Ústí nad Labem - Ve čtyřiadvacátém kole extraligy mladšího dorostu navštívil Ústecké Lvy Písek. Ústečtí nemají s Pískem nejlepší bilanci. V šestém kole s ním totiž doma prohráli 2:5 a při venkovním utkání vybojovali výhru až v samostatných nájezdech. Místo toho, aby domácí tyto statistiky napravili, opět prohráli. Již druhá porážka v řadě neminula ústecký tým. Písek zdolal mladší dorostence 3:6.
ne 9. 1. 2011
IHC Komterm Písek
3:6 1:3, 2:3, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Sýkora (Andres, Patzelt), 24. Procházka (Vykouk), 38. Vykouk (Navarra, Sýkora) - 5. Volf (Dudák), 5. Šuhaj (Novotný, Březina), 12., 21., 30. Indrák (Vlk), 26. Volf (Suchan) Rozhodčí: Štěpán - Kilian, Martinec. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec (26. Chmel)- Šimanovský, Baránek, Málek, Dušek, Trončinský, Hucek - Patzelt, Sýkora, Kopta, Andres, Vykouk, Chovanec, Ordoš, Procházka, Řídel, Navarra, Guman

IHC Komterm Písek: Pechek - Bánci, Suda, Červinský, Skála, Horažďovský - Suchan, Indrák, Volf L., Schwamberger, Novotný, Vlk, Dudák, Šuhaj, Březina, Duchoň, Volf J., Vanišová

Ústečtí neměli příliš povedený vstup do utkání. Aktivnější byli jasně Písečtí. V páté minutě dostali lvi dva rychlé góly. Nejprve se trefil Volf Lukáš a druhý, který přesně pálil, byl Šuhaj Jakub. To domácím na bojovnosti příliš nepřipadalo a tak se o zvýšení na 0:3 postaral ve dvanácté minutě kapitán hostí Indrák Miroslav. Ústečtí pak hráli své jediné oslabení v zápase, ale vypadalo to spíše, jako by je právě tohle nastartovalo a začali se dostávat do tempa. Dokonce se jim povedlo využít přesilovku, při které vstřelil branku Sýkora Ondřej. Do konce třetiny se ale už na víc nezmohli.

Ani vstup do druhé třetiny nebyl pro domácí úspěšný. V první půlminutě dostali branku již na 1:4, o kterou se postaral opět písecký kapitán Indrák Miroslav. Ústečtí na to však měli rychlou odpověď ve formě gólu. Tentokrát se dokázal prosadit domácí Procházka Jiří. Zbytek třetiny už však byl v režii hostí. Ústecká obrana chybovala, což týmu nevěstilo nic dobrého. Ve dvacáté šesté minutě skóroval opět Volf Lukáš a o čtyři minuty později se do třetice trefil Indrák Miroslav. Stav 2:6 nevypadal pro lvy vůbec přívětivě. Sice si ke konci třetiny vytvořili šanci, jež byla úspěšná díky brance druhého nejproduktivnějšího hráče Vykouka Lukáše, ale to jim nic platné nebylo.

Třetí třetina už pro diváky příliš atraktivní nebyla. Nepadl v ní totiž ani jeden gól a Písečtí už pouze bránili výsledek 3:6. Ústečtí si dokázali vytvořit několik málo šancí, ale Písek měl navrch a díky opoře Pechekovi v bráně nenechal domácí zakončit. Třetí třetina tedy nepřinesla žádnou výraznější změnu, a tak stav zůstal jasný 3:6.