Ú s t í n/L. - Když na začátku druhé třetiny zakončil Rok Pajič brejk a poslal Ústecké Lvy v souboji s Vrchlabím už do čtyřbrankového vedení, bylo jasné, že snahy hostů vyjdou ve Zlatopramen aréně naprázdno. Přestože Ústečtí pokračovali v nátlakové hře vytvářeli si další šance, náskok už nenarůstal. Naopak hokejisté zpod Krkonoš v závěru prostřední části výsledek zkorigovali. Poslední slovo však měl David Pazourek, který utkání gólově načal i ukončil.
st 27. 1. 2010
HC Stadion Vrchlabí
5:1 3:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Pazourek (Němeček), 14. Sklenička (Pšurný M.), 16. Hanzl (Šagát), 22. Pajič (Přeučil), 47. Pazourek (Němeček) – 37. Andres (Rusnák, Kubeš). Rozhodčí: Dvořák – Flegl, Šperl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 2380. Střely na branku: 51:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Brož, Novotný, Sklenička - Kloz, Alinč, Pazourek - Přeučil, Pajič Heinisch - Šagát, Hanzl, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

HC Stadion Vrchlabí: Ševčík (16. Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Čížek, Novajovský - Tvrdek, Filip, Andres - Kubeš, Runák, Klimt - Gengel, Zíma, Beck - Procházka, Mikšovský.

Domácí ihned po začátku utkání dostali vrchlabské hráče pod tlak. Usadili se v útočné třetině, kde Němeček dvakrát nebezpečně ohrozil hostujícího brankáře Ševčíka. V následující přesilové hře si Lvi drželi svého soupeře od těla a nepustili ho do větších gólových příležitostí. Po překonání oslabení se hráči Slovanu opět usadili před Ševčíkovo brankou, z čehož vytěžili první gól utkání. Němečkovo nahození šikovně tečoval David Pazourek. Od deváté minuty dokonce domácí hráli dvojnásobnou přesilovou hru. V té se ale na branku vystřelili jen párkrát. Až další přesilová hra domácích, v pořadí třetí, rozhodla o dalším gólu. Michal Pšurný poslal přihrávku zpoza brány Zbyňkovi Skleničkovi, který z modré čáry přesnou střelou těsně nad ledem poslal puk do branky. Ani ne minutu na to se Ústečtí mohli radovat potřetí. V nájezdu dva na jednoho nahrál Hanzl Šagátovi, který byl ale faulován, a tak si touš převzal zpět Robin Hanzl, jenž po několika střelách a dorážkách nakonec puk zvedl nad Ševčíka a poslal domácí do tříbrankového vedení. Po třetí obdržené brance hosté vystřídali brankáře. Ševčíka nahradil Biegl. Toho si Lvi nejprve začali jen tak zlehka oťukávat a hledat jeho slabiny. Do konce třetiny se tak už nic zásadního nestalo. Lvi první třetinu naprosto ovládli, ústecký brankář Orct neměl v průběhu třetiny prakticky nic co na práci.

V první minutě druhého dějství se zdálo, že se Slovan dostal pod tlak. Jenže vzápětí z toho Lvi dokázali vytěžit přečíslení. Na branku jela v šiku seřazená celá útočná trojice, z níž Přeučil při projíždění kolem Bieglovy klece přihrál Roku Pajičovi, který se do odkryté branky nemýlil. I hosté si zahráli svou další přesilovou hru. V té nejprve hráči z podkrkonoší několikrát ohrozili Orcta, pálil na něj Tvrdek a následně jej ohrozil i Matějíček, ale snahy obou hráčů vyšly naprázdno. Následně se hra na dlouhou dobu přesunula do obranné třetiny Vrchlabí, kde se obě mužstva rvala o kotouč. Nepřesné přihrávky a střely, osobní chyby a mnoho střetů způsobilo, že puk chvíli co chvíli mělo jiné mužstvo. Obě ovšem předváděla kvalitní hru, jen hostům moc nevycházela hra dozadu. Brankář Biegl se musel mnohokrát pořádně ohánět, aby jeho konto inkasovaných gólů nenarůstalo. Přišla další domácí přesilovka. Lvi se snažili, co to šlo, ale taktická hra nevyšla. Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. A tak začali velmi tvrdě a rychle ostřelovat Biegla ze všech stran. Ale ani tento způsob prosazení se nevyšel. Gól ale v sedmnácté minutě padl na druhé straně kluziště. Po sérii domácích chyb a nepřesné obraně si puk pohlídal Rusnák, jenž přihrál před brankou stojícímu Bronislavu Andresovi, který propálil Orcta a vstřelil tak první vrchlabský gól. Do šaten se tak šlo za stavu 4:1.

Prvních šest minut poslední periody se nic zásadního nedělo. Mužstva se snažila prosadit se, ale nedařilo se. Brankáři měli chvílemi co dělat, ale žádná tutová gólová šance k vidění nebyla. Až v sedmé minutě vstřelili pátý gól domácí Lvi. Němeček nastřelil puk na branku, ale po zásahu Biegla puk zůstal u tyčky, kde jej za brankovou čáru došťouchnul David Pazourek. Po této fatální chybě vrchlabské obrany, která puk nechala jen tak ležet, se hostující brankář na vlastního obránce rozčílil a užuž to vypadalo, že dojde mezi nimi k souboji. Naštěstí vše zůstalo jen u slov. Ve dvaapadesáté minutě se do velké šance dostal Gengel, který se před Orctem vyskytl úplně sám, nikým nebráněn. Zkušený Orct ale jeho střelu vycítil a bez větších problémů vykryl. V pětapadesáté minutě byla k vidění další tutovka, kterou domácí neproměnili. Ale trestuhodná. Střelou si domácí vyvezli Biegela ven z branky, ke následně uklouzl a lehl na led. Puk ležel vedle něj před brankou. Hostující obránci byli od branky daleko, a tak se k puku přihnal Kloz. Kotouč se mu ale nadvakrát do sítě zavěsit nepodařilo. Konec utkání si domácí už s přehledem pohlídali a zaslouženě letos poprvé proti Vrchlabí získali plné tři body.

Petr Rosol: My jsme do dnešního zápasu šli s tím, že první třetinu na ně vlítneme, že musíme vstřelit nějaký góly a musíme rozhodnout už na začátku utkání, což se nám povedlo. Martin Heinisch, přestože nebodoval, tak odehrál slušný zápas.

Jindřich Setikovský, HC Vrchlabí: Do Ústí jsme přijeli s cílem přečkat úvodních deset minut a přežít nápor soupeře. Očekávaná převaha Slovanu přišla a my jsme jí nedokázali zabránit. Proti tak silnému mančafu jakým Ústí je, navíc musíme být ukáznění. Nemůžeme mu nabídnout přesilovky. Dokáže je potrestat. Má v kádru šikovné hráče silné na puku. S každou gólovu příležitostí si poradí. To se potvrdilo i tentokrát. Z úvodních třech branek vsítilo dvě v početní výhodě. A po patnácti minutách hry bylo celkem po zápase. Taková ztráta pro nás znamenala velkou komplikaci. Nadruhou stranu i přes nepříznivý vývoj jsme si vytvořili dvě tři vyložené šance. Naše koncovka a produktivita je ovšem v posledních zápasech mizerná. Nejsme schopni proměnit ani tu největší šanci.