Ústí nad Labem - Ve dvanáctém kole extraligy mladšího dorostu - skupiny západ bylo na programu severočeské derby. Zlaopramen Arena hostila celek HC Benzina Litvnínov. Utkání nabídlo střelecké hody, k vidění bylo dohromady devět branek. Prohra 2:7 bude hokejisty Ústí nad Labem ještě dlouho mrzet, zvlášť po prohraném utkání v Plzni, kde obdrželi o jednu branku méně. Odčinit minulý zápas se jim nepovedlo, i když je třeba podotknout, že výsledek o předvedené hře vůbec nevypovídá. Největší rozdíl mezi oběma soupeři byl patrný především ve využívání šancí, protože tento ukazatel utkání rozhodl.
ne 31. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Verva Litvínov
2:7 0:1, 0:4, 2:2

Branky a nahrávky: 48. Málek (Patzelt, Baránek), 53. Procházka (Andres, Šimanovský) - 6. Šefl (Ujfaluši), 24. Štěpka (Burger.), 27. Hába (Weitz), 36. Kučera (Weitz), 37. Stříbrný (Šefl), 50. Weitz (Kučera), 53. Burger (Štěpka). Rozhodčí: Štěpán - Václav Roud, M. Růžička. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7. Zakázaná uvolnění: 4:2. Ofsajdy: 4:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: M. Chmel (27. Burkovec) - D. Málek, Marek Baránek, Šimanovský, J. Trončinský, Dušek, Mir. Straka, 41. Babušík - Patzelt, Andres, Řídel - J. Procházka, Vykouk, L. Polák - Ordoš, Navarra - Kopta - 30. Chovanec, 21. O. Sýkora. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Verva Litvínov: Spěšný - Kokeš, F. Moravec, Šefl, Šesták, Vostárek, Wiedermann, J. Sýkora - T. Kučera, Weitz, Šimeček - Stříbrný, Pospíšil, P. Ujfaluši - Štěpka, R. Burger, Kalina - Hába, M. Šenkeřík. <b>Trenér:</b> Lukeš.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté. Už ve třetí minutě mohl skórovat Weitz, po hrubé chybě domácího Straky. Litvínovskému forvardovi při úniku chybělo jen pár centimetrů. Za dvě minuty nabídl Vykouk žlutočerným první početní výhodu. Ta trvala sedmnáct sekund, odpykat si svůj trest musel i hostující Kučera. A právě při hře 4 na 4 se zrodil první gól. Vše vypadalo, že propagační střelu z levého kruhu Karla ŠEFLA ukryje Chmel. Tomu však puk z lapačky vypadl a dokutálel se až za brankovou čáru - 0:1. Šance měli i domácí hokejisté, oba týmy často chybovaly a vidět byla častá přečíslení. Oběma celkům chyběl důraz před soupeřovou brankou a též trochu štěstí. Brankář Spěšný si v závěru třetiny poradil i s jedovkou z hokejky Baránka.

Buly druhé části vyhráli hokejisté Litvínova a ačkoli vyhráli druhou třetinu 4:0 vůbec se nedá říct, že by diktovali tempo hry. Byli to právě Ústečtí, kteří se z žádné z 16 šancí v této třetině nedokázali prosadit. Velkou zásluhu na tom měl i brankář Litvínova Spěšný. Kádr Litvínova naopak potrestal všechna zaváhrání ústecké obrany, o čemž hovoří i poměr využitelnosti šancí - 0 % : 100 %. Hned tu první využil ve 24. minutě Dominik ŠTĚPKA, jenž byl vyslán do brejku a nedělalo mu problém rozvlnit síťku za gólmanem Chmelem - 0:2. O tři minuty a tři sekundy později se zrodila třetí branka Litvínova. Michal Chmel zadržel puk za svou brankou. Ten mu odebral Weitz, který poslal černou gumu před bránu a do úplně odkryté klece uklidil Patrik HÁBA - 0:3. Trenér Mareš zareagoval oddechovým časem a snažil se uklidnit své svěřence. Kouč Mareš se s Chmelem domluvil na střídání, a tak po zbytek zápasu hájil domácí svatyni Tomáš Burkovec. Time-out Lvům moc nepomohl, neboť za devět minut opět inkasovali. David Weitz přihrál na půlku Tomáši KUČEROVI, který dokázal překonat nerozchytaného Burkovce - 0:4. Po padesáti třech vteřinách udeřili hosté znovu. Odražený puk se před bránou dostal k Josefu STŘÍBRNÉMU, který se ze zahuštěného prostoru před bránou trefil do černého - 0:5. Co se týče šancí ústeckých hokejistů, za zmínění stojí akorát střelecký pokus Málka. Neujala se ani střela Baránka od modré. Ani v 37. minutě se domácí nemohli radovat. Přihrávku na tutový gól vyslal ústecký Sýkora, avšak Procházka v klíčové situaci promáchl. O minutu později se opakovala situace. Andres nahrál Patzeltovi, ten však přestřelil a nejen proto se odcházelo do kabin za stavu 0:5 z pohledu Ústí nad Labem.

Hokejisté obou celků jako by se již smířili s výsledkem. Závěrečná dvacetiminutovka nebyla v úvodu nijak zajímavá. Až ve 48. minutě dokázal využít přesilovou hru za 16 sekund Dominik MÁLEK - 1:5. Vše začalo střelou od modré od Marka Baránka, která nemířila mezi tři tyče a puk skončil v levém rohu. Od mantinelu pak servíroval Málkovi před bránu Patzelt. Za 121 sekundu uviděli diváci další gól. Po skrumáži před brankou vsítil do odkryté branky David WEITZ a připsal si třetí kanadský bod v utkání - 1:6. O další dvě minuty a jedenáct sekund později se po soubojích u mantinelu dostal kotouč k Andresovi, který přihrál na druhou stranu brankoviště Jiřímu PROCHÁZKOVI, který dokázal překonat Spěšného - 2:6. Poslední slovo měli přeci jen hosté, skóre na 2:7 upravil Robert BURGER, kterému předložil pěknou nahrávku Dominik Štěpka. V závěru měli k dispozici domácí ještě přesilovou hru, ale v ní už nic nevymysleli. Po smolné prohře Slovanu, si tři body po výhře 7:2 odváží Litvnínovští domů.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání se mi hodnotí hodně špatně, protože jsme obdrželi sedm branek, dohromady třináct za dva zápasy. Po první třetině, která byla vyrovnaná, jsme přestali hrát hokej. Nedodržovali jsme to, co jsme si řekli a Litvínov nás jasně přehrál. Utkání rozhodla vůle, bojovnost soupeře a hlad po gólech."

Viktor Lukeš (HC Benzina Litvínov): "Naším cílem zde bylo bodovat, a to se nám podařilo. V první třetině jsme pokryli domácí mužstvo a nedovolili jsme jim moc šancí. Hráli jsme zodpovědně zezadu a podařilo se nám vstřelit branku. Do druhé části jsme šli s vedením 1:0 a soupeř nás začal přehrávat, byl agresivnější. Ve druhé třetině jsme dokázali proměnit všechny čtyři šance, soupeř však neskóroval ani jednou." (střely na branku ve 2. třetině 16:4, pozn. red.) "Velká pochvala náleží i brankáři Spěšnému, jenž nás po celé utkání podržel."