Ú s t í n/L. - Ve dvanáctém kole o udržení se starší dorostenci střetli s celkem ze Vsetína. Zápas se pro ně ale nevyvíjel příliš pozitivně. Už po pěti minutách totiž prohrávali o gól a na konci druhé třetiny dokonce o dva. Dvěma rychlými góly, které přispěly k vyrovnání, přispěl do dnešního brankostroje Tomáš Kuchynka. Po jeho dvojgólu padlo ještě po jedné brance na každé straně, a tak po šedesáti minutách hry byl stav 4:4. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém se také nerozhodlo. V samostatných nájezdech byl domácí brankář pokořen jen jednou, což Vsetínu k výhře stačilo. O vítězný gól se postaral Martin Ptáčník.
so 30. 1. 2010
VHK ROBE Vsetín
4:5sn 1:1, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Harkabus, 41. Kuchynka (Faigl, Hejl), 44. Kuchynka (Faigl), 56. Vegner (Migliavacca) - 5. Pelc (Daněk, Káňa), 29. Kajaba (Podešva), 30. Káňa, 50. Podešva, 65. Ptáčník. Vyloučení: 7:8, navíc Kitsberger (VSE) 10 min. NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner

VHK ROBE Vsetín: Bača - Fryšara, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurik, Podešva, Slováček, Kozák, Kajaba

Hned ze začátku utkání bylo znát, že Vsetín nebude žádným lehkým soupeřem. Krátce po dvou minutách se domácí brankář musel pořádně ohánět, aby nepustil soupeře do vedení, když na něj během deseti vteřin šly čtyři střely. Dále se zápas vyvíjel spíše ve prospěch vsetínským. O dvě minuty později totiž poprvé skórovali. Konkrétně střelou Vítězslava Pelce, kterému kvalitně přihráli Josef Daněk a Jan Káňa. Po tomto gólu dostali hosté ještě více energie a domácí obrana a brankář měli doopravdy plné ruce práce, aby nepustili hosty do ještě většího vedení. Z přemíry snahy o kvalitní obranu ale dvakrát faulovali a byli vyloučeni. Vsetínu se tak naskytla příležitost odskočit na rozdíl nejméně dvou gólů. Bohužel pro ně se ale stal pravý opak. Ve vlastním druhém oslabení získal puk od soupeře Tomáš Harkabus, který s ním projel přes celé kluziště. Vsetínský brankář bača si vyjel z brány, ale Harkabus jej kličkou objel a vsítil puk do naprosto prázdné branky. Po tomto gólu se zase aktivnějšími stali domácí, jež se těsně před koncem třetiny pokusili ještě vstřelit další gól, ale to se jim už nepodařilo.

Druhá třetina byla ve znamení vyloučení. Slovan ji sice začal aktivněji, o čemž svědčila i rychlá akce Smetany, jehož pokus ale Bača včas vystihl a touš zalehl a následně i Keltner, jenž střílel z příliš ostrého úhlu, ale jinak se mu třetina nepovedla. A začalo to už ve dvacátě třetí minutě, kdy byl vyloučen Novotný. Přišla přesilovka Vsetína, ve které si ale Formánek udržel čisté konto. Následně hráli přesilovku Lvi. V té se málem prosadil Smetana. Pokusil se puk prošťouchnout mezi Bačovo betony a brankovou tyč, ale to se mu nepodařilo a následnou teč už nevyměřil správně. Krátce po této akci nasázel Vsetím Slovanu dva rychlé góly. Oba dva pramenily z hrubých chyb domácí obrany. Při tom prvním se prosadil René Kajaba a při tom druhém Jan Káňa. O dvě minuty později se málem mohli domácí radovat z opravdu kuriózního gólu. Nahození domácích Bača sice vychytal, ale jeho vlastní spoluhráč nestihl zabrzdit a najel přímo do Bači, se kterým, a i s pukem, se doklouzal do branky. Následná rvačka obou pětek, co zrovna byly na ledě, si vysloužila celkem pět vyloučení. Dvě na straně Lvů a dvě na straně Vsetína. Během oslabení se Vsetínští dopustili dalšího faulu a šli do tří. Krátké dvojnásobné oslabení přežili a pak málem skórovali, když od kruhu pro vhazování přihrával Káňa, jehož přihrávku ihned proti domácí brance poslal Slováček. Formánek puk vyrazil a až následnou teč zakryl. Zbytek druhé třetiny už zásadnější akci nenabídl.

Necelou minutu po začátku třetí třetiny se hned mohli radovat domácí gólem Štěpána Kuchynky, který spolu s Tomášem Hejlem a Tomášem Faiglem předvedl téměř učebnicovou akci. O minutu později byl vyloučen vsetínský Káňa a Lvi se radovali podruhé, když v přesilové hře samostatně vsítil gól opět Štěpán Kuchynka a vyrovnal. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. O šest minut později ve vlastním oslabení skóroval Jan Podešva. Avšak Lvi dokázali ještě jednou vyrovnat, a to pět minut před koncem utkání. Hostujícího brankáře Baču překonal Zdeněk Vegner. Třetí třetina už další gól nepřinesla, a tak se prodlužovalo.

V prodloužení gól nepadl, ale oba týmy změnili strategii hry. Ne únavou, ale právě taktikou obě mužstva zpomalila a začala více přemýšlet a vymýšlet různé akce. Ani jedna nebyla ale úspěšná, a tak nezbývalo, než jít na samostatné nájezdy. V těch padl jen jediný gól. Jeho autorem byl vsetínský střelec Martin Ptáčník, který jako jediný překonal brankáře soupeře a zařídil pro svůj tým dva body do tabulky.