Ústí nad Labem - V zápase 26. kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu změřili síly mladší dorostenci Lvů s týmem ze západu Čech, s HC Meteor Třemošná. Aktuálně čtvrtý Slovan měl klání ve svých rukou, ale soupeře poté podcenil a hosté dokázali utkání zvrátit. Největší zásluhu na výhře měl západočeský David MICHEL, kterému se podařilo vstřelit hattrick. Dále je třeba zmínit Ondřeje ZDRHU, jenž nastřádal čtyři body (1+3). Zasloužil se o vítězný gól hostů a i o navýšení bodů pro Třemošnou v tabulce o sto procent.
ne 23. 1. 2011, Zlatopramen Arena
HC Meteor Třemošná
5:6sn 2:0, 2:2, 1:3 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Janák (Andres), 12. Andres (Patzelt, Málek), 23. Kopta (Chovanec), 39. Málek (Sýkora), 49. Trončinský (Janák, Patzelt) - 29. Hucl (Švarc, Zdrha), 34. Michel, 44. Švarc (Hucl), 53. Michel (Zdrha), 58. Michel (Zdrha), rozhodující nájezd Zdrha. Rozhodčí: Baláček - Fára, Krejsa. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6. Zakázaná uvolnění: 6:4 (0:0, 2:2, 4:1 - 0:1). Ofsajdy: 1:2 (1:0, 0:1, 0:1 - 0:0). Vyhraná vhazování: (9:9, 18:7, 15:6 - 1:2).

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - D. Málek, J. Trončinský, Šimanovský, Mir. Straka, Dušek, do 40. Hucek - Patzelt, Andres, Janák - do 40. Ordoš, O. Sýkora, Řídel - do 40. Chovanec, do 40. Kopta, do 40. Navarra - Vykouk. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Meteor Třemošná: Kosina - Hucl, Kohel, Paták, Havlík, Valeš, Valeček - Michel, Švarc, Zdrha - Tymr, Čadek, Liprt - Voves, Hrbek, J. Sklenička - Hopčák. <b>Trenér:</b> Krampol.

Na zahajovacím vhazování byli úspěšnější hosté. Těm se i počátkem šesté minuty naskytla přesilová hra. Při vyloučení Ordoše ale drželi puk na svých holích Ústečtí a hráče Třemošné nepustili téměř k jediné střele. Krátce po skončení oslabení sami vstřelili první branku utkání. Do odkryté branky dorazil kotouč Milan JANÁK - 1:0. Střelec první branky se mohl prosadit i krátce poté, jenže jeho střelu zastavily Kosinovy betony. První větší brankovou příležitost si připravili Západočeši v desáté minutě. Při útoku dvou proti jednomu se vyznamenal severočeský Hucek, jenž si s duem Voves - Hrbek hladce poradil. Střelu posledního jmenovaného ukázkově ztečoval do rohu a výrazně tak pomohl brankáři Burkovcovi, když zastoupil i druhého beka.

Poté přišla první početní výhoda pro Ústí nad Labem. Vyloučení již zmiňovaného Hrbka potrestal Tomáš ANDRES, který tečoval střelu Patzelta od modré - 2:0. V 15. minutě přišlo další vyloučení Třemošné. Toto oslabení již sehráli hosté podle svých představ, soupeře napadali a nedovolili ohrožení Kosinovy svatyně. A protože závěrem první části pouze orazítkoval tyč ústecký Málek, skóre po dvaceti minutách zůstalo 2:0.

Na úvodním buly druhého dějství uspěli svěřenci trenéra Mareše, kteří dokázali přidat do sítě Západočechů další branku. Ve 23. minutě se prosadil Ondřej KOPTA, jenž byl před Kosinou dostatečně důrazný - 3:0. Na jeho branku odpověděli hosté po necelých šesti minutách. Nejprve ale ztroskotal na Burkovcovi Sklenička, neomylný byl o půl minuty později Martin HUCL, který v přesilové hře vymetl od modré čáry růžek Burkovcovy branky - 3:1. Snížit na rozdíl jediného zásahu se podařilo ve 34. minutě z pravého kruhu kapitánu Davidu MICHELOVI - 3:2. Hosté byli v následujících mínutách blízko vyrovnání, jenže si neporadili ani s ležícím Burkovcem.

V závěru druhé třetiny se opět vylučovalo. Výhodu hrát s jedním mužem navíc dostali Ústečtí, kteří nedisciplinovanost Třemošné opět potrestali. Do černého se pro tentokrát strefil od hranice útočného pásma Dominik MÁLEK, jenž dal Slovanu vedení 4:2, které už po zbytek prostřední periody vydrželo.

Kotouč v minisouboji ve středovém kruhu získali Ústečtí, kteří na těchto dvacet minut nebudou vzpomínat v dobrém. Už ve 44. minutě snížil na 4:3 Milan ŠVARC, který si z velmi výhodné pozice utvořil ještě výhodnější, a to když z mezikruží vybruslil doleva a střelou pod víko se domácímu brankáři do slova vysmál. Poté následovalo oslabení hostů, ve kterém sami několikrát ohrozili soupeřovu branku a vynutili si vyrovnanou hru 4 na 4. Jenže právě v krátkém oslabení žlutomodří udeřili. Jan TRONČINSKÝ prostřelil na začátku 49. minuty vše, co potřeboval ke vstřelení své první branky v letošním ročníku - 5:3.

Za necelé čtyři minuty znovu dotáhl stav zápasu David MICHEL po skvělé přihrávce od Ondřeje Zdrhy - 5:4. Po následující okamžiky se začlo klání hodně přiostřovat a oba celky byly nervózní. Zdravá nervozita nakonec prospěla Třemošné, která v čase 57:47 min. neuvěřitelně vyrovnala na 5:5. Ústečtí obránci dobře nezajistili střed a z nájezdu se veledůležitou střelou pod víko nemýlil David MICHEL, který jako správný kapitán dovršil hattrick. A protože se po zbytek základní hrací doby nic vážného neudálo, na řadu přišlo pětiminutové prodloužení se systémem náhlá smrt.

První vhazování vyhráli hosté a jak plyne ze statistiky vhazování, hra v nastaveném čase byla velmi plynulá, poprvé se přeušilo až čtyřicet čtyři sekundy před koncem, kdy hokejisté Třemošné vyhodili na icing. V prodloužení diváci žádnou gólovou akci neshlédli a na programu byly samostatné nájezdy, které rozhodla až šestá série.

Samostatné nájezdy

Jako první se k "penaltě" postavil domácí Paztelt. Svou střelou z prostoru mezi kruhy nad lapačku nedal Kosinovi šanci - 1:0.
Za hosty se rozjel Zdrha. Tomu ale sjel kotouč a Ústečtí byli ve výhodě. - 1:0.

Pojistit výhru mohl ústecký Janák. Trefil se ale jen do lapačky Kosiny. - 1:0.
David Michel. Muž, který výrazně ovlivnil vývoj nájezdů. Svým blafákem Burkovce překonal a jelo se de facto na novo. - 1:1.

Třetí sérii zahájil Andres. Jeho střelu Kosina vyrazil. - 1:1.
Ukončit penalty mohl Švarc. Naštěstí pro žlutomodré neměl dobrou mušku . - 1:1.

Následovala změna pořadí, začínali hosté.

Ke čtvrtému samostatnému nájezdu získal důvěru trenéra Krampola hattrickový Michel. Burkovec se ale tentokrát proti němu vyznamenal výborným zákrokem lapačkou - 1:1.
Mohl rozhodnout. Patzelta si Kosina zapamatoval z prvního nájezdu. Proti jeho střele vyjel a do slova a do písmene ústeckého útočníka smetl. - 1:1.

I k pátému nájezdu se připravoval Michel. Burkovec opět výborně použil lapačku - 1:1.
V páté sérii mohl dát Severočechům o bod navíc Řídel. Jenže jeho střela mezi betony nebyla správným řešením - 1:1.

Pro šestý nájezd udělal kouč Krampol změnu, na disciplínu 1 proti 1 vyslal Ondřeje ZDRHU. Tento tah se mu povedl, neboť Zdrha překonal Burkovce bekhendovým blafákem - 1:2.
Vykouk za domácí neměl na vybranou, musel dát. Jeho střela ale končí v lapačce výborného Martina Kosiny, díky kterému si odváží o jeden bod ze Zlatopramen Areny navíc - 1:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas bych zhodnotil katastroficky, upozorňovali jsme hráče, že to nesmí podcenit. Na Třemošnou, která dosud získala dva bod (dnes další dva) jsme chtěli vlítnout, napadat je, střílet na branku, dorážet a hlavně bruslit, nic z toho jsme neplnili po celé utkání. Dnes se nám silně nevydařila ani rozcvička a od první minuty to bylo špatné. Každý si myslel, že vsítí gól nebo na něj bude asistovat a takhle se hokej hrát nedá."

Vladimír Krampol (HC Meteor Třemošná): "Z naší strany velmi bojovné utkání, vyhráli jsme poprvé v sezoně. Je to obrovská vzpruha nejen pro kluky, ale i pro mě. Chtěl bych jim poděkovat i za velkou bojovnost na to, jaká je situace v tabulce."