřem, chvílemi byly i lepší. Rozčiluji se při každém utkání, dnes se mi po jednom faulu zdálo, že měla být nařízena penalta. Náš hráč šel sám na hostující bránu a hráč Letňan ho úmyslně podrazil. Co se týče postupu na Mistrovství ČR, naději teoretickou ještě máme, ale prohráli jsme si to sami dvěma předchozími duely. Kdybychom je vyhráli, strádali bychom na druhé (postupové) místo pět bodů. Soutěž budeme chtít dohrát se ctí a na tom jestli skončíme třetí nebo čtvrtí, už moc nesejde. Třetí příčka by nebyla špatná."

Jan Zlatohlávek (HC Letci Letňany): "Dnešní střetnutí hodnotím jako poměrně krutou prohru, protože jsme se dost nadřeli, hráli dobrý hokej, ale Ústí potrestalo každou naší chybičku. Branky jsme obdrželi po individuálních chybách našich hráčů a doplatili jsme na neproměňování šancí. Nedokázali jsme se prosadit ze samostatných úniků, neskórovali jsme ani z přečíslení."