V s e t í n - Šest zápasů v řadě vyhráli Valaši před střetnutím se staršími dorostenci Ústeckých Lvů, a tak forma soupeře budila respekt. Den předtím totiž vyprovodil Litvínov s patnáctigólovou nadílkou. Modrožlutí začali zostra a už v 7. minutě museli čelit trestnému střílení. Domácí ho sice neproměnili, ale brzy se ujali vedení. Jen na chvíli dokázali Ústečtí skóre otočit, od poloviny utkání už bylo na ledě jen jedno mužstvo.
so 9. 1. 2010
VHK ROBE Vsetín
8:4 2:0, 2:3, 4:1

Branky a nahrávky: 4. Jurík (Slováček), 16. Kajaba (Podešva, Tyralík), 38. Tyralík (Hurtík, Podešva), 40. Slováček, 43. Kozák (Podešva, Hurtík), 47. Klimek (Káňa), 51. Slováček (Žák), 58. Ptáčník (Jurík) - 24. Hanzl (Racek, Migliavacca), 28. Hanzl (Procházka), 32. Smetana (Faigl, Hejl), 46. Novotný (Bacovský). Vyloučení: 8:10, navíc Smetana (UNL) TS [HÁK], Novotný (UNL) 5 min. + OK [ZHK] a Racek (UNL) 10 min. [ZHK]. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 130. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:4, 8:4.

VHK ROBE Vsetín: Kohn - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Slováček, Kozák, Pešat, Klimek, Kajaba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Fajgl, Racek, Harkabus, Bacovský.

Ústečtí, vědomi si bilance celků, kteří v poslední době přijeli Na Lapač vyzvat vsetínské starší dorostence, vstoupili do utkání s velkým důrazem na obrannou činnost. Přesto již v první minutě nechali projít přihrávku na rozjetého Kozáka a jeho únik museli následně řešit za cenu faulu. Hlavní rozhodčí bez váhání nařídil trestné střílení, Kozák však kličkou do bekhendu Bursu nepřekvapil. O chvíli později zahrozil na druhé straně Šetka, Kohna ovšem ranou po ledě neprostřelil. Od ústecké ofenzívy to pak bylo na dlouhou dobu vše a hra se přestěhovala na útočnou polovinu Valachů. Ti se také v čase 3:08 dočkali zaslouženého vedení. V signalizované výhodě vybruslil Jurík s pukem od zadního mantinelu až před branku a křížnou bekhendovou střelou pokořil Bursu (1:0).

Hra se i po úvodní brance odehrávala především v okolí hostující svatyně, důrazná a kvalitně pracující obrana Ústí ale vsetínské mladíky do výraznějších šancí nepouštěla. Často si sice hosté pomáhali jen za cenu nedovolených zákroků, Vsetínu ovšem v úvodních fázích zápasu přesilovky příliš nešly. Ve 12. minutě vypálil těsně mimo Kajaba, o minutu později zase Juríkovo usměrnění touše v akci tři na dva zastavil pohotový beton Bursův.

V 16. minutě ještě Podešvovi, po elegantní kličkované, uskočil v rozhodující fázi puk, o několik okamžiků později se ale domácí přeci jen dočkali druhé branky. Čtrnáct vteřin stačilo Vsetínu k tomu, aby potrestal faul Novotného. Střelu od modré sklepl ve skrumáži Podešva na hůl Kajabovu a domácí forward z blízka zasunul puk do odkryté branky (2:0). V 17. minutě si po mnoha minutách sáhl na puk Kohn, se slabou střelou ale příliš práce neměl. Hostující hráči po druhém gólu ještě přidali na důrazu, díky čemuž se na ledě značně přiostřilo a přibylo i nervozity. Na skóre se ale až do sirény nezměnilo nic, první třetinu tak Vsetín vyhrál 2:0.

Do prostřední dvacetiminutovky vstupovali Valaši v přesilovce čtyři na tři a později dokonce pět na tři, nejen že ji ale nevyužili, naopak, v krátkém sledu dvakrát faulovali a nabídli tak Lvům více než minutovou výhodu dvojnásobné přesilovky. Když už se zdálo, že Kohn bez jediného vynuceného zákroku odolá, nacentroval Racek z pravého křídla před bránu a Martin Hanzl usměrnil touš mezi Kohnovými betony do klece (2:1). Ústí po vstřelené brance zřetelně ožilo a svou důraznou hrou a rychlým napadáním začalo činit Valachům nemalé problémy. Ti ve 26. minutě ještě odolali, když Faiglův bekhendový pokus zneškodnil Kohn, v čase 27:04 ale bylo přeci jen vyrovnáno. Hanzl si zpoza branky vybruslil až před Kohna a bekhendem na vnitřní tyč zaskočil domácího strážce svatyně (2:2).

Dobře rozehraný zápas se tak Vsetínu začal rychle komplikovat a mělo být hůř. V rozmezí 29. a 32. minuty poslal hlavní rozhodčí za katr hned tři domácí hráče a dlouhou přesilovku pět na tři hosté opět dokázali těsně před jejím skončením využít. Smetana tečoval střelu od modré tak, že kotouč se překulil přes Kohnův beton a zastavil se těsně za brankovou čarou. Hostující obrat tak byl dokonán (2:3). Vsetínští ale nesvěsili hlavy a pustili se znovu do útočení. Podešva v minutě 34. ale brejk zakončil neúspěšným bekhendovým blafákem, pomoci tak domácím musela až přesilovka v minutě 37. Hurtík vypálil od modré a Tyralík dokázal ve skrumáži před brankou tečovat puk mimo Bursův dosah (3:3). Remízový stav ale Valachům nestačil a ti tak i nadále vyráželi na steč hostující branky, přes, již přeci jen o něco průchodnější, ústeckou obranu. Půl minuty před koncem byl jeden z těchto výpadů úspěšný. Střelu z pravého kruhu Bursa neudržel a důrazný Slováček nadvakrát dotlačil puk do sítě. I po druhé třetině tak vedli domácí, tentokrát 4:3.

V úvodu třetího dějství zahrozil ústecký Racek, zblízka ale Kohnovu svatyni přestřelil. Poté ovšem fauloval Novotný, a když o chvíli později nešťastně vyhodil puk na tribunu Burkovec, šli hosté do tří. Vsetín zamkl Ústí v obranném pásmu a svou výhodu nakonec dokázal přetavit v branku. Puk putoval po ose Hurtík – Podešva až ke Kozákovi, který z blízka překonal přemisťujícího se Bursu (5:3). Velké věci a de facto i rozhodnutí utkání přinesly minuty 46. a 47. Nejprve po závaru před hostující brankou neprostřelil Klimek z bezprostřední blízkosti obránce, který na brankové čáře zaskočil za již bezmocného Bursu. Z protiútoku ujel do brejku Kuchynka, puk po jeho zakončení ale našel Kohn v lapačce. Ihned po následném buly ale vyslal dělovku od modré Novotný a Kohnova lapačka tentokrát máchla na prázdno (5:4). Ani to ale nebylo z tohoto úseku hry vše. Jen 24 sekund po svém brance knokautoval právě Novotný tvrdým úderem na hlavu Juríka a, zatímco domácímu hráči musel z ledu pomoci až lékař, Novotný opustil led po verdiktu hlavního rozhodčího povinně. Obdržel trest na 5 minut + do konce utkání. Dlouhou početní výhodu Valaši využili už po minutě. Klimek si sjel před branku, kam dostal ideální přihrávku od Káni a přesnou střelou pod břevno nedal brankáři šanci (6:4).

Ve zbytku oslabení mohli hostující hráči ještě snížit, Harkabuse ale obral o puk, zákrokem na hranici pravidel, v poslední chvíli jeden z domácích beků. V 51. minutě se v končící hře čtyři na čtyři dostal kotouč, i s trochou štěstí, až ke Slováčkovi a ten jej dokázal nasměrovat do Bursovy klece (7:4). Od té doby se už utkání více méně jen dohrávalo. K vidění bylo ještě několik nevybíravých zákroků a též jedna branka. V 58. minutě ji vstřelil Ptáčník, jehož v akci tři na jednoho ideálně našel Jurík (8:4). Vsetín si tak připsal sedmé vítězství v řadě, ústečtí Lvi naopak prohráli i své druhé víkendové střetnutí.