Ústí nad Labem - Desáté kolo extraligy mladšího dorostu - skupiny západ se hrálo i v ústecké Zlatopramen Areně. Lvi měli Pražanům co vracet, na jejich ledě totiž těsně prohráli. Letci byli rovnocenným soupeřem a sehráli vyrovnané utkání. Zápas nabídl celkem osm branek, zásluhu na dvou z nich měl ústecký forvard Lukáš VYKOUK. Svěřencům trenéra Mareše se podařilo odčinit porážku z prvního kola.
ne 24. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Letci Letňany
5:3 0:0, 3:1, 2:2

Branky: 27. Andres (Baránek), 27. Baránek (Patzelt), 38. Vykouk, 56. Vykouk (Patzelt), 59. Patzelt (Andres) - 40. Štosek (Neuman, Ječný), 49. Janda (Štosek), 50. Havel (Vrána, Šír). Rozhodčí: Vitík - V. Hodáč, J. Hodač. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:2. Diváci: 102. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3. Zakázaná uvolnění: 6:4. Ofsajdy: 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - D. Málek, Marek Baránek, Šimanovský, J. Trončinský, Mir. Straka, Dušek, Babušík - Patzelt, O. Sýkora, Řídel - Vykouk, Andres, J. Procházka - L. Polák, Ordoš, Chovanec. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Letci Letňany: Ponikelský - Hes, Zeliska, Vyšín, Šír, Janda, T. Novotný, Paták - Karabáček, Dyrynk, Nebeský - Vrána, Krátoška, J. Havel - Štosek, Ječný, Neuman - Polyanychka, Kroh, Honetschläger - Chlapík. <b>Trenér:</b> Zlatohlávek.

Utkání začalo ve svižném tempu, již v první minutě střetnutí se ocitl sám před bránou Patzelt, jenž trefil jen letňanského gólmana. Samotný úvod sice patřil domácím, ale zápas se brzy silově vyrovnal. Šance byly na obou stranách, brankáři byli neomylní. Velkou šanci měli hosté ve 13. minutě, Jakub Vrána trefil tyč Burkovcovy branky. Poté se neujala ani jedovka vyslaná z hole Dyrynka, z prostoru mezi kruhy. Za dvě minuty neskončila za Burkovcovými zády ani střela Karabáčka, který ležícího ústeckého brankáře nepřekonal. V té samé minutě okusil pozornost Ponikelského Chovanec, ale ani jeho pokus neskončil za brankovou čarou. O dvě minuty později mohl třikrát skórovat Krátoška, ale všechny své tutové šance spálil. Závěr třetiny patřil Středočechům, domácí se nemohli dostat z vlastního pásma. Žádnému z týmů se nepodařilo v první části prosadit, a tak druhou třetinu začaly oba týmy nanovo.

Do druhé části nastoupily oba celky s větším nasazením a bylo se na co dívat. Ve 23. minutě pálil z bezprostřední blízkosti mezi betony Neuman, Tomáš Burkovec je však sklapl včas. V minutě dvacáté čtvrté přestřelil prázdnou bránu Patzelt a zápas se začal přiostřovat. Během necelých dvou minut udělil rozhodčí Vitík osm trestných minut. Při dvojnásobné početní výhodě vstřelili domácí první gól utkání. Marek Baránek, který si od modré najel a vystřelil si díky teči Tomáše ANDRESE připsal kanadský bod za asistenci - 1:0. Za pouhých 19 sekund, v čase 26:56 min. se výše uvedený nahravač zapsal i do listiny střelců. Při přesillovce 5 na 4 vystřelil od modré právě Marek BARÁNEK a díky dobré práci ústeckých útočníků na brankovišti prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Zvýšit skóre na 3:0 mohl ve 36. minutě Vykouk, ten ale při akci 1 na 1 proti bekovi Zeliskovi neuspěl. Rušno bylo ale i na druhé straně ledové plochy. Dvě minuty poté se od modré sám řítil Karabáček, Burkovec výborným zákrokem odmítl inkasovat. Na konci minuty osmatřicáté přišel třetí gól Lvů. Theodor Janda svou hrubkou zpoza brány nahrál přímo na hůl Lukáši VYKOUKOVI, kterému nedělalo problém upevnit vedení - 3:0. Ve druhém dějství stihli hokejisté Letňan ještě snížit. Třicet tři vteřiny před sirénou se prosadil z mezikruží Martin ŠTOSEK, kterému zpoza brány asistoval Neuman - 3:1.

Závěrečná třetina již začala s větší opatrností obou družstev. První větší šance přišla až ve 49. minutě, kdy při dvojnásobné přesilovce orazítkoval tyč Krátoška. Pár okamžiků poté Severočeši inkasovali. Do šibenice se strefil Theodor JANDA, jenž tečoval střelu Vrány od modré - 3:2. Gól padl při signalizované výhodě, a tak dvojnásobné oslabení ze strany ústeckých hokejistů pokračovalo. Třicet sedm vteřin po předchozí brance udeřili hosté znovu. Šourák, jenž vyslal Jan HAVEL po zemi od útočné modré čáry Burkovec neviděl a bylo vyrovnáno - 3:3. V 54. minutě byl vyloučen Štosek za podražení, a to zřejmě stálo červenomodré vítězství. Nedisciplinovanost potrestal svou druhou trefou v zápase Lukáš VYKOUK, kterému nedělalo problém trefit prázdnou bránu po přihrávce od Martina Patzelta - 4:3. Ponikelský tak musel lovit puk ze své sítě už počtvrté. Ještě při hře 4 na 4, v čase 58:22 min. kosmeticky upravil skóre Martin PATZELT, který si svou střelou bekhendem pod víko zapsal do svých statistik třetí kanadský bod - 5:3.

Ačkoli bylo utkání hodně vyrovnané, všechny body nakonec zůstavají v Ústí nad Labem. Ústí tak svému soupeři oplatilo porážku z prvního kola, kdy prohrálo na pražském ledě těsně, 2:3.

Jan Daniš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání bylo vyrovnané, vyhrál šťastnější a ten, kdo měl více štěstí. V závěru jsme dělali chyby a zbytečně jsme pustili Letňany do hry. Zápas rozhodly přesilovky."

Jan Zlatohlávek (HC Letci Letňany): "Dnešní utkání nedopadlo pro nás příliš dobře. Bylo to vyrovnané klání, bohužel jsme udělali chybu, v závěru jsme se nechali vyloučit hned poté, co se nám povedlo dotáhnout výsledek z 0:3 na 3:3. Nediscplinovanost našich hráčů v obranné třetině nás stála vítězství."