P l z e ň - Domácí hokejisté začali zápas s Ústím s velkým nasazením. Během první třetiny vstřelili soupeři tři branky a byli na nejlepší cestě k vítězství. Ve druhé třetině však polevili a Ústeckým se podařilo snížit. V závěrečné třetině ale domácí přeci jen dokázali svůj náskok získat zpět a hosté už skóre jen kosmeticky upravili. Plzeňští si tak s přehledem připsali všechny tři body.
pá 17. 9. 2010
HC Škoda Plzeň
5:2 3:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Kubalík (Schleiss, Moravčík), 8. Schleiss (Moravčík), 13. Schleiss (Mašek, Kubalík), 41. Schleiss (Moravčík), 57. Tulačka (Schleiss, Pour) - 38. Vegner (Harkabus), 49. Harkabus (Hanzl). Rozhodčí: Mandrysz - Ingriš, Vavruška. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 169. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Škoda Plzeň: Karafiát - Houfek, Šmíd, Marcel, Tichý, Farný, Moravčík, Kubík - Erben, Pašek, Soukup, Schleiss, Mašek, Kubalík, Kopta, Tulačka, Šimandl, Tolar, Pejchar, Pour, Zimmermann.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Ságer, Procházka, Holeček, Vaněk, Zdvořáček, Křepelka, Váchal, Chmel - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Topol, Rosa, Bílek, Janák, Fojt, Strnad, Jindřich, Bačák.

Plzeň začala aktivněji a za to si již ve 2. minutě zasloužila přesilovku. V té si sice vytvořili domácí velký tlak, ale branky se nedočkali. Ústečtí však v závěru oslabení opět faulovali a tak přesilovka Plzně pokračovala. Tentokrát již hosté obrovský tlak neustáli a po přihrávce Schleisse z levého kruhu se zblízka prosadil Kubalík. 5:18 – 1:0. Tím ale ještě povedený start ze strany domácích neskončil. Na konci 8. minuty poslal Moravčík do úniku Schleisse, který samostatný nájezd zakončil perfektním bekhendovým blafákem. 7:55 – 2:0. Převaha Plzně byla naprosto jednoznačná. Po zmatcích za ústeckou brankou se nejlépe zorientoval Schleiss, který zasunul puk za záda dezorientovaného Ryšavého. 12:47 – 3:0.. Hosté se dostali do hry až v závěru třetiny. Po dlouhé době se Ústečtí dostali před plzeňskou branku a domácí faulovali. Hned na začátku přesilovky vypíchnul Severočechům puk Tulačka a spolu se Šimandlem se řítili sami na ústeckou branku. Šimandl ale zkazil přihrávku a puk pouze odevzdal brankáři Ryšavému. Navíc vzápětí plzeňský útočník zbytečně fauloval a poslal svůj tým do tří. Domácí však dlouhé dvojnásobné oslabení bez větších potíží zvládli a tak do kabin odcházeli se zaslouženým třígólovým náskokem.

Druhá třetina přinesla vyrovnání hry. Šance byly na obou stranách, ale do žádná vyložené příležitosti se ani jeden tým nedostal. Až v polovině druhé třetiny zahrozili výrazněji hosté. Soukup nepokryl Vegnera, který ale sám před brankou neprostřelil Karafiáta. Další šanci ke snížení získali Ústečtí díky přesilovce v 35. minutě a na začátku 37. minuty si k Moravčíkovi ještě přisedl Houfek. Ale ani druhou dvojnásobnou přesilovku v zápase hosté nevyužili. Nakonec se ale přeci jenom snížení dočkali. Už při klasické přesilovce nahodil puk od modré Harkabus a Vegner jej tečoval mimo Karafiátův dosah. 37:01 – 3:1. V závěru třetiny získali dvojnásobnou výhodu také domácí. Do sirény ji ale využít nedokázali.

Třetí třetinu tedy začali domácí dohrávanou dvojnásobnou přesilovkou. Ta se jim příliš nepodařila a zůstala nevyužitá. Potom se ale ve středním pásmu ujal puku Schleiss a po krásném sólu docílil forhendovou kličkou hattricku. 40:57 – 4:1. Hostům se ale opět podařilo snížit a znovu jim k tomu pomohla přesilovka. Na modré napřáhl Harkabus a tvrdou střelou z první propálil Karafiáta v plzeňské brance. 48:09 – 4:2. Další branku už ale Ústečtí i přes několik dalších šancí nevstřelili. Naopak v 57. minutě ujeli domácí 3 na 1. Schleiss předložil ideální přihrávku Tulačkovi a ten zavěsil puk přesně pod horní tyčku. 56:20 – 5:2. Tím byl zápas rozhodnutý a domácí si připsali zasloužené vítězství.