Ú s t í n/L. - Po dvou týdnech opět zavítal ústecký Slovan do Vrchlabí. A opět domácí Vrchlabí dokázalo lídra tabulky potrápit. Domácí se také dostali zásluhou Petra Hrušky do vedení a vyhráli první třetinu. Hosté z Ústí nad Labem ale byli schopni díky druhé třetině, ve které nastříleli tři branky, zápas otočit na svou stranu. Blýskli se především Jan Alinč a Pavel Janků, jenž zaznamenali dva kanadské body. Vedení ale neudrželi, vyrovnání přišlo pět minut před koncem zápasu, kdy v oslabení ujel Tomáš Klimt a mezi betony vyrovnal. V pětiminutovém prodloužení nebylo stále o vítězi duelu rozhodnuto, a tak následovaly nájezdy. V nich byli přeci jenom šťastnější Vrchlabští, když vítězný gól dal Nikola Gajovský a rozhodl o bodu navíc pro svůj tým v tomto zápase plného vyloučených hráčů.
st 30. 12. 2009
HC Stadion Vrchlabí
4:3sn 1:0, 0:3, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Hruška (Zíma, Mikšovský), 53. Filip (Rusnák), 55. Klimt (Gengel, Ševčík), 65. Gajovský - 22. Hanzl (Šagát, Pojkar), 32. Janků (Zeman, Alinč), 35. Alinč (Janků, Klobouček). Rozhodčí: Smitka - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:7, navíc Čížek (VRC) 2 min + do konce utkání [UDK], R. Pšurný (UNL) 2 + 2 min [SEK], Němeček (UNL) 5 min + do konce utkání [SEK], M. Pšurný (UNL) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1654. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

HC Stadion Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Novajovský, Bendík, Čížek, Chmelíř, Hrach, Hanzl - Gajovský, Filip, Rusnák - Gengel, Hubáček, Klimt - Mikšovský, Zíma, Hruška - Andres, Kříž, Látal

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Salfický) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Novotný, Gýna - Janků, Alinč, Pazourek - Kloz, Pajič, Šaffer - Šagát, Hanzl, Sklenička - Pšurný M., Mikulík, Pšurný R.

V první šanci se hned v 1. minutě ocitl Rusnák, jenž ale na Orcta nevyzrál. Ve 4. minutě odpověděl Alinč, který z mezikruží nechal vyniknout Ševčíka. V polovině 5. minuty byl vyloučen Mikšovský, 15 vteřin po něm ale usedl na trestnou lavici také Kříž. Jak bylo tohle vyloučení důležité se ukázalo po dvou minutách. Po návratu Mikšovského na led stačilo domácím 8 sekund, aby přesilovku využili. Právě Mikšovský se dostal k puku a z jeho nahrávky těžil Petr Hruška, který zblízka vystřelil nad Orctovo rameno a Vrchlabí se dostalo do vedení - 1:0. V 8. minutě navíc domácí dostali výhodu dvouminutové přesilovky 5 na 3. Němeček vyfasoval 5 minut a putoval do sprch. V přesilovce dvakrát neuspěl v autentické situaci domácí Gengel. Dvakrát se dostal před Orcta, jenže ani jednou si na ústeckého brankáře nepřišel. Už ve čtyřech poté úspěšně čelil Orct střele Čížka. Orct se vyznamenal i při pokusu Mikšovského. Ve 12. minutě, ještě při přesilové hře, neuspěla domácí dvojice Filip – Gajovský, přičemž druhý jmenovaný ve velké šanci branku netrefil. Hosté vydrželi v pěti jen dalších 15 sekund, když se za držení nechal vyloučit Roman Pšurný, vyjma šance Filipa, kterou vykryl skvělý Orct, se ale Vrchlabí k ničemu nepropracovalo a tak na druhé straně o sobě dalo poprvé vážně vědět Ústí. Šagát se dostal až před Ševčíka, udělal mu kličku, jenže potom trefil jen ležícího brankáře. Hned vzápětí měl Ševčík co dělat, aby na třikrát zastavil výpady Mikulíkovy formace. Úspěšný nebyl v závěru třetiny ani Pojkar s Romanem Pšurným. První třetinu tak vyhráli domácí.

Druhá perioda ale začala tak, jak skončila a Lvi z toho těžili vyrovnávacím gólem. Na začátku 22. minuty Ševčík neudržel střelu Pojkara od modré a dorážející Robin Hanzl měl lehkou úlohu - 1:1. O domácí odpověď se pokusil Matějíček, Orct byl připraven. Na druhé straně Pazourek protáhl Ševčíka, který vytěsnil střelu ústeckého útočníka ramenem. Pak to na ledě opět trochu jiskřilo. Nejprve byl za hákování vyloučen Chmelíř, aby ho vzápětí následoval Čížek, který za úder do oblasti hlavy a krku putoval rovnou do útrob stadionu. A aby toho nebylo málo 2+2 minuty dostal ještě R. Pšurný a na druhé straně 2 minuty Matějíček. Ze všeho těžili Ústečtí Lvi, střelu Zemana ze 32. minuty dorazil do sítě Pavel Janků - 1:2. Odpověď domácích mohla být rychlá. Klimkovo nahození promáchl Orct, k puku se dostal nikým neatakovaný Gengel, domácí forvard ale dnes neměl štěstí a trefil Orcta do brusle. Vrchlabí toho mohlo litovat. Faul Hracha potrestal po 22 sekundách Jan Alinč, který dorazil střelu Janků - . Druhá třetina už další šance nenabídla. Hosté vstupovali do třetí třetiny s vedením 1:3.

A mohlo být ještě hůř. Třetí část zápasu začalo opět lépe Ústí, brejk Alinče ale bravurně zneškodnil Ševčík a započal tak domácí jízdu za vyrovnáním. V následné přesilovce promáchl před prázdnou brankou Gajovský. Další ránu Chmelíře chytil pro změnu Orct. Další neúspěch si proti Orctovi připsal Gengel. Domácí byli hodně aktivní, přesto ale hosté drželi svoje vedení o dvě branky. V 52. minutě se za sekání ale nechal vyloučit obránce Zeman a Vrchlabí se přeci jen dočkalo. Rusnák totiž našel volného Martina Filipa, který snížil - 2:3. Domácí poté špatně střídali. Hosté však místo čtvrtého gólu ve vlastní přesilovce inkasovali třetí, vyrovnávající gól. Po přihrávce Gengela ujel Tomáš Klimt a z úhlu našel skulinku mezi betony ústeckého gólmana - 3:3. Domácí nakonec mohli i vyhrát, nejprve ale netrefil puk v dobré pozici Klimt a v 58. minutě nastřelil Chmelíř dokonce tyč.

Domácí i hosté pohrdli v prodloužení přesilovkou. Největší šanci si dokonce vytvořilo Vrchlabí v oslabení. Matějíček sebral na červené kotouč a pelášil na Orcta, ten byl hodně vyjetý, jenže domácí útočník nezvolil kličku a se střelou si Orct snadno poradil. Na druhé straně v pokračující přesilovce zkoušel štěstí od modré Pojkar, ale bezúspěšně. Rozhodnout tak musely nájezdy. Ten jediný proměnil hned v první sérii domácí Nikola Gajovský a Vrchlabí tak získalo nad lídrem 1. ligy dva body po výhře po samostatných nájezdech - 4:3.