Ú s t í n/L. - Tříbodovou výhru při prvním zápasu na domácím ledě vybojovali mladší dorostenci Ústeckých Lvů. Po trochu smolné prohře v Letňanech odnesla střelecké probuzení Plzeň. Zápas se přitom nevyvíjel pro Lvíčata vůbec dobře. Na úvodní branku Plzně však ústečtí hokejisté odpověděli už po pěti minutách a třemi brankami v závěru zápasu vybojovali zaslouženou výhru.
ne 12. 9. 2010, Zlatopramen Arena
HC Škoda Plzeň
4:1 0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 29. Řídel (Vaněk), 48. Vykouk (Patzelt), 50. Andres (Vaněk), 57. Janák (Andres) - 24. Uhlík. Rozhodčí: Štěpán - Strelka, Kilian. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Šimanovský, Vaněk, Baránek, Málek, Dušek, Trončinský - Patzelt, Sýkora, Andres, Vykouk, Polák, Janák, Chovanec, Ordoš, Procházka, Řídel.

HC Škoda Plzeň: Pacl - Andrlík, Holý, Synek, Němeček, Kohel, Šmíd - Kaňák, Přikryl, Uhlík, Krliš, Polata, Beneš, Vlček, Kopta, Kristl, Opava, Švarc, Ryba.

Zápas začal ve vlažném tempu, úvodní šanci si připravilo Ústí. Ve 4. minutě byla hra přerušena díky problému s reklamou na mantinelu. Po nevynucené přestávce si několik střeleckých pokusů vypracovala Plzeň. Indiáni organizovali útočné akce, ty ale likvidovala domácí obrana. V průběhu třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a oba brankáři museli prokázat své umění. Zejména zákrok ústeckého gólmana z 18. minuty byl velmi povedený a v soutěži o zlatou helmu by se rozhodně neztratil. Po dvaceti minutách oba týmy opouštěly ledovou plochu za bezbrankového stavu.

Druhé dějství začala lépe Plzeň, která se dokonce ujala vedení. Chybu ústecké obrany využil Uhlík a chladnokrevně poslal hosty do vedení. Hosté se snažili vedení navýšit, ale ani domácí borci se nevzdávali. Kdo chce dávat góly, musí střílet. Možná něco takového proběhlo hráčům Slovanu hlavou a počastovali brankáře hostů několika střelami. Jedna z nich se opravdu ujala a znamenala vyrovnání. Krásnou akci Ústí zakončil Řídel a zvedl náladu ve Zlatopramen Areně. Krátce po polovině zápasu zatáhl Baránek za „záchrannou brzdu“ a šel na trestnou lavici. O několik okamžiků později fauloval další hráč a Plzeň dostala k dispozici přesilovou hru pět na tři, která trvala více než 80 vteřin. Slovan se zuby nehty ubránil. Ve 34. minutě trefili hosté tyč, úder kotouče do tyčky byl slyšet až na tribuny. I po druhé třetině platil vyrovnaný stav, tentokrát 1:1.

Do třetí periody oba týmy vstupovaly s vědomím, že jakákoliv chybička může znamenat konec šancí na výhru. Ve 48. minutě ujížděli dva domácí hráči na jednoho obránce Plzně. Bek upadl a neúmyslně nechal volný prostor pro Vykouka, ten zkušeně puk potáhl před branku a zakončil přesně mezi betony přemisťujícího se brankáře Pacla. Neuběhly ani tři minuty a Ústí svůj náskok zvýšilo na 3:1. Střela jednoho z domácích hráčů se odrazila o plexisklo na hůl Andrese, který poslal kotouč mimo dosah plzeňského gólmana. V závěru zápasu přidal pojistku Janák, bylo rozhodnuto o tom, že tři body zůstanou na severu Čech.