Ú s t í n/L. - Hokejisté staršího dorostu nevyhráli derby proti Litvínovu. Hosté začali lépe a dostali se do vedení 3:1. Lvíčata zabojovala a srovnala skóre. Jenže ve třetí třetině přidal Litvínov tři branky a vyrovnaný zápas naklonil na svou stranu. Benzina si z Ústí odváží všechny body.
so 23. 10. 2010
HC Verva Litvínov
3:6 0:2, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 26. Harkabus (Rosa, Hanzl), 26. Rosa (Hanzl), 42. Vegner (Hanzl) - 5. Písařík (Procházka), 19. Procházka (Zdeněk, Písařík), 33. Písařík (Cvrk), 49. Trübenekr (Čeřovský), 53. Procházka, 60. Písařík (Strejček). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Hajn, Strnad, Rosa, Křepelka, Jindřich, Hanzl, Topol, Ságer, Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

HC Verva Litvínov: Horák - Bittner, Theimer, Zdeněk, Strejček, Svoboda, Procházka, Trümbenekr, Písařík, Malík, Kuchař, Fučík, Cvrk, Mical, Válek, Malec, Řehulka, Čeřovský.

První buly vyhráli domácí a od začátku bylo zřejmé, že bude k vidění zajímavý zápas. Úvodní minuty patřily hostům, ti svou aktivitu přehnali, a tak si zahráli v oslabení. Lvíčata se usadila v útočném pásmu. Hanzlovu střelu gólman Horák vytěsnil nad branku, do další dobré šance se dostal urostlý ústecký forvard Harkabus, ten ideální moment pro střelu trestuhodně prováhal. Ke slovu se dostali litvínovští, kteří trefili tyč Ryšavého branky. Následně hosté vypíchli kotouč a ujížděli v brejku. Procházka přihrál na hůl Písaříka, který poslal Benzinu do vedení. Ústecká obrana neměla v první třetině svůj den, protože hned několikrát nechala Litvínov dostat se do přečíslení. V 8. minutě zůstal ležet na ledě Ságer, po chvíli se za asistence spoluhráčů přemístil na střídačku. Byl otřesený z jednoho ze soubojů u mantinelu, v zápase přesto pokračoval dál. Na světelné tabuli svítil čas 18:44 a hosté přidali další branku. Zdeněk našel přihrávkou Procházku a ten propálil Ryšavého. Oba týmy šly do kabin za stavu 0:2.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří v obrovské šanci trefili jen ústeckého brankáře. Připomnělo se pravidlo „nedáš-dostaneš“. Puk putoval po ose Hanzl, Rosa až na hokejku Harkubuse a neprůstřelnost Horáka byla ta tam. Následovalo vhazování ve středu hřiště, kotouč získali domácí a hned se dostali do útočného pásma. Hanzl vykouzlil přihrávku, kterou Rosa nasměroval do branky. Oba góly od sebe dělilo neuvěřitelných 10 sekund. Ústí se rázem dostalo do hry. Lvíčata se snažili vsítit rozdílovou branku, jenže zapomínala na obrannou činnost. Ve 33. minutě se v oslabení puku zmocnil Písařík a ujížděl na domácí branku sám. Tváří v tvář proti Ryšavému uspěl a Litvínovu vrátil vedení.

Nástup do periody s číslem 3 vyšel domácím. Hanzl naservíroval pocukrovanou přihrávku a Vegner poděkoval nejlepším možným způsobem – skóroval a vyrovnal na 3:3. Zápas se změnil v taktickou bitvu, nikdo nechtěl udělat chybu, která by mohla rozhodnout zápas. Góly nakonec přišly, bohužel pro domácí do jejich branky. Ve 49. minutě Trübenekr vrátil svým barvám vedení. Lvíčata dostala šanci opět srovnat. V následné přesilové hře se zdálo, že Ústí skóruje. Jenže Procházka v úniku nedal Ryšavému šanci a s domácí to nevypadalo vůbec dobře. Lvíčata inkasovala druhou branku ve vlastní přesilové hře. V závěru zápasu ještě zpečetil výsledek Písařík a dokonal hattrick.