Ú s t í n/L. - Tentokráte se ale nejednalo o duel s tak jednoznačným průběhem, jako byl poslední domácí střet s Táborem. Naopak Lvi dlouho pouze dotahovali náskok domácího týmu. V prostřední třetině si ale vzal slovo útok bratří Pšurných. A zbylí Lvi záhy nezůstali pozadu. Ačkoli se mohlo po čtyřiceti minutách zdát, že je rozhodnuto, hosté si situaci trochu zkomplikovali častým vylučováním a Kadaň se jim opět přiblížila. Jenže v posledních třech minutách zpečetil Slovan své vítězství dalšími třemi brankami. Už ve druhém zápase Lvů po sobě dosáhl jeden z nich hattricku, v tomto zápase se zadařilo Michalu Pšurnému.
po 21. 12. 2009
SK Trhači Kadaň
4:9 3:2, 0:4, 1:3

Branky a nahrávky: 6. Ton (Schmidt), 15. Ton (Balázs, Polanský), 16. Bauer (Rutta, Brňák), 46. Bauer (Balázs, Polanský) – 13. R. Pšurný (M. Pšurný, Mikulík), 16. R. Pšurný (Mikulík), 31. M. Pšurný (Mikulík, R. Pšurný), 33. Hanzl (Heřman, Šagát), 38. Alinč (Němeček, Janků), 39. Šagát (O. Kříž, Heřman), 57. Šagát (Mikulík), 57. M. Pšurný (R. Pšurný, Novotný), 60. M. Pšurný (Mikulík, Novotný). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. Diváci: 360. Střely na branku: 26:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6, 4:9.

SK Trhači Kadaň: Štěrba - Schmidt, Kloz, Brňák, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartman - Gombár, Charousek, Boušek - Balázs, Bauer, Polanský - Ton, Freiberg, Mužík - Malát, Bursík, Cyganov

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Novotný, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Dragoun - Šagát, Hanzl, Heřman - Pšurný M., Mikulík, Pšurný M.

Hned ze začátku první třetiny dostala Kadaň hosty pod tlak, což vyvrcholilo faulem jednoho z Lvů. V tu chvíli se domácí pokoušeli otevřít skóre, ale chybovali a síly na ledě se domácím vyloučením vyrovnaly. Toto vyrovnání sil ale trvalo jen pár vteřin a už na trestnou lavici mířil další hráč Slovanu. Hra tedy pokračovala 4 proti 3. V této velmi výhodné situaci si domácí skvěle připravili svůj útok a jen chvilinku poté, co se na led vrátil první vyloučený hráč, skóroval Karel Ton, jenž tímto gólem přivedl svůj tým do prvního vedení. První třetina celkově byla velmi bohatá na vyloučení. Během dalších šesti minut byli vyloučeni další tři hráči, jednou hráč Slovanu a dvakrát hráč Kadaně. Během toho posledního vyloučení kadaňského Hlubučka hosté střelou Romana Pšurného srovnali. Avšak po osudné chybě hostujícího Zemana, který nedůrazně kryl najíždějícího Karla Tona, se vedení opět ujali Kadanští. Hra i nadále pokračovala jako na houpačce. To se totiž za necelou minutu podruhé během utkání trefil do Štěrbovy klece Roman Pšurný. A aby toho nebylo málo, tak za 25 vteřin se vedení opět ujala Kadaň, a to přesnou trefou Jakuba Bauera. Během závěrečných tří minut první třetiny už k razantnějšímu vývoji utkání nedošlo, a tak se šlo do šaten za stavu 3:2.

Ve druhé třetině ale otěže převzali hosté a začali na domácí pořádně tlačit. První velkou šanci si vysloužil Pazourek, jenž minul branku. V polovině utkání bylo opět vyrovnáno. Před Štěrbovou brankou se náhle ocitl puk a spolu s ním i tři hostující hráči a dva domácí. Zatímco hosté se mermomocí pokoušeli puk protlačit za gólmanovy betony, domácí se jej pokoušeli vyhodit. Po asi 20 vteřinách pošťuchování nakonec zvítězil hostující Michal Pšurný. Krátce po tomto srovnání si puk do útočného pásma zavezl Robin Hanzl. Jeho střelu nejprve Štěrba srazil, ale Hanzl jej zády k brance zachytil a pozadu zvedl přímo pod víko branky a přivedl tak Slovan poprvé do vedení. Vedení se už hosté nezbavili, ale po tomto gólu byla hra asi na dvacet minut přerušena pro závadu na ledě, kvůli níž byli hráči zasláni do kabin a na led vjela rolba, která led znovu celý upravila. Do konce třetiny tak zbývalo osm minut, které se záhy dohrávaly. Ústí si během přestávky kvalitně odpočalo a ve své agresivní hře pokračovalo dál. Jejich střely byly ale kvalitní obranou Kadaně sráženy mimo branku. Avšak nakonec tam jedna střela prošla. To si Jan Alinč přeměřil výšku brány a výšku brankáře Štěrby a trefil puk přímo do rozdílu jejich výšek, čímž vstřelil vítězný gól utkání. Další rychlý gól následoval krátce po tomto, jen jej tentokrát vsítil Martin Šagát. Stav skóre byl v tuto chvíli tedy už 3:6. Tím druhá třetina skončila.

Ze začátku třetí periody se hra držela převážně ve středním pásmu. Zvrat přišel ve 46. minutě, ve které si nešťastně puk do vlastní brány srazil Pojkar. Gól byl však připsán poslednímu hráči soupeře, který se puku dotkl, tedy Jakubovi Bauerovi. Během dalších deseti minut bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, a to zásluhou mnoha vyloučení. Sedmý gól hostů přišel záhy po tom, co, z trestné lavice se navrátivší, ústecký Mikulík přihrál Martinu Šagátovi, který vsítil svůj druhý gól utkání. Následně opět došlo k problému s ledem a na hrací plochu opět vjela rolba. Ta tentokrát už neopravovala celý led, ale jen poškozenou část, a tak hra pokračovala brzy. Dvacet vteřin po obnovení hry překvapil Štěrbu Michal Pšurný, jehož druhá trefa v utkání posunula skóre na 4:8. A aby toho nebylo málo, tak třicet jedna vteřin před koncem celého zápasu propálil Michal Pšurný domácího brankáře potřetí, ca což si připsal hattrick. Zápas tak skončil jasně výhrou hostujícího celku HC Slovan Ústečtí Lvi, jehož to byla druhá vysoká výhra za sebou.