Ú s t í n/L. - Ve 37. kole zavítali Ústečtí Lvi na led Hradce Králové. Oba celky mají značnou útočnou sílu, a proto byl vývoj utkání poněkud překvapující. Útočníci na obou stranách promarnili více než dost šancí, než vůbec padla první branka. Tou se koncem prvního dějství ujal Hradec vedení. Hostům trvalo dobývání svatyně gólmana Luňáka podstatně déle. Trefili se až v úvodu poslední třetiny. Za vyrovnaného stavu zápas dospěl až k nájezdům. I v těch si podrželi oba brankáři dobré procento úspěšnosti. Dušan Salfický však přece jen dopadl lépe.
st 6. 1. 2010
Královští lvi Hradec Králové
1:2sn 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Roubík (Fořt, Kadlec) - 43. Šagát (Hanzl, Pazourek), 65. Heřman. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:12, navíc Heřman (UNL) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 1695. Střely na branku: 37:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Křetínský, Karlíček, Hendrich, Čáp, Lesák, Seidl, Klement, Měsíček - Fořt, Roubík, Kadlec, Budínský, Kubišta, Volráb, Hruška Jan, Moskal, Hruška Ondřej, Ježek, Šejnoha

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Pojkar, Trončinský, Zeman, Kříž, Vobořil, Novotný, Gýna - Sklenička, Alinč, Pazourek, Kloz, Pajič, Klobouček, Šagát, Hanzl, Heřman, Pšurný Michal, Mikulík, Pšurný Roman

Po opatrném vstupu do zápasu se začali více prosazovat hráči domácího celku. Ve čtvrté minutě vybídl Aleš Křetínský ke skórování Jiřího Kadlece, ale jeho slibný pokus vytáhl Salfický mimo tři tyče skvělým zákrokem. Další gólový moment byl k vidění ve třinácté minutě, když Vít Budínský dostal přesný pas za obranu hostujícího celku a uháněl na ústeckého brankáře úplně sám. Zakončení ovšem hradeckému útočníkovi nevyšlo úplně podle představ a stav zápasu byl tak stále bezbrankový. Ještě v témže střídání se hned z protiútoku mohl prosadit David Pazourek, ale Luňáka v dobré střelecké pozici překonat nedokázal. V 16. minutě se v brankovišti hostů ocitl Jaroslav Roubík a snad natřikrát se pokoušel dotlačit kotouč za brankovou čáru. To se mu nakonec nepodařilo. Přesto se hradecký kapitán o chvíli později radoval. Přesně v čase 18:12 se Jaroslav Roubík trefil přesně pod víko a otevřel tak skóre zápasu. Vzápětí mohl bleskově vyrovnat Zbyněk Sklenička, ale jeho pokus zmařil Filip Luňák.

Na začátku druhé třetiny mohlo být vyrovnáno, kdyby Milan Mikulík zamířil přesněji. Jeho střela švihem totiž zazvonila na pravou tyč Luňákovy brány. V dalším průběhu třetiny se hodně vylučovalo, a tak byla většinou převaha na straně mužstva, které mělo na ledové ploše více hráčů. Ve 30. minutě se domácím naskytla dobrá příležitost ke vstřelení druhé branky. Přes minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale Východočeši využít nedokázali. Stejná situace se opakovala o pět minut později. Hosté šli do třech za zdržování hry. Jenže ani tato příležitost se domácímu celku proměnit ve druhý gól nepodařila.

Ústečtí Lvi se kýžené vyrovnávací branky dočkali na začátku třetí dvacetiminutovky. Martin Šagát se natlačil před hradeckou bránu, položil si Filipa Luňáka a zasunul kotouč za jeho záda. V čase 51:07 Robin Hanzl oplácel, čehož si všiml hlavní rozhodčí a okamžitě udělil dvouminutový trest. Ten by nebyl ničím výjimečný kdyby ovšem ústecký celek neposlal již potřetí v utkání do třech. Tentokrát Hradec hrál nejdelší dvojnásobnou přesilovku, která trvala 1:45. Jenže ani tuto obrovskou příležitost Hradec nezužitkoval. Všechny střely hradeckých hráčů pochytal Dušan Salfický. Závěr zápasu se dohrával za menších emocí, avšak oba celky hrály ze zabezpečené obrany a spíše se čekalo na prodloužení.

V nastaveném čase ale nebyla k vidění žádná vážnější šance. Z zmíňku stojí snad jen bekhendový pokus Jaroslava Roubíka a průnik Martina Šagáta na druhé straně. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde ve druhé sérii proměnili Heřman a Budínský. Zbylí čtyři střelci vyšli na prázdno, a tak zápas pokračoval čtvrtou sérií nájezdů. V té nejprve neproměnil Jaroslav Roubík a Jan Heřman už šanci rozhodnout zápas využil přesným zakončením mezi betony Filipa Luňáka.