Ústí nad Labem - Další tři body pro ústecké mladší dorostence vyneslo 19. kolo ELIOD servis extraligy mladšího dorostu. V tomto zápase změřili Severočeši síly s předposledním celkem tabulky, s týmem HC Letci Letňany. Na pražském ledě se žlutomodrým dorostencům podařilo zvítězit v poměru 3:5.
čt 9. 12. 2010
HC Letci Letňany
3:5 0:2, 2:0, 1:3

Branky: Patzelt 3, Baránek, Sýkora. Asistence: Andres 3, Baránek 2, Řídel 2.

není k dispozici

Tomáš Mareš, HC Slovan Ústečtí Lvi: Do utkání jsme nastoupili pouze se 4 obránci, proto jsme si pomohli a zařadili na post obránce Jiřího Procházku. Ten odehrál utkání velmi dobře a s přehledem. Měli jsme vynikající vstup do zápasu a v 10. minutě jsme vedli 2:0 a dalších plno šancí jsme nevyužili. Soupeř nastřelil tyčku a to bylo v prvních 20 minutách z jeho strany vše. Do druhé třetiny jsme šli s cílem co nejdéle neinkasovat a hrát stále aktivně. To se nám, bohužel, hned na začátku třetiny "zhroutilo", protože jsme po zbytečném faulu inkasovali branku v oslabení. Poté jsme byli dále lepším mužstvem a měli dvě jasné tutové šance (trestné střílení, kdy M. Patzelt nastřelil břevno a samostatný nájezd D. Řídela, který nastřelil pro změnu tyčku - pozn.), ale bohužel se opět uplatnilo staré známé "nedáš - dostaneš" a mužstvo Letňan po nevinné střele od modré čáry vyrovnalo stav utkání na 2:2. Tak skončila druhá třetina. Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout drtivým nástupem, ale po individuální chybě jsme inkasovali již v 1. minutě a poprvé v utkání prohrávali. Ihned po naší obdržené brance jsme dostali možnost dvouminutové dvojnásobné početní výhody. Tuto přesilovou hru jsme sehráli celkem dobře, když jsme vyslali snad 8, 9 střel na branku, ale ujala se až parádně sehráná akce, kdy M. Baránek přihrával do prázdné branky M. Patzeltovi, který vstřelil již v druhém utkání po sobě hattrick. Od této chvíle jsme byli jasně lepším mužstvem. Utkání jsme rozhodli v 53. minutě kdy se od modré čáry, opět při přesilové hře, trefil M. Baránek. Potom stojí už jen za zmínku nevídané sólo přes celé kluziště v podání O. Sýkory, který tak vstřelil již naší pátou branku a definitivně pohřbil naděje hráčů Letňan. Dnešní utkání jsme vyhráli především srdíčkem a ukázalo se, že i značně oslabené mužstvo může podat vynikající výkon. Dnes si zaslouží pochvalu celé mužstvo. V neděli hrajeme s prvním mužstvem tabulky, Plzní, a i když budeme opět značně oslabeni, pokusíme se nepřerušit naše vítězné tažení!