Ú s t í n/L. - Ve třetím čtvrtfinálovém utkání tentokrát Kadaň hostila Lvy, kteří ji doma už dvakrát porazili. Nyní ale jejich cesta k výhře tak hladká nebyla. Toto utkání bylo napínavé doslova až do konce. V první třetině museli Lvi na Kadaň dotahovat. Ve druhé jí sice nasázeli tři rychlé góly v rozmezí pouhých pěti minut, ale domácí Slovanu odpověděli stejně rychle stejným počtem gólů. Bylo tedy vyrovnáno. Třetí třetina musela o vítězi rozhodnout. Nejprve to vypadalo na Kadaň, ale následně hosté opět srovnali. Poslední gól utkání a vítězství pro Slovan tak čtyři minuty před koncem zápasu zařídil Rok Pajič. Jeho střelu pak minutu před koncem do prázdné brány během kadaňské power-play potvrdil ještě Milan Mikulík. Lvi si tak po velmi neurovnaném utkání nakonec odvezli další vítězství.
čt 25. 2. 2010
SK Trhači Kadaň
6:8 2:2, 3:3, 1:3

Branky a nahrávky: 6. Sikora (Seman, Milotinský), 17. Seman (Sikora, Szakal), 33. Sikora (Szakal, Schmidt), 35. Ton (Mužík), 37. Schmidt (Balázs, Bursík), 48. Szakal (Ton) - 12. Kloz (Alinč, Pazourek), 17. Pazourek (Alinč), 22. Hovorka (Pajič, Zeman), 25. Heinisch (Hovorka, Klobouček), 26. Šagát (Heřman), 57. Pajič (Klobouček), 60. Mikulík (Pšurný M.). Rozhodčí: Hrubý, Wágner - Čížek, Špringl. Vyloučení: 9:10. Využití: 4:3. Diváci: 1090. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 6:5, 6:8.

SK Trhači Kadaň: Štěrba (27. Kaššák) - Schmidt, Szakal, Zmeškal, Rutta, Ťupa, Hartmann, Mašek, Žižka - Seman, Sikora, Milotínský - Ton, Freiberg, Mužík - Balázs, Bursík, Rohan - Malát, Derfler, Hofmeister.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (34. Orct) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, Kříž, Gýna - Kloz, Alinč, Pazourek, Hovorka, Pajič, Heinisch, Mrázek, Šagát, Heřman, Pšurný Michal, Mikulík, Sklenička.

V Kadani padaly branky hned od začátku

Hosté vstoupili na ledě Kadaně do utkání aktivně. Po odehrané minutě se z bezprostřední blízkosti snažil zakončit Mrázek, střela švihem trefila hruď Štěrby. Kadaň se do delší útočné akce dostala až v 6. minutě, která v čase 5:41 skončila brankou. Sikora se nejprve dostal ke střele, aby následně objel útočné pásmo a od modré procedil Salfického – 1:0. Asistence byly připsány Semanovi a Milotínskému.
Úspěch Kadaňské výrazně nabudil, na útočnou odpověď Lvů reagovali také zvýšením aktivity v útočném pásmu. V 9. minutě vypálil v přesilovce od modré Schmidt a kotouč se nějakou dobu nacházel osamocený v brankovišti, odkud jej jako první odklidil obránce modrožlutých. Na druhé straně se Ústí dočkalo vyrovnání v čase 11:19, kdy objel branku po přihrávce Alinče Kloz, který z těžkého úhlu prostřelil domácí oporu s maskou – 1:1.
Lvi si v 14. minutě vybojovali možnost početní výhody, na jejímž konci se však prezentoval jedinou střelou Balázs a zároveň si svým útočným výpadem vynutil faul. Po dlouhém tlaku se domácí dostali opět do překvapivého vedení. Časomíra ukazovala čas 16:07, když Seman pohotově dorazil po velké skrumáži před Salfickým – 2:1. U zásahu asistoval Szakal.
V čase 16:49 Lvi rychle srovnali. Po obdobném závaru jako na druhé straně kluziště zakončoval Pazourek po asistenci Kloze – 2:2. Protože se hosté netrefili v závěru třetiny v početní převaze, mizeli hráči do kabin za nerozhodného stavu.

V bláznivé třetině dali hosté 3 branky, ale Kadaň stejnou sérií zásahů srovnala

Ústí zbytek přesilovky rozjelo ve velkém stylu. Němeček po 37 sekundách trefil tyč. V čase 21:14 hosté zaváhání přesto napravili. Už se hrálo v plném počtu, když Pajič přihrál do jízdy Hovorkovi, který se nemýlil – 2:3.
Hráči z krajské metropole vedoucí branku potřebovali. V dalších minutách převzali iniciativu a snažili se o pojištění náskoku. Toho se dočkali v čase 24:55 po využité přesilovce. Po dlouhém tlaku se po přihrávkách Hovorky s Kloboučkem prosadil Heinisch2:4. Šťastné chvíle pro Lvy přesto neustávaly, už v čase 25:23 svítilo na tabuli skóre 2:5 po pohotové brance Šagáta. Asistenci si připsal Heřman a zároveň se do domácí branky postavil Kaššák.
Na ledě bylo rázem jediné mužstvo, v 27. minutě hasil nový muž v masce únik Němečka podél levého kruhu. Na druhé straně se ojedinělou střelou prezentoval Derfler, avšak Salfický zachoval chladnou hlavu. Hosté byli s vývojem naprosto spokojení a v poklidu čekali, co Kadaň vymyslí. V čase 32:07 hráli domácí přesilovku, kterou využil po přihrávkách Szakal se Schmidtem Sikora bekhendovou střelou z levé strany do víka – 3:5. Ve stejném čase odjel na střídačku Salfický a mezi tyče se postavil Orct.
Ústí na inkasovaný úder odpovědělo zvýšením aktivity před Kaššákovým územím, Kadaň však vystrkovala růžky při náznacích brejků. V čase 34:22 si domácí hokejisté vytvořili dlouhý tlak, ze kterého snížili na 4:5. Zmeškal přihrál Tonovi, který z mezikruží vymetl pavučinky v šibenici.
Nyní vycítila šanci Kadaň, 5 minut před koncem dvacetiminutovky hrála přesilovku, během níž obstřelovala Orcta ze všech možných pozic. Vehementní dobývání ústeckého území přineslo více než půlminutovou převahu 5 na 3, kterou hosté dokázali ubránit. Po návratu prvního hříšníka přesto přišlo neuvěřitelné vyrovnání z hole Rohana. Po asistenci Balázse v čase 36:46 – 5:5.
Ve zbytku dějství se Lvi snažili strhnout misky vah na svou stranu, ale jejich úsilí vycházelo vniveč. Siréna tak přerušila hru opět za nerozhodného stavu.

Kadaň vedení neudržela

Hosté do poslední části vstoupili s výhodou zbytku početní převahy, která se na chvíli proměnila na dvojnásobnou. Po návratu prvního hříšníka z trestné lavice se Kadaň bránila ve 4 drtivému tlaku Lvů, při kterém pálil několikrát tvrdě Klobouček. Nápor modrožlutých byl přerušen až vyloučením Šagáta a Kadaň tak na chvíli mohla zapomenout na bránění. Poté co hříšník naskočil na led, putoval za pomyslné mříže další zástupce Lvů. Když si černožlutí připravovali pozici v útočném pásmu, dokázali hráči Slovanu ujet ve 2 na 1. Pojkar mohl zakončovat v klidu do prázdné, ale Kaššák se hbitě vrhl do střely a špičkou hokejky vytěsnil kotouč. Na druhé straně kluziště útočili posléze Kadaňští v další početní převaze, kterou po svírajícím tlaku v čase 47:42 využili. Szakal dostal přihrávku mezi kruhy od Tona a bleskově prostřelil Orcta – 5:6.
Lvi na úder zareagovali nahrnutím všech mužů do útočného pásma, v 50. minutě dostali výhodu přesilové hry. V čase 50:08 signalizoval rozhodčí výhodu Ústí, při které nakonec skončil kotouč brance po velké mele v brankovišti. Jako poslední se kotouče dotkl Kloz6:6.
Hosté po vstřelené brance chtěli rozhodnout o osudu duelu a snažili se vysílat útočné výpravy před Kaššáka. Hra byla z obou stran poměrně nervózní a dosti vyhrocená, hráči si často neodpustili zákroky hraničící s hrubostí. V 56. minutě ujeli Sikora se Semanem, ale druhý jmenovaný vyslal kotouč těsně mimo brankovou čáru. Na druhé straně ledové plochy tečoval přesilovkou souhru Kříž mimo konstrukci branky. V čase 56:23 dokázali Lvi nabídnutou výhodu využít zásluhou Pajiče, který po střele Klouboučka zakončoval do odkryté části klece – 6:7.
Kadaň v závěru hrála ve velkém tlaku, ale při hře bez brankáře se v čase 59:13 trefil Mikulík po asistenci Pšurného. Konečný stav 6:8.

Petr Rosol (trenér Ústí): Dneska jsme dostali 6 gólů, což je na nás hodně. Stalo se nám to asi jednou v letošní sezóně. Úvodní třetina nám nevyšla podle představ. Vyšla nám až 2. třetina, kdy jsme využívali přesilovky. Druhých 10 minut třetiny jsme polevili, přestali jsme k hráčům přistupovat rychle a nechali jsme se vylučovat.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Dneska to byla přestřelka, netypický zápas na play-off. My jsme samozřejmě bojovali, ale musím jednoznačně říct, že zápas ovlivnil 6. gól. Jsem smrtelně přesvědčený, že gól padl až po odpískání. To soupeři hrozně pomohlo. Neříkám, že by byl výsledek jiný, ale tohle bylo velké ovlivnění.