Ú s t í n/L. - Ve 44. kole první hokejové ligy zavítalo mužstvo Ústeckých Lvů do daleké Třebíče. Po třech vyhraných vzájemných zápasech si nenechali ujít ani čtvrté vítězství. První třetina byla spíše ve znamení Třebíče. Několikrát nastřelili Orctovu tyč, ale gól nepadl ani na jedné straně. V půlce druhé třetiny se poprvé ozval gólový hvizd píšťalky. Roman Němeček nahodil puk na branku a kotouč do ní propadl. O pár minut později bylo ale vyrovnáno. Ve třetí třetině padl jen jediný gól. A to gól Slovanu v podání Pavla Janků, který po kombinaci Němečka a Pazourka zařídil dnešní vítězství Slovanu, který se opět o tři body přiblížili k rekornímu počtu bodů v první lize za posledních pět let.
so 30. 1. 2010
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2 0:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 33. Nahodil (Koktan) - 27. Němeček (Alinč), 52. Janků (Pazourek, Němeček). Rozhodčí: Smítka - Jílek, Polonyi . Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 1680. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Bulička, Kadela R. - Laš, Zahradník, Šedivý - Rod, Nahodil, Obdržálek - Heřman, Ostřížek, Stejskal - Přibyl, Burian, Čech

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Sklenička, Klobouček, Zeman, Kříž, Gureň, Novotný, Gýna - Janků, Alinč, Pazourek - Kloz, Pajič, Heinish - Šagát, Hanzl, Heřman - Pšurný M., Pšurný R., Mikulík

Utkání, ve kterém bylo favoritem hostující mužstvo z Ústí nad Labem, se začalo vyrovnaně. K vidění byla častá hra ve středním pásmu, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Ve 3. minutě byl vyloučen hostující Heřman. Ústí však ukázalo, že hru v oslabení zvládá výborně. Třebíčští hokejisté se téměř k ničemu nedostali.

Obrovskou šanci měl v 10. minutě domácí Kadela, povedená střela se ke štěstí brankáře Orcta odrazila od břevna. Lvi na Horáky začali více tlačit v útočném pásmu, domácí však výborně bránili a v čele s brankářem Francouzem odolávali nebezpečným pokusům ústeckých Lvů.

V 16. minutě se přes obránce protlačil Ostřížek a mířil s kotoučem tváří v tvář brankáři, neuspěl. Horácká Slavia měla druhou velkou šanci. Třebíč se do přestávky protlačila do gólové šance ještě jednou. Poslední vteřiny třetiny si Třebíč vytvořila nápor na hostující branku, bohužel pro domácí byla slyšet místo sirény oznamující branku opět tyčka.

Do prostřední třetiny vstupovali domácí s přesilovou hrou. Ale ani tentokráte se přesilovkové pětky prosadit nedokázaly. Ve 23. minutě z velkého úhlu zkoušel překvapit Orcta Burian. Při hostech stálo štěstí. Kotouč prošel brankovištěm, ovšem jeho dráha směřovala ven z branky. Ve 27. minutě měli pro změnu tlak na branku hráči ve žlutých dresech. Domácí si museli pomoci zakázaným uvolněním. Přeci jen se hostům podařilo vstřelit první branku, když od modré prostřelil Francouze Roman Němeček.

Třebíč se snažila rychle vyrovnat a opět se s kotoučem usadila v útočném pásnu, kde se snažila přelstít žlutou hráz včele s gólmanem. Výsledkem snažení byla dvouminutová přesilovka. Ve 33. minutě se podařilo zlomit prokletí přesilových her. Ležícího Orcta překonal Lukáš Nahodil. Když v závěru Třebíč přečkala hru ve čtyřech, do kabin mužstva odjela za nerozhodného stavu 1:1.

Domácí se do soupeře pustili s velkou aktivitou. Brankář hostů si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Většina střeleckých pokusů byla z větší vzdálenosti, takže s nimi zkušený brankář neměl problém. Zato problém měli později domácí, neboť je čekalo 18 vteřin oslabení třech hráčů proti pěti. Přesilovka Lvům příliš nevyšla. Dokonce se do přečíslení dostala domácí dvojice Obdržálek, Kania.

Rozhodující chvílí zápasu byla 51. minuta, vyloučen byl domácí Heřman za vysokou hůl. Řekněme, že to byl ten nejmenší zákrok v celém zápase, který měl být potrestán dvěma minutami.. Nicméně Horáci opět museli vzdorovat přesile. S celým utkáním sil ubývalo, a proto to byl hodně náročný úkol. Třebíč se tentokrát již přesile ubránit nedokázala. Francouze prostřelil Pavel Janků. Ač se Třebíč snažila ještě vyrovnat skóre zápasu ze všech sil, nepodařilo se. Ústí z Třebíče odvezlo všechny tři body. Řekněme objektivně, že dnes by zápasu více slušelo prodloužení.

Jaromír Šindel - Horácká Slavia Třebíč: "Měli jsme dvě slabiny. První byla koncovka. Tou druhou byly přesilové hry, to byla tragédie. Bylo tam spoustu příležitostí, věděli jsme, že Ústí nemůžeme nechat hrát. Obrana nám fungovala úspěšně, ale bohužel jsme selhali v koncovce. Lukáš Nahodil měl za sebou po pauze pouze jeden trénink a ta lajna dnes nefungovala. Nejlepším naším útokem byl dnes čtvrtý útok, který hrál velice dobře."

Petr Rosol - HC Slovan Ústečtí Lvi: - "Byl to vyrovnaný zápas. Domácí dobře bruslili a dobře přistupovali k hráčům. My jsme dnes bohužel chvílemi hráli profesorsky, což nemůžeme. Přidržovali jsme puky a chtěli jsme hrát více technicky. Hra se nám dnes nedařila, takže jsme rádi za těsný výsledek."