Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi vstoupili do nové sezony tou správnou nohou. Táboru nedali nejmenší šanci a po sebevědomém a koncentrovaném výkonu zvítězili. Výhra mohla být daleko vyšší, jenže ústecká bolest - zpropadená koncovka - střelce stále trápí. Premiérovou branku v nové sezoně zaznamenal Marek Hovorka, gólově se prosadili i mladíci Ondřej Holomek a Robin Hanzl. Jihočeši zmařili jedinou šanci na zdramatizování zápasu při dvojnásobné dlouhé převaze v závěru druhé části.
st 15. 9. 2010
HC Tábor
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Hovorka (Pajič, Šagát), 28. Holomek (Mikulík, Ludvík), 48. Hanzl (Diviš, Rod) - 49. Heřman (Havran, Kostourek). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Černý (TAB) 10 min. NESP. Využití: 2:1. Diváci: 2769. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Boháč, Holomek - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Rod - Kanko, Mikulík, Ludvík.

HC Tábor: Čech – Kudrna, Petráček, Kanov, Havran, Černý, Zíb, Koktan – Nedorost, Šperger, Kocar –Vild, Kostourek, Štrba – Mrkvička, Padělek, Krätzer – Heřman, Červený, Ježek.

Úvodní buly získali Táborští, kteří zisk touše ihned využili ke svému prvnímu útočnému výpadu. Byli ale zastaveni domácími, jejichž faul je ale přivedl do oslabení. To Lvi ale bez problémů zvládli a karta ohledně vylučování se obrátila. V následující přesilové hře předvedli skvělou šanci Pajič se Šagátem, avšak táborský brankář Čech puk pokryl. Domácí se na delší dobu usadili v útočném pásmu. Následovala série střel ukončená rychlou střelou z ostrého úhlu v podání Roka Pajiče. I tu však dokázal Čech chytit. O pár vteřin se už domácí hráči mohli radovat. Po kvapné nahrávce Pajiče puk získal nikým nehlídaný Marek Hovorka, jemuž se brankáře Kohoutů překonat podařilo – 1:0. Následujících několik minut hrály týmy naprosto vyrovnanou hru a střela na Čecha střídala střelu na Orcta. Ani jedna ze snah hráčů obou týmů však nebyla úspěšná, a tak první třetina skončila pozitivněji pro domácí, kteří do šatny odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé třetiny nabral stejné tempo, jakým končila třetina první. Dominantněji ale působili domácí Lvi, kteří brankáře svého soka ostřelovali hlava nehlava. Celkem dlouho ale trvalo, než kotouč pošimral i vnitřek Čechovy svatyně. Stalo se tak ve 28. minutě. Mikulíkova střela branku minula a puk se od mantinelu odrazil přímo na hůl Ondřeje Holomka, který neváhal a svou střelu poslal Slovan do vedení o dvě branky – 2:0. V dalším průběhu třetiny se Ústeckým několikrát podařilo vychýlit Čecha mimo bránu, či jej položit na zem. Překonat jej v této situaci se jim ale nedařilo. Buďto mířili mimo, nebo nedokázali své střely zvednout nad ležícího brankáře. Ke konci třetiny se ale domácí dostali do menšího srabu, když se nechali dvakrát za sebou vyloučit a dali tak Táboru příležitost hrát téměř celé dvě minuty proti třem. Po skončení svého trestu se ale Martin Šagát ihned chopil puku a nikým nechráněn pádil na branku, ale trefil jen tyčku. Tím skončila druhá třetina, po které se Kohouti odebrali do své kabiny s trochu svěšenými hlavami. Domácí nad nimi totiž vedli už 2:0.

Třetí třetinu ovládali hlavně domácí. Tempo sice zvolnělo, ale i tak Lvi dokázali mnohokrát branku hostů ohrozit. Velkou šanci měl Pavel Janků, který však promáchl, poté se snažil nahrávku zachytit i Hovorka, ale také neúspěšně. Přesilová hra domácích také k ničemu nevedla. Další radostné výkřiky se Zlatopramen Arénou rozléhaly přesně o 20 minut a tři vteřiny čistého času po posledním gólu (čili v čase 47:29), kdy Diviš nahrál na Roda, který ve své střelecké pozici se střelou vyčkal a raději puk posunul Robinu Hanzlovi, který se nemýlil. Kohouti ale neváhali a velmi rychle se hned ozvali. O minutu později se totiž rozsvítila signalizační světla i nad Orctovo brankou. O první gól tábora se po nepovedené střele Havrana postaral Radim Heřman, jehož střelu Orct sice zachytil, ale skutálel se s pukem v lapačce za brankovou čáru. Lvi následně dávali jasně najevo, že si dnešní vítězství ujít nenechají a vrhali se do dalších útoků. Skvělou práci odváděl hostující brankář, jehož zákroky zachránily Kohouty od inkasování několika dalších gólů. Před koncem třetiny se o další navýšení pokoušel Hovorka, jenž sám najížděl na branku. V poslední chvíli situaci přehodnotil a mezi nohama puk poslal za sebe dojíždějícímu Pajičovi. Čech se ale stihnul včas přesunout a Pajičův kotouč vykryl. Další snahy domácích ztroskotaly na nezachycených přihrávkách, nepřesných střelách, nebo skvělému výkonu brankáře Čecha. Slovan tak v prvním utkání nové sezóny zvítězil 3:1 a do tabulky si hned připisuje 3 body.