B e n á t k y n/J., Ú s t í n/L. - Deset měsíců starý debakl z Benátek nad Jizerou je vymazán. Ústečtí Lvi v pátém kole nového ročníku oplatili stejnou mincí a na nehostinném stadionu zvítězili 5:0. Rozhodující úder připravili v době, kdy se zápas přetáčel do druhé poloviny. V rozmezí 81 vteřin skórovali hned třikrát, na Pavla Janků navázali Diviš s Pazourkem. Do druhé sirény přidali Ústečtí čtvrtý zásah. Ani střídající Nedvídek v brance domácích neudržel ve třetí třetině čisté konto. Na třech brankách se podílela nejčerstvější akvizice Juraj Majdan.
st 29. 9. 2010
HC Benátky nad Jizerou
0:5 0:0, 0:4, 0:1

Branky a nahrávky: 30. Janků (Němeček), 31. Diviš (Klobouček, Šagát), 32. Pazourek (Hanzl, Majdan), 36. Hořava (Majdan, Čurilla), 46. Čurilla (Majdan, Gureň). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 327. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:5.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (41. Nedvídek) - Kolmann, Pavlů, Drábek, Kajínek, Vála, Mrkvička - Kica, Urban, Nevyhoštěný, Loskot, Klimt, Krejčík, Jech, Skořepa, Weiss, Kopic, Pabiška, Vařecha, Hudíček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek - Janků, Čurilla, Pazourek, Hovorka, Diviš, Šagát, Majdan, Hanzl, Rod, Kanko, Mikulík Ludvík.

První třetina ukázala divákům, že se bude hrát rychlý hokej, přičemž více gólových šancích měli hosté z Ústí. Tato prognóza se do puntíku vyplnila. V první šanci utkání se zjevil Kanko, proti němu ovšem Stejskal hbitě vytrčil svůj beton. O něco větší šanci měli hráči hostí o chvíli později. Janků však chvilku volna využil střelou do Stejskalova klína. Na druhé straně kontroval po brejku Klimt, Francouz ve svém prvním zákroku uspěl na výbornou. Hra se v úvodní periodě přelévala od jedné branky ke druhé. Před tou benáteckou byl chvíli volný Rod, který po přihrávce Majdana těsně nedosáhl na puk. v 15. minutě unikal na útočném výletě Kajínek a ve velké šanci ho zastavil faulující Zeman. V poslední minutě se před Stejskalem zjevil zcela volný Mikulík, mířil nad brankářovo rameno, ale mezírku pod břevnem nenašel. První část hry tak skončila bezbrankovou remízou.

Prostřední část hry začala dvěma dvouminutovými tresty na straně Lvů a především v té druhé přesilovce měli Benátečtí dvě výborné příležitosti ke skórování. Nejprve Jech nedotlačil puk do klece a po něm Mrkvička po chytré Kicově přihrávce sám v mezikruží o několik decimetrů minul levou Francouzovu šibenici. A tak přesně v polovině utkání udeřil Slovan. Skvělou přihrávku přes celé kluziště až na útočnou modrou čáru vymyslel Němeček, který si všiml za bukem číhajícího mazáka Pavla Janků. Ten jel sám na Stejskala a procedil touš mezi jeho betony - 0:1. O půl minuty později v přesilové hře Ústí vyšachovalo benáteckou čtveřici a Richard Diviš zakončoval do poloodkryté brány - 0:2. Uplynula další minuta a za Stejskalovou brankou opět svítilo červené světlo. To David Pazourek zcela volný nechytatelně poslal kus černé gumy nad Stejskalovu vyrážečku - 0:3. Domácí byli v tu chvíli na ručník a trenér Černý si také vzal time-out. Ani to nepomohlo. Čtvrtý gól visel ve vzduchu. A také přišel ve 36. minutě, když Petr Hořava od modré čáry namířil svou střelu přesně do horního růžku - 0:4. Domácí se sice snažili o odpověď, avšak naráželi na skvělého Francouze v brance.

Do třetí třetiny Jiřího Stejskal v benátecké klece nahradil Michal Nedvídek. A křest ohněm pro něj mohl přijít už po osmadvaceti vteřinách pobytu v brance. Sám na branku totiž uháněl Pavel Janků, ale narozdíl od situace v polovině zápasu tentokráte prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V počátku 46. minuty už ani Nedvídek páté brance v benátecké síti zabránit nedokázal. Marek Čurilla totiž po přejetí modré čáry napřáhl a jeho projektil div neprotrhl síť v bráně - 0:5. Po zbytek zápasu už hosté do útoku příliš sil nevrhali a spíše se soustředili na bránění. Vzadu se mohli spolehnout na skvěle chytajícího Pavla Francouze, který působil velice jistým dojmem. Ani kontaktní branky se Benátky nedočkaly, a tak Ústí dokráčelo k zasloužené výhře. Slovan tak oplatil Středočechům porážkou stejnou mincí. V loňské sezóně totiž Lvi u Jizery prohráli rovněž 0:5.

Milan Černý, trenér HC Benátky nad Jizerou
"Velký rozdíl byl dnes v produktivitě. Dále jsme udělali mnoho chyb v obraně. Například při prvním gólu, když obránce zapomene puk za sebou. To si myslím, že byl hodně důležitý moment. Ve vyložených šancích jsme byli jaloví. Ústeckého gólmana jsme nedostali pod větší tlak, kupříkladu větším počtem dorážek. Přesto si myslím, že na počet střel jsme vyhráli. Je pro mě zklamání výkon některých hráčů. Měli by být rádi, že na tom kluzišti vůbec jsou, dneska se však příliš nepředvedli."

Petr Rosol, trenér HC Slovan Ústečtí Lvi
"Domácím jsme dnešní výhrou 5:0 naprosto vrátili loňskou porážku. Rozhodla polovina zápasu, když jsme začali konečně dávat góly. V tu chvíli to tam napadalo. Myslím si, že za stavu 4:0 už bylo rozhodnuto."