Ú s t í n/L. - Starší dorost ani na devátý pokus nebodoval. Jako nepřekonatelná překážka se ukázala Slávia. Zápas nezačal pro domácí dobře, protože již v 9. minutě prohrávali. Posléze Lvíčata vyrovnala i na 2:2. Jenže na třetí branku pražanů odpovědět nedokázali, a tak si Slávia odváží z Ústí tři body.
út 28. 9. 2010
HC Slavia Praha
2:3 0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Hanzl (Procházka), 41. Harkabus (Hanzl) - 9. Kotyra (Knot, Török), 24. Moravec (Tomek, Nejezchleb), 49. Nejezchleb (Tomek). Rozhodčí: Hlinka - Kopáč, Vaněk. Vyloučení: 0:6. Bez využití. Diváci: 112. Střely na branku: 40:16. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Strnad, Rosa, Fojt, Křepelka, Jindřich, Hanzl, Topol, Ságer, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

HC Slavia Praha: Uhlík - Ryzák, Šteiner, Jedlička, Török, Nádvorník, Nejezchleb, Knot, Kotyra, Tomek, Löbl, Benda, Růžička, Tajovský, Hlinka, Moravec, Hejna.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří začali aktivněji. Ke slovu se dostalo i Ústí, které si dokázalo vytvořit několik dobrých šancí, ovšem kýženou branku to nepřineslo. 1. třetina se odehrála zejména ve znamení soubojů o kotouč ve středním pásmu. Diváci si ve Zlatopramen Areně museli na gól počkat do 9. minuty. Nekoncentrovanost v domácí obraně využil Kotyra a poslal Slávii do vedení. Lvíčata se nenechala zaskočit a dál podnikala útočné výpady s vidinou vyrovnání. Ani ústecká přesilová hra změnu skóre nepřinesla. Po první třetině bylo tedy skóre 0:1.

Začátek druhého dějství byl ozdoben skvělým zákrokem ústeckého gólmana, který držel svůj tým nad „vodou“. Tento moment možná zapůsobil na domácí jako vzpruha. Procházka v útočném pásmu zamotal hlavu slávistické obraně a přihrál na hůl Hanzla, který rozvlnil síťku v brance a srovnal. Z tohoto úspěchu se Ústí nemohlo radovat dlouho, neboť přišla další rána. Hejna umístil svou střelu mimo dosah brankáře Ryšavého a Slávia se opět ujala vedení v zápase. Lvíčata se dostala do slibných střeleckých příležitostí, zatím ale bez úspěchu. Ten měl teprve přijít.

Ve třetí třetině se Ústí podařilo vyrovnat. Na světelné tabuli uběhlo pouze 22 vteřin, Hanzl zkušeně nahrál zpoza branky na odkrytého Harkabuse, který měl velmi snadný úkol – zasunout puk do prázdného místa v brance. Domácí pomalu začali přebírat otěže zápasu do svých rukou, snažili se zápas naklonit na svou stranu. Jenže to se Slávii nelíbilo a dala to patřičně najevo. Nejprve zahrozila v oslabení při přečíslení dva na jednoho. Ve 49. minutě byl Ryšavý krátký na střelu Nejezchleba a tento hráč si připsal vítěznou branku zápasu. Ústí mohlo vyrovnat, jenže obrovskou šanci trestuhodně nevyužilo. Jeden z domácích hráčů minul odkrytou branku. Slávia si z Ústí nad Labem odváží 3 body za výhru 3:2.