Ú s t í n/L. - Dalším soupeřem Lvíčat byla Plzeň. Hostům vyšel úvod a dostali se do vedení 3:0. Ústečtí střelci skórovali až po polovině zápasu a snížili. Indiáni se ale nastrašit nenechali, naopak přidali další branky. Západočeši vyhráli bez velkých problému 5:2.
pá 26. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Škoda Plzeň
2:5 0:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 31. Fojt (Jindřich), 60. Bílek - 11. Noga (Přikryl, Pour), 15. Noga, 28. Uhlík (Pejchar, Houfek), 42. Šmíd (Kubalík, Moravčík), 45. Mašek (Schleiss, Kubalík). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 20:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák (33. Kovář)- Hajn, Strnad, Rosa, Křepelka, Fojt, Beníšk, Jindřich, Hanzl, Ságer, Procházka, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vegner.

HC Škoda Plzeň: Polívka - Tichý, Kubík, Šmíd, Pejchar, Uhlík, Moravčík, Mašek, Schleiss, Kepka, Němeček, Přikryl, Noga, Kubalík, Synek, Houfek, Pour, Ivan Procházka

Před zápasem nastala kuriózní situace. Již dvě minuty před startem souboje byly oba týmy na střídačkách připraveny zasáhnout do hry. Rozhodčí se na ledovou plochu dostavili ovšem později než měli, a tak zápas začal s drobným zpožděním. Úvod utkání byl ve znamení seznámení obou soupeřů, k vidění byla klidná hra. Nejaktivnějším hráčem první desetiminutovky byl jednoznačně Tomáš Harkabus, který byl u všech důležitých momentů. Plzeňská obrana si poradila a byli to právě hosté, kdo otevřel skóre zápasu. V 11. minutě nahrál Přikryl do míst, kde se pohyboval Noga a ten měl snadnou úlohu. V zápětí mohl vyrovnat Hanzl, ale jeho projektil mířil vysoko nad branku. V 15. minutě si u vlastní branky vzal puk Noga a vyrazil na velkolepé sólo korunované druhým gólem v ústecké brance.

Druhá třetina začata ústeckou snahou alespoň snížit. Lvíčata k tomu byla blízko, dokonce orazítkovala tyč. Další příležitost měl Hanzl, na gólmana Polívku si však nepřišel. Ukázkově nastavil lapačku. Připomnělo se pravidlo „nedáš – dostaneš“. Pejcharovu tvrdou střelu vyrazil Kovář jen před sebe, puk se dostal k Uhlíkovi, který zvýšil na 0:3. Těsně po polovině zápasu se žlutomodrým podařilo vstřelit gól. Jindřich připravil kotouč pro Fojta a jeho střela proletěla na místo určení. Víc zajímavých momentů druhá dvacetiminutovka nenabídla.

Třetí perioda patřila hostujícímu týmu. Plzeň perfektně bránila. Ústečtí se dostávali jen ke střelám z velké dálky. Sotva třetina začala, prosadili se znovu hosté. Při početní výhodě pálil do černéhoŠmíd. Západočeši ve 44. minutě rozezvučeli tyč domácí branky. O necelou minutu později se skóre připisovalo znovu. Ukázkovou kombinaci přetavil Moravčík v pátý gól svého týmu. Lvíčata si v závěru zápasu připravila pořádný tlak, zamkla hosty v obranném pásmu. V čase 59:59 Bílek kosmeticky upravil výsledek zápasu.