Ú s t í n/L. - Ústeckým dorostencům se nepodařilo vyhrát třetí zápas v řadě. O výhře Kladna se rozhodlo už v první minutě utkání. Domácí sice od druhé části zlepšili hru a soupeři byli minimálně vyrovnaným sokem, gól však vstřelit nedokázali. Hodně vidět byli oba brankáři, kteří se blýskli několika výbornými zákroky a měli velký podíl na tom, že ve zbývajících minutách už gól nepadl.
pá 19. 11. 2010
Rytíři Kladno
0:1 0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Véber (Machač). Rozhodčí: Neumann - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Vaněk - Rosa, Fojt, Beníšek, Hanzl, Topol, Janák, Hynek, Habarkus, Vegner.

Rytíři Kladno: Sýkora - Vodák, Kolařík, Kehar, Muláček, Gutwald, Tejnor - Machač, Homer, Véber, Novák, Kalla, Znamenáček, Gottlieb, Megela, Sucharda, Redlich, Šilhavý, Habrdla.

Lvi, povzbuzeni dvěma výhrami, vstoupili do utkání s Kladnem aktivně. Jejich cestu za třetí výhrou v řadě však hned v úvodu překazil Jiří Véber, který převzal puk ve středním pásmu, nabruslil si před Nováka a střelou mezi betony otevřel skóre dnešního zápasu – 0:1. Odehráno bylo teprve 36 vteřin.

Domácí byli rychlým gólem viditelně zaskočeni a hráči Vagnerplastu měli na ledě hodně prostoru. I tak Lvi získali v sedmé minutě výhodu první přesilové hry. Jedinou šanci si v následující dvouminutovce ale vytvořili hosté, Machač ujel domácím obráncům, gólmanovi naznačil kličku a trefil tyč! Sílící tlak hostů vyústil v první kladenskou přesilovku. Středočeši se sice usadili v pásmu, příliš šancí si ale nevytvořili. Jediný Kolařík zkoušel několikrát nebezpečně pálit od modré. Až jeho poslední pokus se dostal k ústeckém brankáři, který dokázal střelu mířící nad položený beton ukázkově zlikvidovat.

Na konci kladenské přesilovky si vytvořili šanci i domácí. Po buly se dostal k nebezpečné dorážce Janák, ale puk přes ležící beton nedokázal dopravit do brány. V dalších minutách už byli opět aktivnější hosté. Habrdla to zkoušel mezi betony, ty byly tentokrát sraženy včas. Neuspěl ani Redlich s pohotovou střelou po vhazování.

V závěru první části už stál za zmínku pouze pěstní souboj Suchardy s domácím Vaňkem. Kladenský hráč se do svého soka pustil po závaru před domácí bránou, oba byli oceněni dvojitým menším trestem.

První velkou šanci druhé třetin si hned v úvodu vytvořil domácí Chmel, který bez rozmýšlení napálil puk na kladenskou bránu a Sýkora musel předvést své kvality, aby přesně mířenou střelu lapil.

Neméně povedený zákrok předvedl v 26. minutě ústecký gólman, který musel zlikvidovat tvrdou střelu Kolaříka od modré. Domácí hráli v dalších minutách o poznání lépe než v první třetině, nedařilo se jim však ve finální fázi. Druhá polovina druhé části nepřinesla příliš pěknou podívanou. Oběma týmům se příliš nedařilo kombinovat, akce povětšinou končily ve středním pásmu a ani gólmani mnoho práce neměli. Trochu vzrušení přinesla situace z 37. minuty, kdy ústeckému Vegnerovi scházelo pár centimetrů, aby zasunul puk odražený od zadního mantinelu do odkryté klece.

Třetí třetina přinesla hned v úvodu střelu Vegnera a domácí přesilovku. V té si Lvi vytvořili hodně slibnou šanci, ale ani Vegner se Ságerem nedokázali naněkolikrát propasírovat puk za Sýkorova záda. Hru v početní výhodě si o chvilku později vyzkoušeli i hosté. Největší šanci si ale vybojovali opět Lvi. Kapitán Hanzl zachytil ve středním pásmu nepřesnou přihrávku, najel si do útočného pásma a tvrdě vystřelil. Sýkora musel předvést parádní semafor!

Během další přesilovky, kterou hostům nabídl podruhé během krátké chvíle Janák, už se musel pořádně otáčet domácí gólman. Gottlieb, Machač ani Kolařík však Nováka neprostřelili. Osm minut před koncem dostali domácí ještě jednu výhodu přesilové hry, Sýkora však držel hubené vedení Kladna.

V 56. minutě mohl pojistit vedení hostů agilní Machač, ale v jízdě nedokázal zpracovat puk a zasunout ho do odkryté brány. Domácím k vyrovnání nepomohla ani 56 sekund trvající hra bez brankáře a z ledu odešli poraženi.

Karel Chládek, trenér Ústí: Po naší hodně špatné první třetině jsme byli podle mého názoru mírně lepší. Bohužel kvůli naší koncovce jsme zápas prohráli nešťasťně 1:0. Hráči si musí uvědomit, že se musí hrát naplno od prvního střídání. Nám se prostě nesmí stávat, abychom dostali branku v první minutě.

Václav Blažek, trenér Kladna: Nám se hodně povedl začátek, že jsme dali takhle rychle gól. Pak jsme ještě v té první třetině měli trošku více ze hry, ale od druhé třetiny to bylo absolutně vyrovnané utkání. S troškou štěstí jsme to nakonec umlátili.