Ú s t í n/L. - Ve 43. Kole extraligy staršího dorostu hostili Lvi mužstvo z Hradce Králové. Zatímco Hradec podává střídavé výsledky, Slovan už čtyři utkání za sebou prohrál. Poslední v Liberci jen těsně v prodloužení. První třetina žádný gól nepřinesla, ale už v začátku třetiny druhé se mohl z vítězného gólu radovat Mirko Migliavacca. Lvi naprosto ovládli hru a ve třetí třetině v rozmezí čtyř minut přidali ještě další čtyři góly. Navíc domácí brankář Formánek vychytal nulu. Po delší době Lvi zvítězili a to s jistou grácií.
so 20. 2. 2010
Královští lvi Hradec Králové
5:0 0:0, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 23. Migliavacca (Hanzl, Vegner), 49. Faigl (Kuchynka, Harkabus), 51. Vegner, 51. Harkabus, 53. Faigl. Rozhodčí: Smitka - Hanzlík, Bosák. Vyloučení: 8:5, navíc Čáp (HKR) 5 min. + OK [KOL]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek – Hejl, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (51. Mahdal) – Pánek, Kopsa, Pilař, Havlena, Čáp – Gabriel, Ropický, Půlpán, Filip, Ouzký, Havelka, Frk, Vlček, Hradecký, Bartoň, Havlík, Valášek

Ihned ze začátku první třetiny se do velké šance dostal Harkabus, jenž svou střelu ale nevyměřil úplně správně a puk prolétl mimo branku. O další šanci domácích se postaral Faigl, který ve středním pásmu obdržel puk a sám projel kolem tří hradeckých obránců, dokázal si i rozhodit a položit brankáře Pavelku a vystřelit. Střelu ale nezvedl, a tak puk skončil v Pavelkově výstroji. Krátce nato se domácím naskytla veliká šance skórovat. Na pět minut byl vyloučen hostující Čáp za faul kolenem. Během této přesilovky ale hradecká obrana nepustila Lvy to prakticky žádné výraznější akce. K vidění byly jen dvě šance. Ani jedna ale nezpůsobila změnu na světelné tabuli. Po skončení hostujícího oslabení zahrozili hosté. Hradecký jel na Formánka. Vystřelil, ale Formánek střelu vykryl mimo branku, kde mohl puk do branky doťuknout Půlpán, ale byl blokován domácím obráncem. V následujících několika minutách hrál Hradec dvě přesilové hry, ani jednu nevyužil, ale v rámci té druhé měl asi největší šanci skórovat v celé třetině. Formánek měl nyní plné ruce práce. Teč za tečí na něj šly. Žádná však neprošla. Zbytek první třetiny se odehrál převážně ve středním pásmu a už nedošlo k žádné významnější situaci.

Vstup do druhé třetiny měli, stejně jako v té první, lepší domácí. Necelé tři minuty po jejím zahájení se mohli radovat z gólu Mirka Migliavaccy, který po přihrávce Hanzla projel před Pavelkou a do odkryté branky se nemýlil. Tím však góly druhé třetiny skončily. Namísto toho dostal Hradec čtyři minuty přesilové hry. Ani v jedné dvouminutovce si ale nevydobyli řádnější šanci a jejich střely končili ve Formánkově lapačce, nebo v ochranné síti. O minutu později se síly vyrovnaly vyloučením hradeckého hráče a v tu chvíli se do výhodné pozice dostal Faigl, který svou střelu ale špatně zamířil a branku minul. Domácí si dokonce pár vteřin zahráli i přesilovku 5 na 3. Tu, ani následující jednočlenné přečíslení, také nevyužili. Následně došlo k dalšímu vyloučení domácích, ve kterém se málem prosadil hradecký Pánek. Z gólového postavení ale předimenzoval svou střelu, která tak skončila v ochranné síti nad brankou. Domácí byli prakticky celou druhou polovinu třetiny usídleni v útočném pásmu, ale překonat Pavelku se jim nedařilo. Větší šanci měl Hanzl. Jeho první střela se odrazila od betonů Pavelky. Vrácený puk opět směřoval na branku, ale trefil tyčku. Hosté se nedokázali dostat před branku Formánka, a tak i druhou třetinu ovládli Ústečtí.

Třetí třetina měla již tradiční začátek. Vůbec v celé třetině byli k vidění hlavně domácí. V první části třetí třetiny se obě mužstva snažila usadit v pásmu soupeře, ale ani jednomu týmu se to nedařilo. Příčinou toho byly převážně nepřesné přihrávky. Ve 48. Minutě hráli Lvi přesilovou hru, ve které navýšil vedení Tomáš Faigl. Ovšem to nebylo vše. O minutu a půl později se Ústečtí radovali znovu. O třetí domácí gól se samostatně postaral Zdeněk Vegner. Ani po tomto gólu brankostroj neskončil. O pouhých třináct vteřin později, též samostatně, vsítil čtvrtý gól Tomáš Harkabus. Po tomto gólu vystřídali hosté brankáře a do branky zajel Michal Mahdal. Ten si čisté skóre moc dlouho neudržel. Ve vlastním oslabení puk po chybě hradecké obrany získal Tomáš Faigl, který kotouč přes ležícího Mahdala přehodil a jen tím potvrdil, že si Lvi dnešní výhru zasloužili. Konec zápasu už patřil jen Lvům, kteří Hradec k puku skoro ani nepustili a pohlídali si stav skóre. Zvítězili tak díky brankostroji ve třetí třetině a po dlouhé době si opět připsali tři body za vítězství.