Ú s t í n/L. - Lvi začali utkání nejlépe, jak mohli, ještě neuplynula ani minuta a domácí už vedli. Hostům se povdlo brzy kontovat, ale dalších dvacet minut lovil puky ze sítě pouze gólman hostí Suchan. Ve Zlatopramen Aréně byl k vidění rychlý hokej plný zajímavých akcí, kombinací a v neposlední řadě gólů. Havlíčkobrodští stáhli něco ze lvího náskoku a rozhodně nehráli pasivně. Ale v žádné třetině nedokázali Slovan přestřílet, a tak se konečné skóre zastavilo na číslicích 8:4. Za domácí exceloval Pajič, jenž umístil kotouč do sítě hned třikrát, ale v souboji produktivity se mu vyrovnal hostující Němec, jenž ke dvěma brankám přidal asistenci.
so 23. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
8:4 3:1, 3:2, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Čurilla (Diviš, Alinč), 15. Pajič (Kanko, Poživil), 19. Šedivý (Kloz, Šagát), 24. Němeček (Diviš, Pojkar), 26. Pajič (Holomek), 33. Pojkar (Němeček, Čurilla), 47. Šagát (Šedivý), 56. Pajič (Kanko, Holomek) - 10. a 31. Němec, 35. Zábranský (Třetina, Němec), 45. Fiedler (Knotek, M. Ondráček). Rozhodčí: Jílek – Arazimová, J. Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2120. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 8:4. Zakázaná uvolnění: 4:4. Ofsajdy: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němček, Pojkar, Boháč, Zeman, L. Poživil, Holomek, Gureň, Sklenička - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, R. Hanzl, Pazourek - Kanko, Pajič, Ludvík - Šedivý, Kloz, Šagát.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Pavlík, Kempný, Morava, Vošmik, A. Jelínek, Soldán - J. Ondráček, Třetina, V. Němec - M. Ondráček, Knotek, Fiedler - Zohorna, Zábranský, Švaňhal - Rytnauer, Stromko, Hadrava.

Na hokejistech Havlíčkova Brodu byl znát velký respekt z domácích. Úvod utkání tak vyzněl jednoznačně lépe pro Ústí. Již po pětatřiceti sekundách se žlutomodří mohli radovat ze vstřelené branky. Odraženého puku se zmocnil Diviš, jenž uvolnil Marka ČURILLU, kterému nedělalo problém překonat z bezprostřední blízkosti nerozchytaného hostujícího brankáře - 1:0.

Ve třetí minutě klání se sám před severočeským brankářem ocitl Rytnauer, ten ale v souboji s ústeckým gólmanem neuspěl. O čtyři minuty později zatopil hostujícím bekům čtvrtý útok Lvů. Nejprve neprostřelil Suchana Šedivý, poté v pádu ani Šagát.

První početní výhodu zápasu si po faulu Švaňhala zahráli svěřenci Petra Rosola. Domácí však při své přesilovce sami inkasovali. Hrubou chybu ústeckého beka Boháče dokázal potrestat v oslabení Vojtěch NĚMEC - 1:1. Za čtyři minuty přišlo další vyloučení ze strany Rebelů. To potrestal Rok PAJIČ, jenž vyslal z kruhu jedovku a nedal Suchanovi sebemenší šanci - 2:1.

V 18. minutě se naskytla příležitost k vyrovnání Janu Knotkovi, ten ale zblízka na Orcta nevyzrál. Na konci první části dokonale rozebralo obranu soupeře trio Šagát - Kloz - Ondrej ŠEDIVÝ, z něhož poslední jmenovaný uklidil kotouč pod víko - 3:1.

Začátek druhé části měli pod kontrolou Severočeši. Dvěma brankami se zasloužili o zvýšení náskoku a na ukazateli skóre svítil stav 5:1. Nejdříve na konci 24. minuty vypálil Roman NĚMEČEK, který se mohl po dobré spolupráci s Divišem a Pojkarem radovat ze své první vstřelené branky v letošním ročníku - 4:1. Skvělý pas od Ondřeje Holomka z vlastní modré obdržel na útočnou modrou Rok PAJIČ, který ukázkově trefil šibenici Suchanovy svatyně - 5:1. Obě branky dělily od sebe 103 sekundy - 5:1.

V první minutě druhé poloviny střetnutí překvapil Orcta Vojtěch NĚMEC, který se opět puku zmocnil po chybě ústeckých obránců. Tentokrát Ústí potrestal ranou od modré - 5:2.

Po dalších 126 vteřinách se již osmé branky utkání dočkalo 2120 diváků. Do listiny střelců se zapsal i David POJKAR po střele od modré útočné čáry - 6:2. Petr Novák, trenér havlíčkobrodských hokejistů, využil možnost oddechového času k uklidnění svých svěřenců a důvěru ponechal až do konce utkání Jaroslavu Suchanovi.

Necelé dvě minuty po time-outu se hostům opravdu podařilo snížit. Tutovou šanci nespálil nikým nehlídaný Martin ZÁBRANSKÝ, když po skvělé přihrávce od nejproduktivnějšího havlíčkobrodského hráče, Třetiny, neminul prázdnou branku - 6:3.

Závěrečné dějství začalo poněkud vlažněji. Až ve 45. minutě ukázal při signalizované výhodě své umění Jonáš FIEDLER, jenž se dokázal uvolnit, objet ležícího Zdeňka Orcta a uklidit puk do sítě - 6:4.

Šanci ke snížení měl na přelomu 47. minuty Rytnauer, jeho střelecký pokus cestu mezi tři tyče nenašel. Na opačné straně přidal pojistku v té samé minutě Martin ŠAGÁT za výrazného přispění Ondreje Šedivého - 7:4. Hosté stále nic nevzdávali, ovšem hájce ústecké svatyně již zůstal neomylný.

Parádní tečku za zápasem udělal hattrickem Rok PAJIČ, když v 56. minutě ztečoval střelu vyslanou z hole Petra Kanka - 8:4. Domácí dokázali využít tři ze čtyř přesilových her a dokázali nasázet soupeři z Vysočiny osm branek. Tři body zůstávají zaslouženě ve Zlatopramen Areně.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání se mi hodnotí dobře, získali jsme tři body. Kladně hodnotím ofenzivu, defenziva už nebyla taková, jaká měla být. Chtěli jsme po nich vlítnout, vynutit si fauly a dostat je pod tlak, aby dělali chyby a to se nám povedlo."

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Začali jsme zbytečně s velkým respektem. Věděli jsme, že Ústí nad Labem má kvalitní kádr, a to nás stálo výsledek. První střídání jsme inkasovali a první třetinu prohráli 1:3. Neubránili jsme přesilovky, a to zápas rozhodlo. Domácí vyhráli zaslouženě. My nebyli důrazní v osobních soubojích a zbytečně jsme se zbavovali puků."