Ú s t í n/L. - Osmatřicáté kolo znamenalo, že se na ústeckém ledě sešlo vůbec to nejlepší, čím v současnosti 1. Liga disponuje. Průběh utkání ukázal, že mezi oběma severočeskými rivaly nejsou zase takové rozdíly. Oba celky prokázaly své kvality ve strhujícím souboji plném gólů, šancí, strkanic a soubojů. Ústečtí se dokázali vzpamatovat, když se Chomutov ujal vedení. Zvládli si vybudovat náskok a stihli o něj málem přijít. Hosté nic nevzdali, bojovali až do úplného konce. A skutečně ještě vteřinu před koncem měli možnost vyrovnat. Jenže stopku jim vystavil Dušan Salfický.
so 9. 1. 2010
Piráti Chomutov
6:5 3:1, 2:2, 1:2

Branky a nahrávky: 10. Šagát (Kříž, Hanzl), 12. R. Pšurný (Mikulík), 20. Přeučil (Dragoun, Kloz), 29. Hanzl (Sklenička, Šagát), 35. Pojkar (Němeček), 49. Heřman (Šagát, Hanzl) - 7. Grof (Skladaný, Duda), 21. Duda (Bombic, Kraft), 27. Jeslínek (Bombic), 54. Hájek (Hašek, Mikšovic), 60. Mikšovic (Hašek). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:9, navíc Přeučil 10 min. NARZ. Využití: 2:3. Diváci: 4460. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Pojkar, Němeček Klobouček, Zeman, O. Kříž, Novotný, Gýna, Sklenička - Alinč, Pazourek, Dragoun, Kloz, Přeučil, Klobouček, Šagát, Hanzl, Heřman, Pšurný Michal, Mikulík, Pšurný Roman.

Piráti Chomutov: Závorka (12. Hanuljak) - Trefný, Bombic, Hájek, Posmyk, Malinský, Grof, Mazanec, Všetečka - Duda, Kraft, Hruška - Hašek, Mikšovic, Jíra - Eiselt, Skladaný, Jeslínek - Polanský, Kůs, Hofmeister.

Před velmi slušnou návštěvou začalo utkání ve vysokém tempu. Už ve 3. minutě zvedly ochozy ze sedadel slibné šance před oběma brankami. O chvíli později zamotala chomutovské obraně hlavu Šagátova řada, vzápětí Salfický zachraňoval před Dudou. Hned nato si hosté zahráli téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Minutu a půl drtivého tlaku domácí ustáli, ale na Grofovu střelu z voleje v 7. minutě ústecký gólman nedosáhl. V 8. minutě pálil od modré Novotný a Trefný si málem srazil kotouč do vlastní branky. Ihned z protiútoku hosté nezužitkovali přečíslení. Na začátku 10. minuty si po faulu na pronikajícího Janků zahráli přesilovku také domácí. Po necelé půlminutě převzal kotouč od brankáře Šagát, projel celým kluzištěm a střelou z úhlu našel skulinku mezi tyčkou a brankářovým betonem - 1:1. Přesně v čase 11:00 vybuchla Zlatopramen aréna podruhé. Roman Pšurný spíše jen nahodil na Závorkovu branku a překvapenému brankáři Chomutova propadl kotouč až do branky - 2:1. Dva rychlé góly za sebou vyhnaly Závorku z branky a jeho místo zaujal Hanuljak. V 15. minutě hráli domácí další přesilovku, Alinč vyslal parádním pasem do brejku Janků, ale Hanuljak mu pěkným zákrokem šanci sebral. V 17. minutě vyrobili domácí za brankou hrubku, Hájek ale z mezikruží střílel mimo. Vzápětí dostali výhodu přesilové hry opět hosté, ale ani oni ji tentokrát využít nedokázali. Důležitý moment přišel 7 vteřin před koncem první třetiny. Dragoun nejprve netrefil dobře kotouč, ale s dorážkou si na výbornou poradil Přeučil - 3:1.

Úvod druhé třetiny patřil Chomutovským. Nejprve zahráli dvakrát na zakázané uvolnění, ale napotřetí jim to vyšlo. Bombic vyslal kotouč na Dudu číhajícího na útočné modré, a ten nedal Salfickému sebemenší šanci - 3:2. Hostům narostla křídla, zaměřili se na brejky a před domácí brankou bylo hodně horko. Ve 23. minutě navíc dostali výhodu přesilové hry. Při ní nejprve nevyužil obrovskou šanci Heřman a brzy po něm i Mikulík, ale i poté drželi domácí hráči hokejisty v bílém hodně daleko od vlastní branky. Vyrovnání přinesla 27. minuta. Bombic pálil od modré a nikým neatakovaný Jeslínek z kruhu pohodlně tečoval mimo dosah domácího brankáře. Ve 29. minutě Ústečtí Lvi opět vedli. Stačila jim k tomu necelá půlminuta z další přesilovky. Skákavou Skleničkovu přihrávku sklepl ze vzduchu Hanzl - 4:3. Jen malinko stačilo domácím polevit a před Salfickým to opět hořelo. Parádní situace ale přišla ve 35. minutě na druhé straně. Z hloubi obranného pásma vybruslil Pojkar, na modré napřáhl a vymetl pavučinky v protilehlém horním růžku Hanuljakovy svatyně - 5:3. V následujících okamžicích existovalo na ledě jen jediné mužstvo a Hanuljak se měl co ohánět. V samotném závěru třetiny fauloval Hruška unikajícího Mikulíka, ale přesilovka Lvům nesedla. Nejprve odkulhal s nastřeleným kotníkem Šagát a poté se dokonce museli bránit atakům Chomutova.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku a od samého začátku musel Hanuljak řešit jednu ošemetnou situaci za druhou. V následujících minutách hra trochu ztratila spád. Ve 45. minutě hráli hosté další přesilovku. Nejprve se nemohli rozjet, ale druhou minutu sevřeli Lvy před jejich brankou. Bohužel pro ně, bez gólového efektu. Tlak hokejistů Chomutova pokračoval i poté, ale puk ze své branky lovil Hanuljak. V útočném pásmu svým výborným pohybem získal kotouč Hanzl, posunul na Šagáta, který obkroužil pásmo a z vrcholu kruhu vystřelil. Puk nakonec ještě tečoval Heřman - 6:3. V 53. minutě hráli hosté přesilovku a také oni se dočkali branky. Hájek vystřelil od modré přes hráče a Salfický nestačil zareagovat - 6:4. Konec zápasu nezvládl hlavní rozhodčí a hráči se mu na ledě dost často pošťuchovali. Necelé 3 minuty před třetí sirénou ještě rozhodčí daroval hostům další přesilovku a těm se přeci jen podařilo skórovat. Na 5:6 z pohledu Chomutova snížil Mikšovic. Chomutovští trenéři pak ještě odvolali brankáře, ale v dramatické koncovce zůstaly všechny tři body ve Zlatopramen aréně.

Milan Skrbek: Tak já si myslím, že pro diváky to byl super zápas, že se určitě dobře bavili. A i po hokejové stránce to byl zápas, který měl extraligovou úroveň. Na Chomutov jsme se nějak speciálně nepřipravovali, my se připravujeme stejně na každý zápas. Protože máme velkou marodku útočníků, tak se v dnešním zápase objevil i Petr Přeučil. Na to, že hrál první zápas, předvedl slušný výkon.

Vladimír Petrovka: Do utkání jsme vstoupili dobře. Využitou dvojnásobnou přesilovkou jsme se dostali do vedení. Poté jsme stále tahali za kratší konec. Nejprve jsme prohrávali o dvě branky, pak o tři. Ale povedlo se nám zápas zdramatizovat. Za což bych chtěl klukům poděkovat.