P l z e ň - Velmi dobrým výkonem se prezentovali starší dorostenci Ústeckých Lvů na ledě Plzně ve 20. kole nadstavbové části extraligy. Po prvním góle ústeckých hokejistů domácí ještě vyrovnali, ale poté už se trefovali pouze hosté. Ve třetí třetině si svůj náskok nejen pohlídali, ale i zvýšili.
po 1. 3. 2010, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
1:5 0:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 22. Špaček (Hájek) - 13. Faigl (Kuchynka), 26. Racek (Šetka), 35. Racek (Migliavacca, Hanzl), 44. Migliavacca (Hanzl), 46. Harkabus (Jeništa, Kuchynka). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 43. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Škoda Plzeň: Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Špaček, Mrázek - Tolar, Němec, Pitel, Faschingbauer, Mainer, Váchal, Biskup, Hájek, Mašek, Pravda.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Zdvořáček, Vaněk, Andres, Procházka, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner.

První větší šanci zápasu si vypracovali hosté. Po nepovedené rozehrávce Plzně se do dobré pozice dostal Racek, Polívka jeho první střelu pouze vyrazil, nebezpečnou dorážku ale zkrotil v lapačce. Pak se dlouho hrál poměrně vyrovnaný hokej ovšem bez vyložených šancí. Pak se ale prosadili přeci jenom mírně aktivnější hosté. Po vyhraném buly v útočném pásmu vystřelil bekhendem Kuchynka a Polívka puk betonem vyrazil přímo na hůl Faigla, který dorážel do odkryté branky. 13:00 – 0:1. S domácími to mohlo vypadat ještě hůř v 17. minutě. Po chybě na útočné modré se do brejku dostali stejní hráči, kteří zařídili první gól. Faigl dokázal sice přihrát dobře Kuchynkovi, jeho střelu z první ale zastavil betonem Polívka. Domácí byli blízko vyrovnání v posledních vteřinách třetiny, na útočné modré dostal přihrávku do brejku Váchal, v koncovce ale zamířil mimo tři tyče a Plzeň tak musela zamířit do kabin s jednogólovým mankem.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou. Dlouho se jim sice nedařilo vyvinout si potřebný tlak, pak ale dostal puk na modrou Špaček a tvrdou střelou k pravé tyči srovnal. 21:37 – 1:1. Ve 26. minutě naopak hráli přesilovku Ústečtí a zavřeli Plzeň v jejím obranném pásmu. Když už se zdálo, že se domácí ubrání, prosadil se pouhou vteřinu před návratem vyloučeného plzeňského hráče Racek. 25:53 – 1:2. Ve 29. minutě se do branky velmi důrazně natlačil Mainer, puk však za Bursu nepropasíroval. Tato akce nastartovala Plzeň k vyšším obrátkám a ústecký gólman se musel ve své brance hodně ohánět. Tlak domácích přerušilo až vyloučení Váchala, který si v brankovišti počínal příliš důrazně. A hosté početní výhodu opět využili. Puk odražený od zadního mantinelu doklepl za Polívku Racek 34:40 – 1:3. Domácí otevřeli hru, ale byla na nich znát nervozita a do souvislejšího tlaku se již ve druhé třetině nedostali.

Pokud ještě domácí po dvou třetinách chovali naději na zvrat, po pár minutách závěrečné části už nebylo o co hrát. Nejprve se dorážkou Hanzlovy střely prosadil z ostrého úhlu Migliavacca. 43:21 – 1:4. Poté opět z dorážky poslal puk do branky mezi Polívkovými betony Harkabus. 45:05 – 1:5. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a hosté si svůj náskok bez větších problémů pohlídali.