Ú s t í n/L. - Starší dorost zahájil boje ve skupině o udržení v Třebíči. Mladí Lvi dokázali zužitkovat velké chyby domácích v obraně. Nesložili zbraně, ani když v poslední třetině přišli o dvoubrankový náskok. Nakonec si Ústečtí vezou tři body domů za výhru 6:4.
pá 11. 12. 2009, Zimní stadion Města Třebíče - MANN HUMMEL ARÉNA
SK Horácká Slavia Třebíč
4:6 1:0, 1:2, 2:4

Branky a nahrávky: 10. Šulc (Pekárek), 35. Šulc (Peroutka, Krejčí), 52. Paták (Peroutka, Krejčí), 54. Paták (Peroutka, Krejčí) - 25. Kuchynka (Smetana), 29. Kuchynka (Faigl, Harbakus), 45. Hanzl (Bacovský), 47. Racek (Burkovec, Šetka), 57. Bacovský (Hejl, Hanzl), 60. Smetana. Rozhodčí: Kubičík - Paulik, Svoboda J. Vyloučení: 8:6, navíc Racek (UNL) TS [HÁK]. Využití: 1:1. Diváci: 64. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný - Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Donutil, Kasalý, Mikes, Stromecký, Pekárek, Svoboda, Deveri.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Faigl, Racek, Harbakus, Bacovský, Venger.

Hosté si hned v úvodu zahráli přesilovou hru. V ní zahrozil pouze Šetka střelou po ledě. Třebíčští se osmělili v minutě páté, kdy střelu Deveriho i dorážku Patáka zpacifikoval Formánek. Domácí byli v první třetině zbytečně vylučováni, čímž dostávali Slovan do tlaku. Při trestu Dobrovolného prověřili domácího brankáře Harbakus s Kuchynkou. V 10. minutě padla první branka utkání. Při hře 4 na 4 zatáhl kotouč do pásma Pekárek. Ten o puk sice přišel, ale dojíždějící Ondřej Šulc zavěsil puk do levého horního růžku – 1:0.

Ústečtí si do konce první části hry dvě dobré příležitosti. Hanzlovu jedovatou ránu Dusík pokryl stejně jako dělovku Racka z levého křídla. Na domácí straně zatáhl puk do pásma Deveri, jehož přihrávku zakončoval Vlašín mezi nohy Formánka neúspěšně.

Do druhé třetiny vstoupili ústečtí hráči velice aktivně. Jejich tlak domácí přestáli, jenže obrovské chyby v obraně způsobili obrat ve skóre, který měl na svědomí dvěma góly Štěpán Kuchynka. Při vyrovnání prchnul domácím bekům a zdařilým blafákem do bekhendu překonal Dusíka. Ve 29. minutě zužitkoval pas Fajgla a ukázkově zakončil podruhé – 1:2.

Horácká Slavia srovnala krok v přesilovce. Ondřej Šulc tečoval nahození Peroutky od modré mimo dosah Formánka – 2:2.

Závěrečná perioda přinesla celkem šest branek. Ve 45. minutě potrestali hosté další obrovskou chybu obrany, když Bacovského nabídku tečoval Martin Hanzl pod horní tyč – 2:3. Za další dvě minuty potrestalo Ústí faul Deveriho zásluhou tečujícího Václava Racka - 2:4.

Třebíč mohl vrátit do zápasu Danko Deveri. Po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, které sám Deveri zakončoval blafákem po ruce, ale nedokázal kotouč zvednout na Formánkův beton. Domácím se dařilo ve hře 4 na 4. Lukáš Paták dvakrát během minuty a šesti vteřin vypálil pod horní tyčku. Horáci byli zpět v zápase – 4:4.

Jenže Třebíčští podlehli přílišnému uspokojení, čehož hosté využili a přitlačili svého soupeře do defenzívy. Tutovku Kuchynky zlikvidoval Dusík perfektním zákrokem. V čase 56:28 střílel od modré čáry do klubka hráčů Hejl. Brankář Dusík na teč Jana Bacovského zareagovat nemohl – 4:5.

Domácí se pokusili vyrovnat ve hře bez brankáře. Pět vteřin před koncem pečetil výhru Ústí střelou do prázdné branky Ondřej Smetana.