P r a h a - Co se nepovedlo po dvakráte na domácím ledě, povedlo se v Praze. Starší dorostenci Ústeckých Lvů, kteří na domácím ledě vždy Slavii těsně podlehli, oplatili soupeři stejnou mincí. Díky zlepšenému výkonu v poslední době dokázali urvat už druhé vítězství v řadě. V pátek 19. 11. hostí předposlední Kladno. Podaří se jim šňůra tří vítězství?
st 17. 11. 2010
HC Slavia Praha
3:4 2:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Moravec (Nejezchleb, Jedlička), 14. Hlinka (Kotyra, Knot), 36. Moravec - 18. Harkabus (Hanzl), 31. Procházka (Vegner), 35. Harkabus (Ságer), 55. Ságer. Rozhodčí: Hornáček - Štětina J., Štětina M. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 219. Střely na branku: 35:16. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Slavia Praha: Uhlík - Ryzák, Rod, Šteiner, Jedlička, Török, Nádvorník, Burian, Nejezchleb, Knot, Kotyra, Hložek, Löbl, Benda, Růžička, Vacek, Hlinka, Moravec, Hejna.

Ústecký Slovan s.r.o.: D. Novák - Hajn, Rosa, Křepelka, Fojt, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Topol, Ságer, T. Procházka, Janák, Holeček, J. Chmel, Hynek, M. Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, R. Vaněk, Vegner.

Hned od prvních vteřin se hrál hodně rychlý a tvrdý hokej. Slávisté se museli v úvodu dvakrát bránit ústeckým přesilovkám, ale Lvi se nedokázali v početní výhodě nijak výrazněji prosadit. A tak přišel trest na druhé straně. Domácí kapitán Tomáš Moravec v 11. minutě našel puk ve skrumáži těl a z ostrého úhlu otevřel skóre utkání. 1:0.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 13.49 předložil Kotyra ideální pas Filipu Hlinkovi, kterému stačilo pouze nastavit čepel hole a ústecký brankář Novák musel lovit puk ze své sítě podruhé. 2:0.

Pražané, jako by byli s výsledkem spokojeni, se přestali soustředit na hru a dvě a půl minuty předvedli v obraně velkou chybu a darovali gól Tomáši Harkabusovi. 2:1.

Hosty branka nastartovala a v druhé třetině dvěma slepenými góly Tomáše Procházky a Tomáše Harkabuse dokonce otočili vývoj utkání. Slávisty ovšem dostal zpět do hry Tomáš Moravec, který samostatný únik zakončil precizní střelou pod Novákovou rukou. 3:3.

Ve třetím dějství byla Slavia aktivnější a hlavně Richard Nejezchleb a Martin Kotyra dělali domácí obraně velké problémy. Občas se k nim přidal i Filip Hlinka, který se ve 47. minutě mohl stát slávistickým hrdinou. Skvěle si vybruslil zpoza branky, ale poté pouze trefil lapačku ležícího Nováka.

Šest minut před třetí sirénou se trochu zbytečně nechal vyloučit Nejezchleb a ústecký trenér Chládek nasadil silnou přesilovkouvou formaci, která se postarala o vítězný gól. I když jí k tomu značně dopomohl slávistický obránce Ronald Knot, který ve vlastním obranném pásmu doslova nabídl puk ústeckému Jiřímu Ságerovi, který nadvakrát překonal bezmocného Uhlíka. 3:4.

Závěrečný tlak Slavie už k ničemu nevedl.